• Generálny riaditeľ Opel, Florian Huettl, uviedol na trh nový model Opel Frontera počas slávnostného eventu v Istambule.
• Možnosti pohonu na výber: Zákazníci môžu voliť medzi čisto batériovým elektrickým vozidlom alebo variantom s úsporným 48-voltovým hybridným pohonom.
• Priestrannosť na prvom mieste: Novinka ponúka až 1 600 litrov batožinového priestoru a za príplatok je možné doplniť pozdĺžne strešné nosiče.
• Flexibilita pre rodiny: Ako novinka, Frontera bude dostupná aj v praktickej sedemmiestnej verzii.

 

Opel Frontera
Opel Frontera

 

Spoločnosť Opel nedávno predstavila prvé obrázky svojho najnovšieho modelu Opel Frontera; dnes sa toto SUV, ideálne pre milovníkov outdoorových aktivít a rodiny, dočkalo svojej svetovej premiéry. Generálny riaditeľ Opel, Florian Huettl, spolu s viceprezidentom pre dizajn Markom Adamsom a hlavným viceprezidentom pre produkty a ceny Tobiasom A. Gubitzom, predstavili nový model v Istanbule pred medzinárodným publikom a novinármi.

 

Generálny riaditeľ spoločnosti Opel Florian Huettl: „Tento rok oslavujeme v spoločnosti Opel 125 rokov výroby automobilov. 125 rokov, počas ktorých sme sa posunuli nekonečne dopredu a ponúkame zákazníkom inovatívnu, praktickú a predovšetkým dostupnú mobilitu. Úplne nový Opel Frontera v tomto smere vyniká zvlášť výrazne: naše vysoko flexibilné, priestranné a elektrifikované nové SUV si získa nové skupiny zákazníkov.“

 

Opel Frontera
Opel Frontera

 

Počas prezentácie nemecká automobilka oznámila, že nový Opel Frontera bude nielen dostupný v päťmiestnej konfigurácii, ale čoskoro príde aj sedemmiestna verzia, čo z neho robí ideálne vozidlo pre prepravu veľkých rodín alebo skupín priateľov.

 

Nový Opel Frontera okamžite upúta svojím robustným vzhľadom a množstvom praktických prvkov v štandardnej výbave. Každý variant tohto modelu je hrdý na nové logo Opel, ktoré je umiestnené na prednej maske Opel Vizor. Výrazné blatníky a atraktívny dizajn zadného stĺpika podčiarkujú jeho odolný charakter. Interiér pokračuje v modernom štýle s dôrazom na funkčnosť, kde dominuje nový volant a dve 10-palcové širokouhlé obrazovky, ktoré poskytujú bezkonkurenčný vizuálny zážitok. V štandardnej výbave sú zahrnuté aj inovatívne prvky, ako napríklad nabíjacia stanica pre smartfóny.

 

 

Opel Frontera
Opel Frontera

 

Pre pohodlné cestovanie sú vo Frontere k dispozícii nové patentované sedadlá Intelli-Seats so štrbinou uprostred, ktorá uvoľňuje tlak na kostrč. Batožinový priestor s objemom viac ako 450 litrov sa pri sklopení sedadiel rozšíri až na 1 600 litrov, čo z Frontery robí praktického spoločníka pre dlhé cesty aj dobrodružstvá. Pre nadšencov outdoorových aktivít je možné vozidlo vybaviť pozdĺžnymi strešnými nosičmi a strešným stanom s rebríkom, špeciálne navrhnutým pre SUV, čo umožňuje Frontere uniesť na streche až 240 kilogramov.

 

Zameranie na podstatu: Efektívne pohonné jednotky a optimalizované objednávanie

 

Opel sa s novým modelom Frontera zameriava na intuitívnosť, dostupnosť a základné, ale podstatné aspekty automobilu – od výberu pohonu až po konfiguráciu a proces objednávania.

 

Frontera prichádza na trh buď ako hybrid s 48-voltovou technológiou, alebo ako čisto elektrické vozidlo. Hybridná verzia Frontera je vybavená 1,2-litrovým zážihovým preplňovaným motorom s výkonom 74 kW (100 koní), ktorý bol navrhnutý špeciálne pre hybridné použitie a pracuje v kombinácii s elektromotorom o výkone 21 kW (28 koní) a elektrifikovanou šesťstupňovou dvojspojkovou prevodovkou. Táto konfigurácia zabezpečuje nižšiu spotrebu paliva a nižšie emisie CO2 v porovnaní s tradičnými spaľovacími motorami. Navyše, Frontera Hybrid bude dostupná aj vo verzii s 1,2-litrovým preplňovaným motorom o výkone 100 kW (136 koní), čo poskytuje ďalšiu možnosť pre tých, ktorí hľadajú vyšší výkon pri zachovaní efektivity.

 

Opel Frontera
Opel Frontera

 

 

Zákazníci túžiaci po lokálnej bezemisnej jazde si onedlho budú môcť objednať model Frontera Electric, ktorý ponúka dojazd viac ako 300 kilometrov podľa normy WLTP. Táto verzia “s dlhým dojazdom” umožní prejsť približne 400 kilometrov na jedno nabitie bez potreby medzičasového dobíjania.

 

Model Frontera je k dispozícii v rôznych stupňoch výbavy, pričom základná verzia a verzia Frontera GS poskytujú bohaté možnosti. Základný model je dobre vybavený a verzia GS pridáva prémiové prvky, ako je multimediálny informačno-zábavný systém s 10-palcovou farebnou dotykovou obrazovkou, navigácia a zadná kamera. Zákazníci si môžu svoj Frontera prispôsobiť pomocou dvoch voliteľných balíčkov.

 

Opel Frontera
Opel Frontera

 

Opel tiež zefektívnil a zjednodušil proces kúpy nového modelu Frontera, ktorý sa stane prvým vozidlom značky dostupným na objednanie digitálne prostredníctvom metódy „posúvaj a klikni“. Produktové stránky sú prispôsobené pre zobrazenie na akomkoľvek mobilnom zariadení, umožňujúce zákazníkom pohodlné objednávanie z domova. Budúce nákupy vozidiel budú možné úplne online, či už z domáceho prostredia alebo prostredníctvom regionálneho predajcu.