Mazda už vyradila model 6 na viacerých trhoch zo svojho portfólia. Okrem Európy, kde sedan resp. kombi z ponuky nevypadli. V ponuke sa však drží bez nástupcu, a to napriek tomu, že je na trhu od roku 2012. Toto všetko sa netýka čínskeho trhu, kde sa objavil nový model 6, ktorý už s tým starnúcim nemá nič spoločné.

 

mazda ez 6 1 2 Mazda 6 sa predstavuje ako sedan s pohonom zadných kolies

 

Pozdravme teda nový model EZ-6. Je vyvinutý spoločným podnikom s Changan Mazda. Tento elegantný sedan prichádza v čisto elektrickej verzii a ako hybrid s možnosťou dobíjania. Pričlenil si charakteristický dizajnový jazyk Kodo, ale s čiastočne osvetlenou mriežkou a výsuvnými kľučkami dverí. Nad svetelnou lištou vzadu je aktívny spoiler.

 

Mazda EZ-6 stojí na 19-palcových aerodynamických kolesách, má veľkú panoramatickú strechu a bezrámové dvere. Správy z Číny naznačujú, že elektrický/hybridný sedan je založený na modele Changan Shenlan SL03, ale posunutý do vyššej triedy s luxusnejším interiérom. Kabína sa zdá mať málo spoločného s produktmi Mazda predávanými globálne, čo by vysvetľovalo čínske spojenie.

 

K dispozícii sú aj niektoré špecifikácie, ktoré sprevádzajú tieto oficiálne obrázky. Mazda EZ-6 má ako elektrický model nastavenie pohonu zadných kolies. Má ideálne rozloženie hmotnosti 50:50 a viacbodové zadné zavesenie. Nešpecifikovaný batériový balík je dobrý na dojazd 600 kilometrov podľa čínskeho testovacieho cyklu pre ľahké vozidlá (CLTC). Hybrid s možnosťou dobíjania môže prekonať 999 kilometrov v kombinácii benzínu a batérie.

 

 

 

Čo sa týka veľkosti má dĺžku 4917,4 milimetrov, šírku 1889,76 milimetrov, výšku 1483,36 milimetrov. To ho robí mierne väčším ako starý model 6. Mazda už vylúčila nahradenie modelu 6, ktorý všetci poznáme, novou generáciou na platforme spoločnosti s pohonom zadných kolies a radovými šesťvalcovými motormi. Zatiaľ je táto architektúra výlučne používaná štyrmi SUV: CX-60, CX-70, CX-80 a CX-90.

 

Model Mazda EZ-6, bude s najväčšou pravdepodobnosťou predávaný výlučne v Číne a nebude exportovaný na iné trhy. Verejný debut bude mať tento týždeň na Pekinskom autosalóne.