Nové modely BMW M3 Sedan a BMW M3 Touring nesú legendárny znak BMW a predstavujú príklad vzrušujúceho výkonu a každodennej použiteľnosti, ktorá je charakteristická pre BMW M GmbH. Tieto modely teraz prinášajú ešte viac pôsobivých schopností vďaka zvýšeniu výkonu o 15 kW (20 k), novému dizajnu, prvkom výbavy a pokrokom v oblasti digitalizácie.

 

BMW M3

 

Vylepšené svetlomety a volanty prinášajú nový vzhľad exteriéru a interiéru. Pribudli aj nové kované disky kolies z ľahkých zliatin, nové prvky obloženia interiéru a operačný systém BMW 8.5, ktorý tvorí základ najnovšej generácie BMW iDrive. Táto etapa ich vývoja posúva charakter pretekárskeho vozidla a rovnováhu vysokovýkonných modelov strednej triedy na vyššiu úroveň, čím zaujme vodiča a až štyroch pasažierov.

 

Najvýkonnejšia verzia šesťvalcového radového motora s technológiou M TwinPower Turbo produkuje výkon 390 kW (530 k). V nových modeloch BMW M3 Competition Sedan s pohonom M xDrive a BMW M3 Competition Touring s pohonom M xDrive prenáša zvýšený výkon motora na všetky štyri kolesá osemstupňová prevodovka M Steptronic so softvérom Drivelogic.

 

BMW M3

 

BMW M3: Výkonné Pohonné Jednotky pre Modely Sedan a Touring

 

Pohonná jednotka v novom modeli BMW M3 Competition Sedan generuje maximálny výkon 375 kW (510 k), pričom silu prenáša na zadné kolesá prostredníctvom osemstupňovej prevodovky M Steptronic s technológiou Drivelogic. Pre tých, ktorí túžia po nekompromisnom výkone, prichádza nový model BMW M3 Sedan so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom zadných kolies, ktorý spája radový šesťvalec s výkonom 353 kW (480 k). Tento model poskytuje jedinečný zážitok z jazdy, aký nenájdete u žiadneho konkurenta v tomto segmente.

 

Vylepšený motor dosahuje maximálny krútiaci moment 650 Nm medzi 2 750 a 5 730 ot./min. Nový BMW M3 Competition Sedan s M xDrive zrýchli z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy, zatiaľ čo BMW M3 Competition Touring s M xDrive zvládne rovnaký šprint za 3,6 sekundy. Maximálna rýchlosť všetkých verzií nových modelov BMW M3 Sedan a BMW M3 Touring je elektronicky obmedzená na 250 km/h. S voliteľným balíkom M Driver’s Package sa táto hodnota zvyšuje na 290 km/h pre verziu Sedan a 280 km/h pre verziu Touring, čím vodiči môžu využiť plný potenciál výkonných motorov.

 

bmw M3 interier

 

BMW M3 Touring: Výkon a Praktickosť v Jednom

 

BMW M3 Touring je vybavené najvýkonnejším šesťvalcovým radovým motorom v modelovom rade BMW M3/M4 a inteligentným systémom pohonu všetkých kolies M xDrive. Pri sklopení operadiel zadných sedadiel sa kapacita batožinového priestoru zväčší z 500 na maximálnych 1 510 litrov, čím sa stáva mimoriadne praktickým vozidlom.

 

Systém M xDrive v kombinácii s plne variabilným aktívnym M diferenciálom na zadnej náprave prináša typický M zážitok z prejazdu zákrutami. Vodič môže cez menu M Setup vybrať športový režim 4WD, kde sa viac hnacej sily prenáša na zadné kolesá pre lepšiu ovládateľnosť. Vypnutím systému DSC (Dynamic Stability Control) sa aktivuje režim 2WD, kde výkon smeruje len na zadné kolesá.

 

Podvozok obsahuje riadenie M Servotronic a integrovaný brzdový systém, ktorý spolupracuje so štandardnými brzdami M Compound a voliteľnými keramickými brzdami M Carbon. Oba systémy využívajú šesťpiestikové brzdy s pevným strmeňom vpredu a jednopiestikové brzdy s plávajúcim strmeňom vzadu, čo zaručuje nekompromisné spomalenie aj v náročných podmienkach. Modely BMW M3 Competition s pohonom M xDrive majú v štandardnej výbave kované disky kolies z ľahkej zliatiny s rôznymi rozmermi ráfikov (18 palcov vpredu a 19 palcov vzadu), čo zlepšuje agilitu a ovládateľnosť. Tieto disky sú dostupné aj pre modely s pohonom zadných kolies, pričom kované disky s priemerom 19 palcov vpredu a 20 palcov vzadu sú tiež k dispozícii.

 

bmw m3 2024 5 BMW M3 Sedan a Touring: Zvýšený výkon a technologické inovácie

 

Vylepšený Interiér a Technológie pre Maximálny Komfort

 

Interiér nového BMW M3 Touring je navrhnutý tak, aby poskytoval maximálny komfort a pocit exkluzivity. Nové volanty a ovládacie prvky, ako aj vysoko sofistikované materiály na prístrojovej doske a ozdobné prvky, prispievajú k luxusnému vzhľadu kokpitu. Dve M tlačidlá umožňujú vodičovi prispôsobiť nastavenia vozidla podľa individuálnych preferencií, zatiaľ čo radiace páčky v modeloch Competition umožňujú rýchle radenie prevodových stupňov osemstupňovej prevodovky M Steptronic, čo dodáva pocit pretekárskeho vozidla.

 

Štandardné M športové sedadlá ponúkajú množstvo elektricky ovládaných možností nastavenia, čo uľahčuje dosiahnutie ideálnej polohy za volantom. Voliteľné M karbónové sedadlá, ktoré sú taktiež plne elektricky nastaviteľné a vyhrievané, znižujú hmotnosť vozidla o 9,6 kilogramu a poskytujú optimálne spojenie medzi vodičom a automobilom.

 

bmw m3 2024 7 BMW M3 Sedan a Touring: Zvýšený výkon a technologické inovácie

 

Balík M Race Track, ktorý obsahuje keramické brzdy M Carbon, škrupinové sedadlá M Carbon pre vodiča a spolujazdca a prvky obloženia interiéru Carbon Fiber, znižuje hmotnosť vozidla až o 25 kilogramov.

 

Medzi doplnkami sú vonkajšie komponenty vyrobené z CFRP, kované disky kolies z ľahkých zliatin M Performance so stredovou maticou, podlahové koberčeky M Performance a obloženie volantu M Performance, čo zvyšuje exkluzivitu a športový vzhľad vozidla.