• Závod Hyundai Motor Manufacturing Czech v českých Nošoviciach dosiahol produkciu dvoch miliónov kusov SUV modelu Tucson.
  • V súčasnosti tvoria hybridné a plug-in hybridné verzie až 40% predaných Tucsonov v Európe.
  • Tento rok sa očakáva výroba špeciálnej edície „20th Anniversary Edition“, ktorá začne v auguste.

V pondelok 17. júna 2024 zišiel z výrobnej linky v závode Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) v Nošoviciach dvojmiliónty Hyundai Tucson. Toto jubilejné SUV v odtieni Sailing Blue Pearl je vybavené hybridným pohonom 1.6 T-GDi HEV a smeruje k svojmu novému majiteľovi do Veľkej Británie. Tento významný míľnik podčiarkuje pozíciu Tucsonu ako najobľúbenejšieho modelu Hyundai v Európe.

 

hyundai tucson vyroba

 

„Dva milióny vyrobených kusov v Hyundai Motor Manufacturing Czech sú významným míľnikom pre náš globálny, ale aj európsky bestseller,“ povedal Michael Cole, prezident a generálny riaditeľ Hyundai Motor Europe. “Takmer od úplného začiatku bol automobil navrhovaný a vyrábaný s ohľadom na európskeho zákazníka. Postupne začal písať svoj úspešný príbeh na celom svete a najmä v Európe, pretože dokonale reprezentuje prístup značky Hyundai zameraný na zákazníka.”

 

Z Nošovíc do Európy Výroba modelu Tucson v závode HMMC sa začala v polovici júna 2015, keď sa tu spustila produkcia jeho tretej generácie. Odvtedy bolo za viac ako päť rokov vyrobených celkovo 1 180 445 kusov tohto modelu.

 

Štvrtá generácia Hyundai Tucson: Moderný dizajn a pokročilé technológie

 

Štvrtá generácia Tucsonu, ktorá sa aktuálne vyrába a predáva, sa vyznačuje moderným dizajnom, vylepšeným interiérom a bohatou výbavou. V roku 2023 bolo vyrobených 244 495 kusov tohto modelu, čo predstavuje približne 70% celkovej produkcie závodu v Nošoviciach. Tieto vozidlá boli exportované do 70 krajín sveta, pričom najväčšími európskymi trhmi sú Veľká Británia, Španielsko, Nemecko a Francúzsko.

 

hyundai tucson Infographic Hyundai oslavuje dva milióny vyrobených vozidiel TUCSON v Nošoviciach

 

Aktuálna generácia Tucsonu ponúka aj hybridné a plug-in hybridné verzie, ktoré sú v Európe veľmi úspešné. Až 2 z 5 predaných Tucsonov štvrtej generácie v Európe sú práve hybridné alebo plug-in hybridné modely.

 

Špeciálna edícia na oslavu 20. výročia Tucsonu

 

Pri príležitosti 20. výročia modelu Tucson pripravuje Hyundai špeciálnu edíciu nazvanú „20th Anniversary Edition“. Táto edícia prinesie jedinečné úpravy interiéru a exteriéru. Výroba začne v českom závode v auguste a model bude dostupný aj na Slovensku. Ďalšie podrobnosti Hyundai zverejní čoskoro.