Hyundai Slovensko a pretekár Maťo Homola podpísali zmluvu o partnerstve na sezónu 2024.
• Hyundai podporuje Homolu v pretekoch cestovných automobilov už šiestu sezónu.
• Maťo Homola je úradujúci šampión TCR Eastern Europe a plánuje zabojovať o obhájenie titulu.

 

Hyundai Slovensko pokračuje v spolupráci so slovenským automobilovým pretekárom Maťom Homolom aj v sezóne 2024. Ide už o šiesty rok partnerstva automobilky Hyundai a úspešného pretekára, počas ktorej sa spolu tešili z mnohých úspechov, vrátane minuloročného titulu šampióna v seriáli cestovných automobilov TCR Eastern Europe.

 

01 Baumgartner Homola Hyundai podporuje pretekára Maťa Homolu na jeho ceste za obhajobou titulu šampióna

 

„Som veľmi rád, že spolupráca s Hyundai Slovensko pokračuje už šiesty rok. Je to dôkaz, že vysokovýkonné modely N, ktorých som na Slovensku ambasádorom, budujú vďaka motoršportu doma aj vo svete renomé značky Hyundai. Teší ma, že môžem byť toho súčasťou. Po víťaznej sezóne 2023 verím, že tá tohtoročná bude rovnako úspešná a že ma s mojou Elantrou N TCR budú fanúšikovia často vidieť na stupňoch víťazov. Ďakujem Hyundai Slovensko za dlhoročnú dôveru a podporu. Nech už preteky začnú,“ povedal Maťo Homola.

 

„Už šesť rokov sme hrdým partnerom a spoľahlivým podporovateľom skvelého slovenského automobilového pretekára Maťa Homolu. Radujeme sa s ním, keď sa mu darí. Stojíme pri ňom, aj keď to nejde podľa predstáv. Lebo o tom je motoršport. Tešíme sa, že naša úspešná spolupráca pokračuje aj v roku 2024. Maťovi želáme veľa úspechov na jeho ceste za obhajobou majstrovského titulu,“ povedal Robert Baumgartner, generálny riaditeľ Hyundai Slovensko.

 

02 Baumgartner Homola Hyundai podporuje pretekára Maťa Homolu na jeho ceste za obhajobou titulu šampióna

 

Maťo Homola obhajuje v aktuálnej sezóne svoj majstrovský titul v seriáli TCR Eastern Europe. Jazdiť bude už štvrtý rok vo farbách tímu Hyundai I Janík Motorsport na osvedčenom vozidle Hyundai Elantra N TCR. Čaká ho celkovo šesť pretekov, prvým je podujatie na Balaton Park koncom apríla. Slovenskí priaznivci však môžu Maťa osobne povzbudzovať aj na podujatiach na Red Bull Ring, v júni na slovenskom Slovakia Ring, na okruhoch v Moste a Brne a v rakúskom Salzburgu.