Spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars Prague sa v roku 2023 môže pochváliť výnimočnými predajnými výsledkami, ktoré zahŕňajú rekordnú mieru individuálnych úprav v rámci programu Bespoke. Predaj nových vozidiel dosiahol historické maximum, pričom program personalizácie Bespoke nadobudol ešte väčší význam, keďže všetky odovzdané automobily Rolls-Royce boli vybavené týmito špeciálnymi úpravami na mieru.

 

 

Zaujímavým trendom je aj neustály rast záujmu o predaj overených vozidiel z druhej ruky v rámci programu Provenance. Zákazníci zo Slovenska a Čiech tvorili významnú časť klientely, čo poukazuje na široký záber a obľúbenosť značky v regióne. Spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars Prague, ako jediný oficiálny predajca v danom regióne, sa chystá v druhom štvrťroku 2024 otvoriť nový showroom, čo bude predstavovať ďalší krok v poskytovaní jedinečných zážitkov klientom a posilní pozíciu značky v regióne. Tento míľnik sa odráža aj v počte odovzdaných vozidiel, ktorý dosiahol číslo 300 od otvorenia predajného miesta v roku 2016. Najžiadanejšími sa stali Cullinan a Ghost, a to vrátane verzií Black Badge. Vrcholný model Phantom sa tešil neutíchajúcemu záujmu a v novembri bol zákazníkovi odovzdaný aj prvý plne elektrický automobil Spectre.

 

Program preverených automobilov z druhej ruky Provenance dosiahol úplne novú úroveň a tvorí viac ako 30 percent z celkového predaja. Klienti s týmito automobilmi získavajú rovnaký zážitok a istotu, akoby si kupovali úplne nový Rolls-Royce. V decembri 2023 dosiahol celkový počet v Prahe odovzdaných vozidiel Provenance trojciferné číslo, čo podčiarkuje nadčasovú príťažlivosť automobilov Rolls-Royce a ojedinelý charakter tejto ponuky jazdených vozidiel.

 

 

 

Pavel Kalouš, brand manager Rolls-Royce Motor Cars Prague, pri tejto príležitosti povedal: „Je veľmi potešujúce vidieť, že dokážeme naplniť aj prekonávať neustále sa zvyšujúce očakávania klientov, čo vedie k takej vysokej úrovni predajných čísel ako nikdy predtým.“

 

„Aj naďalej zostáva naša obchodná aktivita veľmi exkluzívna, rovnako ako veľmi sú vzácne automobily Rolls-Royce. Presne to zákazníci úplne právom očakávajú a dôkazom sú jedinečné a na individuálnu objednávku vyrábané projekty, ktoré sme mali tú česť uviesť do reality,“ dodáva šéf pražského predajného miesta.

 

 

 

 

Zastúpenie značky, ktoré je súčasťou spoločnosti CarTec Group, tiež potvrdilo, že v druhom štvrťroku tohto roku otvorí v Prahe novo poňatý autosalón. Ten vznikol kompletnou prestavbou predchádzajúceho showroomu a klientov zaujme pôsobivým spracovaním, vďaka čomu prinesie úplne nové zážitky spojené s výberom exkluzívnych vozidiel. Premenou prešlo aj servisné zázemie, aby bolo plne pripravené na začiatok elektrickej éry značky Rolls-Royce.

 

 

Karel Kadlec, majiteľ spoločností Rolls-Royce Motor Cars Prague a CarTech Group, zdôrazňuje: „Výnimočný úspech, ktorý sme dosiahli, odráža spoločnú vášeň a odhodlanie celého tímu. Som veľmi hrdý na to, že rozvoj našej činnosti vytvára pevné základy do budúcnosti a umožňuje významne investovať do posilnenia dlhodobých vzťahov s klientmi tým, ako sa posúvame na ešte vyššiu úroveň luxusu.“

 

Frank Tiemann, vedúci korporátnej komunikácie pre strednú a východnú Európu a strednú Áziu v spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars, dodáva: „Ako luxusná značka sa naplno spoliehame na partnerov, ktorí sa vo všetkom, čo robia, usilujú o dokonalosť. Rád by som vyjadril svoje úprimné poďakovanie za mimoriadne nasadenie spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars Prague a jej príspevok k nášmu regionálnemu a celosvetovému úspechu.“

 

 

 

Popredný výrobca luxusných automobilov nedávno potvrdil celosvetový predajný rekord a zároveň historicky najvyšší odbyt v Európe. Globálny predaj v roku 2023 predstavoval spolu 6 032 automobilov a rekordnú úroveň dosiahla aj hodnota zákazkových úprav z programu Bespoke. Dopyt po všetkých modeloch Rolls-Royce zostáva aj naďalej výnimočne vysoký a predbežné objednávky siahajú až do roku 2025.