MINI uvádza na trh svoj prvý crossover v segmente prémiových malých vozidiel s modelom MINI Aceman. Tento voz prinesie nový pohľad na kreatívne využitie priestoru, kombinujúc kompaktné vonkajšie rozmery s maximálnym vnútorným priestorom a čisto elektrickým pohonom. Aceman interpretuje základnú filozofiu zakladateľa Mini, Sira Aleca Issigonisa, ktorá spočíva vo využití maximálneho priestoru na minimálnej ploche, a to v spojení s modernou pohonnou technológiou. S dĺžkou tesne nad štyri metre ponúka pohodlný priestor pre päť osôb. Nový MINI Aceman integruje pokročilé technológie zlepšujúce interiér a digitálny užívateľský zážitok, zatiaľ čo jeho čisto elektrický pohon zvyšuje ikonický pocit z jazdy ako na motokáre, ktorý je pre značku MINI charakteristický. Súčasné spojenie tradičných hodnôt značky s modernými asistenčnými systémami a jedinečným dizajnom predstavuje víziu budúcnosti elektrického MINI.

 

mini aceman 1 MINI Aceman: Klasická elegancia v elektrickom balení

 

„MINI Aceman prináša do nášho plne elektrického modelového radu, plného skutočne príjemného pohlcujúceho digitálneho zážitku, novú úroveň vzrušenia,“ hovorí Stefanie Wurst, riaditeľka značky MINI. „MINI Aceman predstavuje ideálne riešenie pre jazdu v preplnených mestských uliciach, pričom si zachováva všestrannosť a funkčnosť crossoveru a pocit z jazdy v motokáre, ktorý môžete od MINI očakávať. Som si istá, že vďaka elegantnému dizajnu, výkonu a všestrannosti 5-miestneho crossoveru dosiahne MINI Aceman obrovský úspech.

 

MINI Aceman predstavuje športovú obratnosť a dôraznú prítomnosť s architektúrou vozidla zameranou na plne elektrický pohon. Tento kompaktný crossover ponúka priestor pre päť osôb a adaptabilný batožinový priestor s kapacitou od 300 do 1 005 litrov, čo umožňuje jeho flexibilné rozšírenie. S predpokladaným dojazdom až 406 kilometrov podľa WLTP, je Aceman ideálny pre mestskú aj mimosmestskú bezemisnú mobilitu.

 

Nový dizajnový jazyk Charismatic Simplicity

Nová rodina vozidiel MINI sa vyznačuje minimalistickým a jasným dizajnom, ktorý pridáva modelom moderný vzhľad a vyžaruje istotu. Dizajnový štýl MINI Aceman, založený na koncepte Charismatic Simplicity, jasne ukazuje jeho progresívne vlastnosti.

 

mini aceman 2 MINI Aceman: Klasická elegancia v elektrickom balení

 

 

Exteriér

Expresívny a športový crossover MINI Aceman s robustnými kontúrami a dynamickým postojom odzrkadľuje agilitu a sebavedomie. Jeho rozmery — dĺžka 4,07 metra, šírka 1,75 metra a výška 1,50 metra — ho umiestňujú medzi modely MINI Cooper a MINI Countryman.

 

Aerodynamický predný dizajn, krátke previsy a funkčný dvojpriestorový dizajn nového MINI Aceman zdôrazňujú charakteristický princíp dizajnu značky, teda šikovné využitie priestoru. Tento koncept je priamo prispôsobený potrebám elektrického pohonu, čo vozidlu otvára nové možnosti v dizajne. Vďaka kreatívnemu prístupu k využitiu priestoru, je Aceman nielen agilný v mestskom prostredí, ale aj dostatočne priestranný pre pohodlné cestovanie.

 

Elegantné a hladké povrchy vozidla sú zdôraznené expresívnymi farbami karosérie. Dobrodružný charakter modelu je podčiarknutý štandardne dodávanými strešnými lyžinami, vizuálne zvýraznenými kolesami vo veľkostiach od 17 do 19 palcov a ochrannými lištami proti podbehnutiu na prednej, zadnej aj bočných častiach vozidla.

