• Len 222 kusov z každej série, aby sa uctilo výročie značky Cupra
• Nové farby karosérie: Century Bronze Matt a Enceladus Grey Matt
• Modely majú kompletné sériové vybavenie a špecifické detaily

 

Cupra uvádza dve exkluzívne limitované série modelu Cupra Formentor VZ5, ktoré prinášajú novú úroveň emócií a výkonu. Každá limitovaná séria bude obsahovať iba 222 kusov, čo symbolizuje výročie značky Cupra. Modely Cupra Formentor VZ5 s kompletným sériovým vybavením a špeciálnymi detailmi na karosérii a v interiéri sa navzájom líšia novými farebnými odtieňmi karosérie – Century Bronze Matt a Enceladus Grey Matt. Tieto exkluzívne farby zdôrazňujú dynamický dizajn modelu Cupra Formentor VZ5 a posúvajú hranice estetiky automobilu na novú úroveň. Limitované série Cupra Formentor VZ5 sú výnimočnou kombináciou výkonu, elegancie a exkluzivity.

 

cupra formentor vz5 limited edition century 01 resize Cupra predstavila dve exkluzívne limitované série pre model Formentor VZ5

 

Podobne limitovaná séria Enceladus Grey má nápisy a logá CUPRA na karosérii a dekoračné prvky v interiéri vo vyhotovení tmavého chrómu. Kryty vonkajších spätných zrkadiel a koncovky výfuku sú v tejto verzii z čierneho karbónu, 20-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny sú štandardne čierne (na želanie medenej farby). V interiéri sú čierne sedadlá CUP Bucket a čierny prešívaný prístrojový panel.

Vozidlá obidvoch sérií majú na dekoračnom obklade panelu dverí vodiča laserom vygravírované poradové číslo, ktoré majiteľovi neustále pripomína exkluzivitu jeho automobilu z limitovanej série.

 

cupra formentor vz5 limited edition enceladus 01 resize Cupra predstavila dve exkluzívne limitované série pre model Formentor VZ5CUPRA Formentor VZ5 má legendárny päťvalcový benzínový turbodúchadlom prepĺňaný motor 2.5 TSI, ktorý dosahuje výkon 287 kW (390 k) a maximálny krútiaci moment 480 Nm. Motor s nezameniteľným zvukom prostredníctvom 7-stupňovej dvojspojkovej prevodovky DSG a elektronicky ovládanej multilamelovej spojky poháňa všetky štyri kolesá.

 

cupra formentor vz5 limited edition enceladus 05 resize Cupra predstavila dve exkluzívne limitované série pre model Formentor VZ5

Automobily CUPRA Formentor VZ5 z limitovaných sérií zhmotňujú esenciu výkonnosti a značky CUPRA. Kvôli malých sériám po 222 kusov patria k najexkluzívnejším verziám celého modelového programu mladej španielskej značky.