Americký portál iSeeCars zverejnil rebríček 25 nových vozidiel, ktoré si možno zakúpiť s najlepším pomerom hodnoty a ceny. Analýza zahŕňala ceny viac ako 8 miliónov nových vozidiel predaných od septembra do decembra 2023 a tiež prejazd viac ako 181 miliónov ojazdených vozidiel.

„Identifikáciou vozidiel, ktoré kombinujú najnižšiu nákupnú cenu s najdlhšou životnosťou, pomáhame zákazníkom, ktorí chcú pri kúpe nového vozidla získať to najlepšie na trhu,“ hovorí výkonný analytik Karl Brauer zo spoločnosti iSeeCars.

Na slovenskom trhu začína model Space Star už od 12.200,- € s motorom 1.2 MIVEC 52 kW / 71 k, bohatou základnou výbavou a továrenskou zárukou na 5 rokov. Pri porovnaní vstupnej ceny nového vozidla, priemernej ujazdenej vzdialenosti a následnej ceny na trhu ojazdených vozidiel ide o vozidlo s najnižšou strátou hodnoty, ktoré možno na trhu získať.

Mitsubishi Space Star sa dlhodobo teší veľkej obľube u našich zákazníkov. Vďaka veľmi dobrej cene, spoľahlivému čisto benzínovému motoru a dobrej výbave nie je čo divu. Som rád, že sme jednou z mála značiek, ktorá takéto vozidlo na trhu stále ponúka,“ dodáva obchodný riaditeľ Vladimír Hejna.