 

mini aceman 3 MINI Aceman: Klasická elegancia v elektrickom balení

 

 

Predná časť modelu MINI Aceman, s jej výraznými LED svetlometmi, prináša moderný vzhľad, ktorý rešpektuje charakteristické dizajnové prvky značky MINI. Inovatívny osemuholníkový tvar prednej masky rozvíja tradičný šesťuholníkový motív, pričom nový vzhľad je zvýraznený striebornými alebo vysoko lesklými čiernymi akcentmi, čo zaisťuje jeho okamžitú rozpoznateľnosť.

 

LED svetlomety s hranatým dizajnom vylepšujú rodinný vzhľad modelu MINI Aceman. Ich čistý a jednoduchý tvar je v súlade s líniou kapoty, čo pridáva prednej časti vozidla osobitý charakter. Integrované prvky denných svetiel sú nastaviteľné v troch režimoch, čím ešte viac zvýrazňujú expresívny vzhľad tohto vozidla.

 

Karoséria vozidla MINI Aceman je prepracovaná s dôrazom na jasnosť a eleganciu. Tension na povrchu karosérie, v kombinácii s precíznymi líniami a pevnými uhľami, vytvára dynamický štýl, ktorý spája minulosť značky s jej súčasnou vizíou. Klasické trojdielne členenie karosérie a grafické prvky okolo okien a strechy podliehajú novým inováciám zameraným na zlepšenie aerodynamických vlastností, pričom ploché integrované kľučky dverí podčiarkujú moderný vzhľad vozidla.

 

Blatníky vozidla sú výrazne tvarované a predĺžené, čo je pre rodinu MINI jedinečný dizajnový prvok. Prahové lišty v matnej čiernej farbe a štíhly, vzpriamený profil karosérie zabezpečujú, že MINI Aceman vystupuje ako športový a sebavedomý model, dokonale spájajúci funkčnosť s estetikou.

 

Zadná časť vozidla MINI Aceman sa vyznačuje čistými, horizontálnymi plochami, ktoré zdôrazňujú jeho široký a stabilný vzhľad. Skosené a stiahnuté zadné okno prispieva k robustnému ramennému efektu, ktorý je ešte viac vyniknutý predĺženým strešným spojlerom. Charakteristické vzpriamené zadné svetlá rámuju stredné partie a zdôrazňujú robustný charakter vozidla. Matrix zadné svetlá s tromi jedinečnými grafikami dotvárajú osobitý štýl modelu MINI Aceman, ktorý je doplnený širokým tmavým rámom a ochrannou lištou proti podjazdu, čo umocňuje jeho športový crossover charakter.

 

mini aceman 4 MINI Aceman: Klasická elegancia v elektrickom balení

 

 

Model MINI Aceman je k dispozícii vo štyroch verziách výbavy, ktoré sú zreteľne označené na bočnom prahu vozidla. Výbava “Essential” ponúka čistý a minimalizovaný vzhľad, zatiaľ čo “Classic” pridáva možnosť výberu kontrastnej strechy a spätných zrkadiel v čiernej alebo bielej farbe s vysoko lesklou čiernou prednou maskou. Výbava “Favored” rozširuje možnosti personalizácie o viacfarebnú strechu a špeciálne dizajnové prvky, zatiaľ čo športová výbava “JCW” ponúka exkluzívne prvky inšpirované motoršportom, vrátane červených prvkov a vysoko lesklých čiernych detailov, ktoré zdôrazňujú dynamický charakter vozidla. Každá výbava tak pridáva rozmanité estetické prvky, ktoré umožňujú zákazníkom vyjadriť svoj osobný štýl a preferencie.

 

Exteriér modelu MINI Aceman je doplnený o rôzne aerodynamické návrhy diskov kolies, ktoré sú dostupné vo veľkostiach od 17 do 19 palcov.

 

Interiér

 

Puristický dizajn a inovatívny materiálový koncept

 

Interiér MINI Aceman prejavuje nový dizajnový jazyk značky MINI, známy ako Charismatic Simplicity (Charizmatická jednoduchosť), ktorý je viditeľne zjednodušený a moderný. Kokpit pokračuje v tradícii Sira Aleca Issigonisa, tvorcu klasického Mini, s ľahko dostupným volantom, centrálnym OLED displejom a štýlovou lištou s ovládacími prvkami, čo odráža trojicu kľúčových dizajnových prvkov pôvodného Mini.

