Orlen - Videotest, Recenzia, Test

Aplikácia ORLEN       Benzín       Diesel       Efecta 95       Efecta Diesel       Palivá       StopCafe       Tankarta       Verva 100       Verva Diesel      


Spoločnosť PKN ORLEN je známa najmä ako výrobca a distribútor ropných produktov, ako sú benzín, nafta, palivá, plastové hmoty a ďalšie chemické výrobky. Okrem toho ORLEN prevádzkuje sieť čerpacích staníc v rôznych krajinách a je dôležitým hráčom v sektore rafinérie. Spoločnosť ORLEN má tiež záujmy v oblastiach obnoviteľných zdrojov energie a energetiky. Ich aktivity sú výrazne orientované na udržateľnosť a snahu o zníženie vplyvu na životné prostredie. ORLEN je dôležitým hráčom v energetickom sektore a jeho vplyv siaha nielen na Poľsko, ale aj na širšiu strednú a východnú Európu.

 

Najrýchlejšie rastúca sieť čerpacích staníc na Slovensku

ORLEN na Slovensko vstúpil v roku 2019 otvorením svojej prvej prevádzky v Malackách. Na našom trhu je teda relatívne krátko, no prináša so sebou overené know-how z ďalších piatich krajín. Okrem Slovenska pôsobí v Poľsku, Česku, Maďarsku, Nemecku i Litve, celkovo prevádzkuje viac než tritisíc čerpacích staníc. Pokiaľ ste už využili služby siete ORLEN na vašich cestách v Česku či Poľsku, tak overenú kvalitu v podobe aditivovaných palív a chutného občerstvenia nájdete už aj na 90 rôznych miestach na Slovensku.

Spoločnosť Orlen na Slovensku ponúka nasledovné hlavné druhy palív:

Efecta 95:

Palivo Efecta 95 je navrhnuté pre vozidlá s benzínovými motormi. Významne znižuje tvorbu usadenín v motore a palivovom systéme, a to až o 99 %. Okrem toho udržuje palivovú sústavu v čistote a zabezpečuje ochranu motora a palivového systému pred koróziou. Jeho zosilnená mazivosť pozitívne ovplyvňuje spotrebu a minimalizuje emisie škodlivých látok. Tieto vlastnosti boli overené v nezávislom laboratóriu SGS podľa metodík CEC TDG-F-113 a CEC F-05-93.

Efecta Diesel:

Palivo Efecta Diesel je určené pre vozidlá s naftovými motormi. Po 16 hodinách používania dokáže vyčistiť vstrekovače a obnoviť výkon motora na 100 %. Ide o nadštandardne aditívovanú motorovú naftu, ktorá je vhodná pre miernu klímu. Okrem toho chráni motor a palivovú sústavu pred koróziou, pozitívne vplýva na spotrebu a zvyšuje cetánové číslo, čím uľahčuje “studené” štarty. Prísady proti penivosti zabezpečujú pohodlnejšie a rýchlejšie tankovanie. Všetky tieto vlastnosti boli overené v nezávislom laboratóriu SGS podľa metodík CEC TDG-F-113 a CEC F-05-93.

Verva 100:

Verva 100 je špičkové palivo navrhnuté pre vozidlá s benzínovými motormi, s dôrazom na optimalizáciu výkonu a minimalizáciu trecích strát. Tento vysokooktánový benzín je zvlášť vhodný pre vozidlá s vyšším kompresným pomerom, ako aj pre športové motocykle a malé športové lietadlá, kde sa očakáva športový štýl jazdy.

Verva 100 využíva ETBE (etyltercbutyléter) namiesto klasického bioliehu, čo má pozitívny vplyv na výhrevnosť paliva, oxidačnú stabilitu a minimalizuje problémy spojené s vodou, ktoré môžu negatívne ovplyvniť výkon motora a spôsobiť koróziu.

Od 1.1.2021 bol podiel ETBE v zložení Verva 100 zvýšený, čo viedlo k ďalšiemu zlepšeniu výkonnostných parametrov. Vďaka tomu je Verva 100 označená európskym značením E10, čo svedčí o vylepšenej formulácii paliva.

Verva Diesel:

Verva Diesel je vynikajúce palivo určené pre vozidlá s naftovými motormi vybavenými technológiou Common-Rail. Táto prémiová nafta je špeciálne navrhnutá pre moderné dieselové motory.

Vysoké cetánové číslo Verva Diesel zabezpečuje ľahšie a spoľahlivejšie štarty aj za chladných podmienok. Taktiež výrazne znižuje trecie straty, čo prispieva k maximálnej účinnosti prevádzky.

Tým, že umožňuje dosiahnutie plného výkonu motora a zároveň je hospodárnejšia v prevádzke, je ideálnym výberom pre náročných vodičov. Vyššia mazivosť paliva zabezpečuje bezchybnú funkciu palivového čerpadla a vstrekovacích trysiek, čím predlžuje životnosť týchto komponentov.

Verva Diesel prispieva k environmentálnej udržateľnosti vďaka lepšiemu rozprášeniu paliva a efektívnemu spaľovaniu, čo vedie k nižším emisiám a menšej dymitosti výfukových plynov. Tým pádom je priateľskejšia k životnému prostrediu.

S vlastnosťami filtrovateľnosti až do -26 °C vám Verva Diesel poskytne spoľahlivú prevádzku aj v extrémne chladných podmienkach. Je to palivo, na ktoré sa môžete spoľahnúť.