• Renault Symbioz, umiestnený medzi modelmi Captur a Austral, rozširuje ponuku značky Renault v segmente C a je ideálny pre súkromných aj firemných zákazníkov.
  • Symbioz je k dispozícii v štyroch úrovniach výbavy: Evolution (objednávky budú otvorené neskôr), Techno, Esprit Alpine a Iconic.
  • Ponúka širokú škálu motorov vrátane dvoch mild-hybridných pohonných jednotiek, ktoré budú dostupné v roku 2025, a plne hybridného 145-koňového motora E-Tech, dostupného od 28 900 EUR vo verzii Techno.
  • Objednávky sa otvárajú dnes, 18. júna, a prvé vozidlá budú dodané zákazníkom začiatkom septembra 2024.

Renault Symbioz

Renault Symbioz: Kompaktné “auto s rytmom života” v segmente C

 

Predstavený 2. mája, Symbioz spája najlepšie vlastnosti najnovších modelov Renault v segmente C: modularitu, konektivitu a efektivitu. Tento model je ideálny pre rodiny a firemné flotily, ktoré hľadajú elektrifikáciu a nízke celkové náklady na vlastníctvo.

 

Renault Symbioz, s dĺžkou 4,41 m, dopĺňa rodinu plne hybridných modelov E-Tech, medzi ktoré patrí Arkana (4,57 m) a Austral (4,51 m), ako aj elektrické modely E-Tech ako Mégane a Scénic. Tento nový model využíva pokročilé technológie Renault vrátane multimediálneho systému OpenR Link s integrovanými službami Google a panoramatickej strechy Solarbay. Verzia Iconic je vybavená 29 najmodernejšími asistenčnými systémami na zvýšenie bezpečnosti a komfortu jazdy.

 

Renault Symbioz ponúka vo svojej triede najväčší objem batožinového priestoru až 624 litrov. Vďaka 16 cm posuvnej zadnej lavici a rovnej podlahe po jej sklopení je batožinový priestor flexibilný a prispôsobiteľný rôznym potrebám zákazníkov.

 

Úsporný a výkonný hybridný motor

 

Renault Symbioz si udržiava hmotnosť pod 1 500 kg, čo prispieva k jeho efektívnej jazde. S plne hybridným 145-koňovým motorom E-Tech dosahuje spotrebu paliva iba 4,7 l/100 km a emisie CO₂ len 105 g/km.

 

Renault Symbioz Cennik

 

Cena pre verziu Techno začína na 28 900 €, verzia Esprit Alpine je dostupná od 30 900 € a najvyššia verzia Iconic od 32 900 €. Klienti môžu využiť výkupný bonus vo výške 1 000 €, čo znižuje základnú cenu Techno na 27 900 €, a verziu Esprit Alpine na 29 900 €.

 

Neskôr v tomto roku bude uvedená základná plne hybridná verzia Evolution E-Tech 145, po ktorej budú v roku 2025 nasledovať dve mild-hybridné jednotky, čo ešte viac sprístupní model Symbioz širokej verejnosti.