 

Priestor vo vnútri je rozšírený zásluhou priestranných vnútorných častí dverí a komfortných rozmerov v oblasti ramien a nožného priestoru, čo prispieva k pocitu otvorenosti kokpitu. Panoramatické presklené strešné okno zvýrazňuje túto atmosféru ešte viac tým, že do interiéru vpúšťa ďalšie svetlo. Ambientné osvetlenie pozdĺž strešného rámu vytvára príjemnú atmosféru v noci. Voľne stojace kľučky na dverách a kryty reproduktorov vo farebnom prevedení Vibrant Silver vytvárajú atraktívny kontrast s horizontálne zameraným dizajnom prednej časti kokpitu.

 

Mäkké, zakrivené plochy palubnej dosky pokryté pleteným materiálom poskytujú teplý a príjemný vzhľad s prenikavými farebnými kontrastmi. Tento domáci nádych dopĺňa univerzálna konštrukcia z recyklovaného polyesteru, ktorá sa rozširuje až na vnútorné obloženie dverí. Kokpit je dozdobený pohodlnými sedadlami, ktoré sú buď potiahnuté látkou, alebo vyrobené z perforovanej ekologickej kože Vescin, prispievajúc k luxusnému a zodpovednému prostrediu vozidla.

 

mini aceman 5 MINI Aceman: Klasická elegancia v elektrickom balení

 

 

Zadná časť vozidla MINI Aceman poskytuje priestranné sedenie pre troch pasažierov, pričom sklopné operadlá v pomere 60:40 umožňujú prispôsobenie batožinového priestoru od 300 litrov až do 1 005 litrov podľa potreby.

 

OLED displej s vysokým rozlíšením zvyšuje komfort jazdy

 

Centrálny okrúhly OLED displej v MINI Aceman, s priemerom 240 mm, je navrhnutý s mimoriadne plochým dizajnom a kvalitným skleneným povrchom, ktorý modernizuje interiér vozidla. Displej je vybavený najnovším operačným systémom MINI Operating System 9, ktorý umožňuje intuitívne ovládanie funkcionalít vozidla pomocou dotykov alebo hlasových príkazov. Centrum ovládania, známe ako MINI Interaction Unit, reaguje na dotyky ako moderný smartfón.

 

Informácie o vozidle sú prezentované v čistom a minimalistickom grafickom štýle. Základné údaje, ako rýchlosť a stav nabitia batérie, sú zvýraznené na vrchnej časti displeja, čo zabezpečuje, že sú vždy v bezprostrednom zornom poli vodiča. Kliknutím na rýchlosť sa zobrazí rýchlosť na celú obrazovku, čo zameriava pozornosť na jazdný zážitok. Ďalšie miniaplikácie sú prístupné z domovskej obrazovky a možno ich vybrať posunutím do stredu displeja. Spodná časť displeja ponúka rýchly prístup k hlavným funkciam ako Navigácia, Média, Telefón a Klíma, čo zjednodušuje a zefektívňuje interakciu vodiča s vozidlom.

 

Režimy MINI Experience Modes poskytujú zážitky, ktoré rozširujú pocit z jazdy v modeli MINI Aceman. Dve projektorové jednotky emitujú na palubnú dosku unikátne svetelné grafiky, meniace sa podľa zvoleného režimu. Tieto grafiky sú doplnené o farebné schémy a ambientné osvetlenie interiéru, ktoré sa prispôsobujú aktívne vybranému režimu.

 

Novo vytvorené MINI Driving Sounds ešte viac zvyšujú pôžitok z elektrickej jazdy, a grafické prvky na OLED displeji prispievajú k celkovej atmosfére. Úplne nová úroveň individualizácie je možná v režime Personal Mode, kde užívatelia môžu cez aplikáciu MINI nahrať a nastaviť vlastné obrázky ako pozadie displeja. Aplikácia rozpozná hlavné farby obrázku a synchronizuje ich s textilným povrchom palubnej dosky a ambientným osvetlením.

 

mini aceman 6 MINI Aceman: Klasická elegancia v elektrickom balení

 

 

Model MINI Aceman ponúka celkovo osem rôznych režimov Experience Modes, vrátane Go-Kart Mode, ktorý zvýrazňuje športový charakter MINI vďaka dynamickým červeno-antracitovým grafikám a analógovým displejom, ktoré zvýrazňujú jazdnú dynamiku. Ďalšie režimy ako Vivid, Core, Green, Timeless, Balance a Trail každý na svoje spôsob prispievajú k jedinečnému prostrediu a atmosfére v interiéri vozidla.

