Peugeot - Videotest, Recenzia, Test

1,007       1007       107       2008       206       206cc       206sw       207       208       3008       307       307 break       307 sw       307cc       308       308 SW       407       407 Coupe       407 sw       408       5008       508       508 PSE       508 SW       607       807       Boxer       E-5008       e-Boxer       e-Expert       e-Expert Combi       e-Traveller       Expert       Partner       Rifter      


Peugeot si zachováva svoju pozíciu ako líder v automobilovom priemysle, ponúkajúc spoľahlivé a inovatívne vozidlá pre všetky potreby. S elektrickými modelmi v portfóliu sa Peugeot aktívne zapája do budovania zelenšej budúcnosti automobilizmu. S tradičnou eleganciou a modernými technológiami je Peugeot pripravený na ďalšie kapitoly svojej úspešnej histórie.

 

 

 

 

Peugeot: Elegancia a Inovácie vo Svete Automobilov

Značka Peugeot je synonymom francúzskej elegancie, spoľahlivosti a technologických inovácií. S bohatou históriou a vplyvom na automobilový priemysel, je dnes, v roku 2023, stále v popredí s úžasnou kolekciou osobných a úžitkových modelov, vrátane elektrických vozidiel a tých, ktoré sú na horizonte budúcnosti.

 

Začiatky s Leónom a Daimonom

Zakladateľ značky, Armand Peugeot, začal svoju cestu v roku 1810 výrobou mlynčekov na kávu, no už v 19. storočí sa jeho záujmy presunuli k výrobe automobilov. Prvý Peugeot automobil – León Bolée – vyšiel z výrobnej linky v roku 1890. Nasledoval ho Peugeot Type 3, ktorý sa stal prvým sériovo vyrábaným automobilom v roku 1891.

 

Značka na Vrcholu: Legendárny Peugeot 205

S príchodom 20. storočia vstúpil Peugeot na svetovú scénu s ikonickým modelom Peugeot 205. Tento kompaktný hatchback, predstavený v roku 1983, získal srdcia mnohých vodičov svojím dizajnom, spoľahlivosťou a výborným ovládaním. Dodnes zostáva 205 významným symbolom automobilovej histórie.

 

Peugeot v 21. Storočí: Inovácie a Elektrická Mobilita

S postupujúcim časom si Peugeot udržiava pozíciu inovátora v automobilovom priemysle. Vstupuje do éry elektrickej mobility a prináša moderné technologické riešenia. Tu je prehľad modelov, ktoré nájdete v portfóliu značky:

 

Osobné Modely:

 

Peugeot 208: Inovácie v Kompaktnom Balení

Model 208 prináša spoľahlivý výkon v kompaktnom prevedení. S modernými technológiami a dynamickým dizajnom je ideálny pre mestské prostredie.

 

Peugeot 308: Elegancia a Výkon Vo Všetkých Rozmeroch

308 je skvostný hatchback, ktorý spája štýl a výkon. Jeho sofistikovaný interiér a efektívne motory ho robia vhodným pre náročnejších vodičov.

 

Peugeot 508: Luxus a Štýl na Cestách

Elegantný sedan 508 prináša luxus a výkon v jednom balení. Jeho štýlový dizajn a vysoká úroveň výbavy robia z neho špičkový model v svojej triede.

 

SUV Modely:

 

Peugeot 2008: Kompaktný SUV s Charakterom

2008 je kompaktné SUV s výrazným charakterom. S pohodlným interiérom a modernými technológiami je pripravené na akýkoľvek dobrodružný výlet.

 

Peugeot 3008: Technologický Skvost s Výborným Ovládaním

3008 kombinuje technologické inovácie s excelentným ovládaním. Jeho komfortný interiér a vysoká úroveň bezpečnosti robia z neho obľúbenú voľbu pre rodiny.

 

Peugeot 5008: SUV Pre Všetky Potreby Rodiny

Model 5008 je veľké SUV, ktoré ponúka veľa priestoru a všestrannosti. S možnosťou 7 sedadiel je vhodné pre väčšie rodiny.

 

Elektrické Modely:

 

Peugeot e-208: Elektrická Energetika

e-208 je plne elektrická verzia populárneho modelu 208. S nulovými emisiami a dynamickým výkonom je pripravený na elektrické dobrodružstvá.

Peugeot e-2008: Elektrické Dobrodružstvo

e-2008 prináša elektrickú mobilitu do sveta kompaktných SUV. S elegantným dizajnom a spoľahlivým dojazdom je ideálnym spoločníkom pre mestské prostredie.

 

Úžitkové Modely:

 

Peugeot Partner: Spoľahlivý Partner Pre Každé Podnikanie

Partner je viacúčelové úžitkové vozidlo, ktoré kombinuje spoľahlivosť s praktickým dizajnom. Je vhodné pre podnikateľov, ktorí potrebujú spoľahlivý spoločník pre svoje podnikanie.

 

Peugeot Expert: Profesionálne Riešenia Pre Každú Príležitosť

Expert je stredne veľké úžitkové vozidlo, ktoré ponúka rôzne konfigurácie pre prepravu tovaru či osôb. S výkonnými motorizáciami je pripravený na náročné úlohy.

 

Peugeot Boxer: Majster Ťažkej Práce

Boxer je veľkopriestorový úžitkový model, ktorý ponúka množstvo možností pre prepravu. Jeho spoľahlivý pohon je ideálnym partnerom pre profesionálov.

 

Peugeot v Trnave: Závod Srdcom Európy

Nezabudnime na výrobný závod značky Peugeot v Trnave, ktorý hrá kľúčovú úlohu v výrobe vozidiel pre európsky trh. Od roku 2006, tento závod dodáva kvalitné vozidlá Peugeot v celej Európe, prispievajúc k úspechu značky v regióne.