BMW - Videotest, Recenzia, Test

1       3 Cabrio       3 Compact       3 Coupé       3 Sedan       3 Touring       4       4 Cabrio       4 Coupé       5       5 Touring       520       6       6 Cabrio       7       8       i4       i5       i5 Touring       i7       i8       iX       iX1       iX3       M2       M3       M3 Cabrio       M4 Cabrio       M4 Coupé       M4 CS       M5       M6       M8       X1       X2       X3       X4       X5       X6       X7       XM       Z       Z4      


V roku 2023 BMW nezabúda na svoju históriu, ale smeruje vpred do éry elektrickej a udržateľnej mobility. S kombináciou výkonu, luxusu a inovácií sa BMW stáva lídrom v automobilovom priemysle, pripraveným čeliť výzvam budúcnosti.

BMW: Inovácia, Výkon a Elegancia

Značka BMW je synonymom luxusu, precíznej technológie a vášne pre výkon. S bohatou históriou, ktorá siaha až do počiatkov 20. storočia, BMW sa stalo ikonou automobilového priemyslu. Pozrime sa na jeho cestu od zakladania až po súčasnú výnimočnosť v roku 2023.

Začiatky: Od Lietadiel k Automobilom

Bayerische Motoren Werke AG (BMW) vzniklo v roku 1916 ako výrobca leteckých motorov. Avšak po skončení prvej svetovej vojny a s obmedzením výroby leteckých motorov, sa spoločnosť začala venovať výrobe motocyklov. Jej prvý automobil – BMW Dixi – zaznamenal úspech a položil základy pre budúce automobilové modely.

Legendárne Osobné Modely: Špičkový Výkon a Luxus

BMW 3 séria: Majstrovský Športový Sedan

3 séria je od svojho uvedenia na trh v roku 1975 štandardom športových sedanov. S perfektnou rovnováhou medzi výkonom a komfortom, dominuje cestám s eleganciou a agilitou.

BMW 5 séria: Elegancia Vo Výkone

5 séria je zástupcom luxusných sedanov, ktorý vyniká eleganciou a technologickými inováciami. Je spoľahlivým spoločníkom pre tých, ktorí očakávajú viac od svojho vozidla.

BMW 7 séria: Vrhunský Luxus a Technológia

7 séria predstavuje vrchol luxusu a technológie. Je zoskupením precízneho inžinierstva a luxusných materiálov, čo ju robí unikátnym zážitkom.

BMW 3 séria Touring: Dynamický a Rozľahlý

3 séria Touring je kombináciou dynamičného výkonu s rozľahlým interiérom. Je ideálnym spoločníkom pre tých, ktorí očakávajú viac od svojho vozidla.

BMW 5 séria Touring: Luxusná Všestrannosť

5 séria Touring je ztělesnením luxusu a všestrannosti. S exkluzívnym vybavením a priestranstvom na všetko, čo potrebujete, je pripravená na každú výzvu.

BMW 6 séria Gran Turismo: Elegancia s Nádychom Športu

6 séria GT spája eleganciu s nádychom športu. S pôsobivým dizajnom a výkonom je pripravená na dlhé cesty s vysokým komfortom.

BMW 330e Touring: Úsporná Kombinácia

330e Touring je plug-in hybridná verzia 3 série Touring. Kombinuje výkon s úspornosťou, čo ju robí ideálnou voľbou pre tých, ktorí dbajú na životné prostredie.

BMW 5 séria Touring Plug-in Hybrid: Kombinácia Luxusu a Ekológie

Plug-in hybridná verzia 5 série Touring prináša luxus a ekologický pohľad na automobilizmus. S nulovými emisiami pri jazde na elektrinu je špičkovou voľbou v segmente plug-in hybridov.

Tieto modely Touring sú zárukou spojenia elegancie a výkonu s praktickosťou. Sú ideálnym spoločníkom pre rodiny aj aktívnych motoristov, ktorí očakávajú viac od svojho vozidla.