 

Typické pre MINI: Obnovený dizajnový prvok – centrálna lišta s prepínačmi

 

V klasickej verzii Mini, centrálna lišta s prepínačmi zosilňovala emočné spojenie medzi vodičom a autom. MINI si požičiava tento ikonický prvok pre svoje najnovšie modely, aby tak udržalo spojenie so svojou históriou. V modeli MINI Aceman sú najdôležitejšie ovládače (ako parkovacia brzda, volič prevodovky, tlačidlo štart/stop, výber režimu jazdy a ovládanie hlasitosti) integrované priamo do piatich špeciálne navrhnutých prepínačov. Toto riešenie eliminuje potrebu samostatného voliča prevodovky, čím uvoľňuje priestor pre praktické úložné priestory v stredovej konzole, vrátane držiakov na poháre a sekcie pre bezdrôtové nabíjanie smartfónov.

 

Štyri individuálne možnosti výbavy

 

MINI Aceman ponúka štyri individuálne možnosti výbavy, ktoré každá na svoj spôsob reflektujú moderný koncept pohodlia interiéru vozidla.

 

Essential:
Táto základná výbava sa vyznačuje čistým a minimalistickým dizajnom. Čierne športové sedadlá s výrazným viacfarebným textilným poťahom harmonizujú s farebným textilným pásom na palubnej doske, čím podčiarkujú jednoduchosť a funkčnosť.

 

Classic a vyššie:
Tieto verzie zdokonaľujú interiér trojramenným volantom obohateným o textilný pás vo viacerých farebných variáciách. Výbava Classic zahŕňa čierno-modrý pletený povrch na palubnej doske a dverách, čo kontrastuje s kvalitnými textíliami alebo materiálom Vescin na sedadlách.

 

Favored:
Táto výbava sa pýši nápadne výrazným dizajnom, pričom palubná doska v elegantnom odtieni Dark Petrol je doplnená o zvýraznený farebný prechod oranžovej farby na strane spolujazdca. Dynamika je zreteľná aj na športových sedadlách čalúnených perforovaným materiálom Vescin, ktoré sú dostupné s tradičným kontrastným prešívaním a vyšívaným logom MINI.

 

JCW:
Najšportovejšia výbava JCW predstavuje model MINI Aceman v plne športovom štýle. Športové sedadlá JCW poskytujú dodatočnú bočnú oporu, čím výrazne zvyšujú komfort. V kombinácii s viacfarebným pleteným textilom a čiernou syntetickou kožou s červeným prešívaním reflektujú tieto sedadlá farebný koncept, ktorý sa taktiež objavuje na palubnej doske a obložení dverí.

 

mini aceman 7 MINI Aceman: Klasická elegancia v elektrickom balení

 

 

Digitálne služby MINI Aceman vám prinášajú pokročilé možnosti pre pohodlné ovládanie vozidla:

 

Hlasový Asistent MINI

 

Aktivácia: Model MINI Aceman je vybavený prvým plnohodnotným hlasovým asistentom značky, ktorý možno aktivovať výrokom „Hej MINI!“ alebo stlačením tlačidla push-to-talk na volante.

Vizuálna Odozva: Interakcie s hlasovým asistentom sa zobrazujú na kruhovom OLED displeji prostredníctvom animácie, typografie a avatara.

Personalizovaný Asistent: Asistent sa prostredníctvom dialógu učí a na základe geografických údajov automaticky reaguje, ako napríklad otváraním okna pri vjazde na poschodové parkovisko.

Funkcie Ovládania: Hlasovým príkazom je možné ovládať navigáciu, telefonovanie, zábavu a mnohé ďalšie funkcie vozidla.

 

Asistenčné Systémy

 

Driving Assistant Plus: Systém poskytuje pomoc s udržaním vozidla v jazdnom pruhu a podporuje bočné vedenie, čo zvyšuje bezpečnosť a komfort jazdy.

Inteligentný Asistent: Asistent sa neustále učí a prispôsobuje na opakovaných trasách, aby automaticky vykonával rutinné úlohy.

Trailer Assistant: Nový asistent pre jazdu s prívesom uľahčuje manévrovanie na parkovacie miesto a radí s natočením volantu pri cúvaní.

