Automobilová spoločnosť Opel oznámila, že na rok 2024 plánuje obnoviť označenie Frontera. Tento názov sa vráti v úplne novom SUV modeli. Nová Frontera, ktorá bude predstavená neskôr v priebehu tohto roka, sľubuje byť zábavným vozidlom s šikovnými a praktickými funkciami. Zároveň prinesie nový robustný prístup k odvážnej a čistej dizajnovej filozofii spoločnosti Opel a bude prvým sériovým vozidlom tejto nemeckej značky, ktoré ponese nový symbol blesku, tzv. „Blitz“. Od samého začiatku bude k dispozícii ako batériový elektromobil.

 

 

 

Generálny riaditeľ spoločnosti Opel Florian Huettl povedal: „Názov ‘Frontera’ je ideálny pre naše nové vzrušujúce SUV. Bude mať sebavedomý charakter a bude zaujímať kľúčovú pozíciu na trhu.“

 

Nový Opel Frontera bude ponúkať veľa miesta a vysokú úroveň všestrannosti, priláka tak zákazníkov s aktívnym životným štýlom, ako aj rodiny. Okrem toho bude pokračovať v dlhoročnej tradícii značky Opel, ktorá spočíva v poskytovaní dostupných riešení mobility širokému spektru zákazníkov za atraktívne ceny.

 

S uvedením čisto elektrickej verzie novej generácie modelu Grandland, tiež plánovanej na tento rok, príchod batériového elektrického variantu nového modelu Frontera predstavuje dôležitý krok v transformácii značky Opel na čisto elektrickú značku. Opel plánuje mať v každom modelovom rade aspoň jeden batériový elektrický variant.

 

Široká ponuka batériových elektrických modelov Opel zahŕňa štvorkolku Rocks Electric, modely Corsa Electric, Mokka Electric, Astra Electric, Astra Sports Tourer Electric, ako aj nové Combo Electric a Zafira Electric. Okrem toho Opel ponúka batériové elektrické verzie celého svojho portfólia úžitkových vozidiel, vrátane nového Combo Electric, nového Vivaro Electric a nového Movano Electric.

 

Spoločnosť Opel plánuje odhaliť prvé fotografie nového modelu Frontera spolu s ďalšími informáciami v nasledujúcich týždňoch.