Spoločnosť MINI uvádza na trh nový model MINI Cooper E, ktorý kombinuje moderný elektrický pohon s dynamickou jazdnou zábavou, ktorá je pre túto značku charakteristická. S pohodlným priestorom v interiéri a kompaktným polomerom otáčania sa nový MINI Cooper E stáva ideálnym spoločníkom každodenného života.

 

P90537216 highRes mini cooper e 02 202 Nové MINI Cooper E Classic: Elektrizujúci štýl a dynamika

 

Výbava Classic ponúka atraktívne farby karosérie a kontrastné úpravy strechy, ako aj puristický dizajn, ktorý priláka pozornosť. Interiér disponuje dvojfarebným čierno-modrým pleteným materiálom na povrchoch kokpitu a kvalitnými sedadlami potiahnutými syntetickou kožou Vescin, ktoré sú dostupné v rôznych farbách.

 

„S novým plne elektrickým modelom MINI Cooper E ponúkame skvelý základný vstup do novej rodiny MINI. Jeho 135 kW (184 k) zaručuje vzrušujúcu agilitu a očarujúcu akceleráciu bez toho, aby sa zákazníci museli niečoho vzdať.“ hovorí Stefanie Wurst, šéfka automobilky MINI.

 

P90537209 highRes mini cooper e 02 202 Nové MINI Cooper E Classic: Elektrizujúci štýl a dynamika

 

Emotívne potešenie z jazdy a rýchle nabíjanie

 

Priame reakcie vozidla vďaka športového volantu prinášajú do kokpitu maximum emócií. Väčší rozchod a dlhší rázvor optimalizujú dynamiku v náročných jazdných situáciách. Pre značku typický pocit z motokáry umocnil bezprostredný nárast výkonu elektromotora.

 

Batéria modelu MINI Cooper E s kapacitou 40,7 kWh (kombinovaná spotreba energie: 14,3 – 13,8 kWh/100 km podľa cyklu WLTP; kombinované emisie CO2: 0 g/km) ponúka podľa cyklu WLTP dojazd do vzdialenosti 305 kilometrov.

 

Na cestách stačí 28 minút nabíjania jednosmerným prúdom s výkonom až 75 kW. Tak málo času treba na nabitie batérie MINI Cooper E z 10 na 80 percent.

 

S výkonom 135 kW (184 k) sa spája aj okamžite dostupný maximálny krútiaci moment 290 Nm. Vďaka tomu vozidlo zrýchli z 0 na 100 km/h za 7,3 sekundy.

 

P90537185 highRes mini cooper e 02 202 Nové MINI Cooper E Classic: Elektrizujúci štýl a dynamika

 

Výrazný exteriér zameraný na mestské prostredie

 

Siluetu vozidla formujú typické proporcie MINI. Kompaktné rozmery uľahčujú ovládanie, aj hľadanie parkovacieho miesta.

 

Osemuholníková predná maska a okrúhle svetlomety tvoria charakteristickú tvár MINI. Charakteristický vzhľad modelu MINI Cooper E zvýrazňujú LED svetlomety s jedinečným svetelným podpisom. Pre veľkosti diskov kolies od 16 do 18 palcov sú k dispozícii rôzne aerodynamicky optimalizované vyhotovenia.

 

P90537231 highRes mini cooper e 02 202 Nové MINI Cooper E Classic: Elektrizujúci štýl a dynamika

 

Viac pohodlia a bezpečnosti v mestskej premávke

 

Adaptívny systém na udržiavanie rýchlosti automaticky kontroluje vzdialenosť od vpredu idúceho vozidla a nepretržite monitoruje cestu. Týmto spôsobom dokáže v hustej premávke včas identifikovať potenciálne nebezpečné situácie. Parkovací asistent automaticky rozpozná parkovacie miesta a po stlačení tlačidla spustí proces automatického parkovania.