Tieto pokročilé technológie zvyšujú úroveň bezpečnosti a zároveň zlepšujú užívateľský zážitok, umožňujúc plynulú a intuitívnu interakciu s vozidlom a jeho systémami.

 

MINI Aceman integruje vysoko pokročilé parkovacie a bezpečnostné technológie, ktoré zvyšujú pohodlie a bezpečnosť pri každodennej jazde:

 

Parkovacie Technológie

 

Ultrazvukové Senzory a Kamery Surround View: Dvanásť ultrazvukových senzorov a štyri kamery poskytujú presný prehľad o okolí vozidla, uľahčujúc identifikáciu voľných parkovacích miest a automatizáciu parkovacích manévrov.
Remote Parking a Parking Assistant Pro: Tieto systémy umožňujú vozidlu zaparkovať pomocou diaľkového ovládania zo smartfónu, vrátane možnosti automatického vyjazdenia z parkovacieho miesta.

 

Bezpečnostné Funkcie

 

MINI Digital Key Plus: Umožňuje použiť smartfón ako digitálny kľúč, ktorý automaticky odomkne dvere pri priblížení vodiča a umožňuje zdieľanie prístupu k vozidlu medzi viacerými používateľmi.
Driving Assistant Plus: Systém pomáha udržiavať vozidlo v jazdnom pruhu a poskytuje pomoc pri riadení pre zvýšenie bezpečnosti a pohodlia.

Digitálny Užívateľský Rozhranie

Centrálny OLED Displej: Inovatívny operačný systém MINI Operating System 9 s intuitívnym ovládaním, ktorý umožňuje ľahký prístup k navigácii, médiám, telefonovaniu a ďalším aplikáciám.
Head-Up Displej: Projekcia dôležitých informácií priamo do zorného poľa vodiča, minimalizujúca distrakcie a zvyšujúca bezpečnosť.

MINI Experience Modes

Emotívne Režimy: Pohlcujúce svetelné grafiky a zvuky MINI Driving Sounds obohacujú zážitok z jazdy v rôznych režimoch, vrátane Personal Mode, kde si užívatelia môžu prispôsobiť interiér podľa vlastného výberu obrázkov a farieb.

Tieto technológie nie len že zvyšujú bezpečnosť a pohodlie pri jazde, ale tiež umožňujú hlbšiu personalizáciu a interakciu s vozidlom, čo posúva zážitok z jazdy na novú úroveň.

 

Teplota v príslušných častiach interiéru sa vodičovi a spolujazdcovi neustále zobrazuje na ľavom a pravom okraji obrazovky. Nastavenia klimatizácie sa vždy nachádzajú na najvyššej úrovni interakčnej jednotky MINI a ovládajú sa dotykom, alebo hlasom. V závislosti od režimu Experience Mode premení jediné ťuknutie na displej rýchlosti celú interakčnú jednotku MINI na typický rýchlomer MINI.

 

Vylepšenia v oblasti MINI Connected umožňujú kedykoľvek flexibilne aktivovať dodatočné jazdné funkcie, vrátane voliteľnej funkcie rozšírenej reality, ktorá dokáže realisticky a napríklad v trojrozmernom zobrazení vizualizovať komplikované situácie pri odbočovaní. V spojení s voliteľne dostupným balíkom MINI Connected poskytuje digitálny obchod MINI Connected Store prístup k neustále sa vyvíjajúcej škále praktických a zábavných aplikácií, a to aj v oblasti hier, hudby a streamovania videa. Nová aplikácia AirConsole ponúka jedinečnú formu hrania v aute pre všetkých pasažierov, pričom premení smartfón používateľa na ovládač hier na OLED displeji.

 

mini aceman 8 MINI Aceman: Klasická elegancia v elektrickom balení

 

 

Pohon

 

Plne elektrický a úsporný

 

MINI Aceman je k dispozícii výhradne s plne elektrickým pohonom, ktorý umožňuje mobilitu bez lokálnych emisií. Úsporný elektromotor zaisťuje pre značku MINI typické potešenie z jazdy v mestských oblastiach, aj pri výletoch za hranice mesta. Pri uvedení na trh bude nové MINI Aceman dostupné vo verziách MINI Aceman E (kombinovaná spotreba elektrickej energie: 14,9 – 14,1 kWh/100 km podľa WLTP; kombinované emisie CO2: 0 g/km; trieda CO2: A. Dojazd v km podľa WLTP: 294 – 310) a MINI Aceman SE (kombinovaná spotreba elektriny: 14,8 – 13,9 kWh/100 km podľa WLTP; kombinované emisie CO2: 0 g/km; trieda CO2: A. Dojazd v km podľa WLTP: 382 – 407) so zvýšeným výkonom.*

