Nemecký predajca luxusných áut Mechatronik zveril minulý týždeň 24-ročnému zamestnancovi šoférovanie Ferrari F40 za takmer 3 milióny EUR na neďaleký autosalón. Táto cesta sa ukázala ako veľmi drahá, keď mladý vodič s historickým Ferrari v tuneli havaroval.

 

havaria ferrari f40 Ferrari F40: Mladý zamestnanec predajne zrušil v tuneli Ferrari F40. Dúfame, že je poistený

 

Ferrari F40 smerovalo do „Motorworld“ v Böblingen. Zostávalo už len asi 15 kilometrov do cieľa, keď vodič stratil kontrolu uprostred Engelbergského tunela neďaleko Stuttgartu. Nie je známe, či išlo o technickú poruchu alebo mladík neudržal v tuneli svojho vnútorného pretekára na uzde.

 

Ferrari F40 nie je najrýchlejšie, najkrajšie, ani najcennejšie Ferrari, ktoré existuje. Ale ponúka jeden z najrýdzejších a najvzrušujúcejších zážitkov z jazdy, aké si možno predstaviť. Sila 352 kW z 2,9-litrového twin-turbo V-8 je priamo prenášaná na zadné kolesá. Asistenti vodiča, ktorí by vás zachránili od vašich chýb? Zabudnite! F40 nemá ani koberec.. Práve to, čo robí toto auto tak vzrušujúcim, robí z neho výzvu pre nezvládnuté jazdy.

 

Vodič pri tejto nehode neutrpel žiadne zranenia, ale to isté sa nedá povedať o aute. Napriek tomu sa pravdepodobne opraví, vzhľadom na to, ako sú tieto autá špeciálne. Pred nehodou bolo toto Ferrari F40 ponúkané na predaj za cenu niečo nad 3,2 milióna dolárov (2,98 milióna EUR). Nehoda môže hodnotu trochu znížiť, ale aj s históriou poškodenia zostane toto F40 jedným z najžiadanejších automobilov Ferrari na trhu.