BMW X Série: Synonymum SUV Elegancie

X séria zastupuje rodinu SUV vozidiel, ktoré spoľahlivo spájajú výkon s terénnou schopnosťou. Od kompaktných až po veľkopriestorové SUV, všetky kombinujú výkon s pohodlím.

BMW X1: Kompaktná Všestrannosť

X1 je kompaktné SUV, ktoré sa vyníma svojou všestrannosťou a kompaktnými rozmermi. Je ideálny pre tých, ktorí hľadajú spojenie štýlu s praktickosťou.

BMW X2: Športová Elegancia

X2 sa vyznačuje športovým dizajnom a kompaktnými rozmermi. Jeho ovládanie a manévrovateľnosť ho robia ideálnym spoločníkom pre mestské prostredie.

BMW X3: Kombinácia Luxusu a Výkonu

X3 je kompaktné SUV, ktoré spoľahlivo kombinuje luxus s výkonom. Je ideálny pre tých, ktorí očakávajú viac od svojho vozidla.

BMW X4: Štýlové Coupe SUV

X4 spojuje štýl kupe s výkonom SUV. Jeho agresívny dizajn a výborné jazdné vlastnosti ho robia jedinečným v svojej triede.

BMW X5: Legendárne Luxusné SUV

X5 je synonymom luxusu a výkonu. S priestranným interiérom a špičkovým vybavením je pripravený na každú výzvu.

BMW X6: Elegantná Exkluzivita

X6 je elegantné SUV s kupeovým dizajnom. Jeho výkon a komfort ho robia ideálnym pre tých, ktorí hľadajú niečo výnimočné.

BMW X7: Majestátny SUV

X7 predstavuje vrchol luxusu v rodine X. S veľkopriestorovým interiérom a luxusnými materiálmi je ideálnym spoločníkom pre rodiny.

BMW XM: Výkon a Elegancia v Maximálnej Podobe

XM je novou prírastkov v rodine X a kombinuje výkon a eleganciu v maximálnej podobe. Jeho dynamický štýl a výkonný motor ho radia medzi špičku SUV vozidiel.

Rodina Z: Legendárne Športové Vozidlá

BMW Z4: Športová Eufória

Z4 je športový roadster, ktorý ponúka nadšenie a výkon. Jeho agresívny dizajn a pôsobivý výkon sťahujú pozornosť na ceste.

Elektrické Inovácie: BMW i Modely

S narastajúcou dôležitosťou udržateľnosti, BMW vstúpilo do éry elektrickej mobility. Jeho i séria predstavuje elektrické vozidlá, ktoré sú špičkou v technologických inováciách:

BMW i3: Mestský Elektrický Virtuóz

i3 je kompaktné elektrické vozidlo, ktoré oslní šikovnosťou a štýlom. S udržateľnými materiálmi a moderným designom je ideálnym mestským spoločníkom.

BMW i4: Elegancia a Elektrický Výkon

i4 je elektrický sedan, ktorý spája štýl a výkon. S nulovými emisiami a dynamickým pohonom si získava srdcia milovníkov rýchlych áut.

BMW i5: Elektrická Revolúcia

BMW i5 predstavuje značkine snaženie o elektrifikáciu automobilového priemyslu a otvára cestu k udržateľnej budúcnosti.

BMW iX3: Elektrická Udržateľnosť v SUV Formáte

iX3 je elektrická verzia populárneho X3. Ponúka spojenie výkonu a udržateľnosti, čo ho robí ideálnym pre mestské a mesto-vidiecke prostredie.

Divízia M: Výkon v Krvi

Divízia M je špičkou výkonu v rámci značky BMW. Od historických modelov M3 a M5 až po súčasné M8 a M4, tieto vozidlá sú stvorené na to, aby poskytovali maximálny výkon a adrenalín pri každej jazde.

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

 

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

 

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

 

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.