 

Elektromotor verzie MINI Aceman E s výkonom 135 kW (184 k) generuje krútiaci moment 290 Nm, vďaka čomu vozidlo zrýchli z pokoja na 100 km/h za 7,9 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 160 km/h. S výkonom 160 kW (218 k) generuje model MINI Aceman SE krútiaci moment 330 Nm, vďaka čomu vozidlo zrýchli z 0 na 100 km/h za 7,1 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 170 km/h.*

 

S kapacitou 42,5 kWh dosahuje batéria modelu MINI Aceman E v testovacom cykle WLTP dojazd 310 kilometrov. Vysokonapäťová batéria verzie MINI Aceman SE ponúka kapacitu 54,2 kWh, vďaka čomu poskytuje dojazd 406 kilometrov podľa WLTP.*

 

Športová agilita a vynikajúca dynamika jazdy

 

Podvozok dodáva novému modelu MINI Aceman športový charakter, čo sa odráža aj na potešení z jazdy typickom pre značku. Pneumatiky s priemerom 654 mm dodávajú vozidlu výraznejší vizuálny vzhľad, pričom zároveň zlepšujú dynamiku a komfort jazdy. Model MINI Aceman je vybavený presne nastaveným systémom tlmenia, ktorý obsahuje vysoko predpäté stabilizátory. Tie zlepšujú presnosť riadenia a zároveň podporujú odvaľovanie kolies. Presné nastavenie riadenia a všetkých systémov kontroly stability jazdy na pohodlnú, alebo športovú jazdu zaručuje výnimočný zážitok z jazdy v každej situácii. Reakcia elektrického pohonu na stlačenie plynového pedála prešla úpravami pre športový štýl jazdy.

 

Agilné a dynamické ovládanie podporuje priame hrebeňové riadenie s prevodom 59,5 mm na otáčku volantu. Integrovaný brzdový systém v kombinácii s krátkym a pevným citom pri brzdení zvyšuje jazdný komfort pomocou spoľahlivej stabilizácie. V spojení s početnými asistenčnými systémami vodiča zvyšuje bezpečnosť aj krátka brzdná dráha.

 

Vodič si môže vyberať spomedzi režimov MINI Experience Modes s rôznymi nastaveniami odpruženia pre prispôsobenie zážitku z jazdy, pričom zábavu z jazdy možno zintenzívniť úpravou odozvy riadenia a špeciálne kalibrovanými limitmi zásahov trakčnej kontroly.

 

Rýchle a jednoduché nabíjanie batérie

 

Batériu modelu MINI Aceman možno nabíjať striedavým prúdom s výkonom 11 kW. MINI Aceman E umožňuje rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom s výkonom 75 kW a Aceman SE s výkonom až 95 kW. Na rýchlonabíjacej stanici to znamená nabitie batérie z 10 na 80 percent za menej ako 30 minút. Po aktivovaní MINI Navigácie možno vysokonapäťovú batériu vopred nastaviť na ideálnu teplotu pre efektívne nabíjanie v závislosti od aktuálnych poveternostných podmienok. To výrazne skracuje čas nabíjania, najmä pri nízkych vonkajších teplotách.

 

Pre transparentný a jednoduchý proces nabíjania môže zákazník optimalizovať nabíjanie akumulátora vozidla pomocou ľahko zrozumiteľných možností nastavenia. Môže si zvoliť čas začiatku nabíjania, alebo napríklad nastaviť konkrétne časové okno nabíjania, ako aj presnú cieľovú úroveň kapacity nabitia batérie. Pre obzvlášť príjemný štart si vodič dokáže nastaviť ukončenie nabíjania do zvoleného času odjazdu a zároveň teplotne pripraviť interiér vozidla na požadovanú teplotu. Aplikácia MINI poskytuje pohodlný prehľad o procese nabíjania, aj keď sa zákazník nenachádza v blízkosti vozidla. Poskytuje podrobné informácie o aktuálnom stave batérie, plán trasy optimalizovaný pre nabíjanie a doterajšiu históriu nabíjania – vrátane všetkých nákladov a úspor.