Audi pri príležitosti štvrťstoročia modelu Audi RS4 Avant predstavuje limitovanú edíciu svojho športového kombi. Nejde len o nový lak v odtieni Imola Yellow; pod kapotou nájdeme významné vylepšenia. Divízia RS zvýšila výkon  preplňovaného motora V6.

audi rs4 avant

Zvýšený výkon Audi RS4 Avant

Motor s objemom 2,9 litra teraz poskytuje zvýšený výkon na 346 kW. Krútiaci moment zostáva nezmenený, a to 600 Nm. Audi tvrdí, že RS4 Avant edícia 25 rokov dosahuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy, čo je o 0,4 sekundy rýchlejšie ako bežné športové kombi a tiež o 0,2 sekundy rýchlejšie ako RS4 Avant Competition.

 

audi rs4 avant

 

Audi RS4 Avant edícia 25 rokov

Maximálna rýchlosť je 300 km/h, čo je nárast o 10 km/h oproti modelu Competition. Štandardom sú keramické brzdy. Audi tiež vybavilo jubilejný RS4 Avant športovým výfukom s matnými čiernymi oválnymi koncovkami a lepším zvukovým prejavom.

 

audi rs4 avant

 

Vylepšená jazdná dynamika

 

V porovnaní s bežným RS4 má špeciálna edícia o 10 mm nižší podvozok vďaka tuhšiemu zaveseniu. Majitelia môžu manuálne znížiť auto o ďalších 10 mm pre ešte lepšie ovládanie. Audi uvádza, že softvér osemstupňovej automatickej prevodovky s meničom krútiaceho momentu bol upravený pre rýchlejšie radenie. Iba táto verzia má tužšie ramená a o dva stupne zvýšený negatívny odklon na prednej náprave pre lepšiu priľnavosť.

 

audi rs 4 avant edition 25 years 4 Audi RS4 Avant Audi oslavuje 25 rokov modelu limitovanou edíciou

 

Pokiaľ ide o priľnavosť, rodinne orientovaný RS je vybavený pneumatikami Pirelli P Zero Corsa s 20-palcovými kovanými kolesami prevzatými z modelu RS4 Avant Competition. S autom je dodávaná aj druhá sada exkluzívnych 20-palcových matných čiernych kolies obutých do P Zero Trofeo RS polo-slick pneumatík. Ako bonus, Audi pridáva pár rukavíc, ktoré určite oceníte na trati.

 

audi rs 4 avant edition 25 years 5 Audi RS4 Avant Audi oslavuje 25 rokov modelu limitovanou edíciou

Audi predáva model Autdi RS4 Avant edícia 25 rokov výlučne v Európe, kde bude dostupných iba 250 kusov na objednávku od júna. Ak vám Imola Yellow nevyhovuje, Audi ponúka alternatívne farby Nardo Gray alebo Mythos Black. Toto žiadané kombi stojí 142 905 €.