• Chan Park prináša bohaté skúsenosti z renomovaných automobilových značiek
  • Parkova minimalistická dizajnová filozofia zvýši estetiku aj funkčnosť interiérov nových modelov a konceptov značky Škoda.
  • Peter Olah, predchodca, prechádza do novej úlohy v tíme Škoda Design.

 

chan park

 

Od 3. júna 2024 Chan Park prebral pozíciu vedúceho dizajnu interiéru v spoločnosti Škoda Auto. Tento absolvent Royal College of Art prichádza do českej automobilky s bohatými skúsenosťami z niekoľkých prestížnych automobilových značiek. V budúcnosti bude jeho podpis viditeľný v interiéroch sériových aj koncepčných vozidiel značky Škoda. Okrem minimalistického prístupu k dizajnu sa Park zameria na zlepšenie harmónie medzi vodičom a automobilom. Jeho predchodca, Peter Olah, preberá novú pozíciu v tíme Škoda Design, kde bude zodpovedný za Art Direction – One Design Identity.

 

Oliver Stefani, šéfdizajnér spoločnosti Škoda Auto, uviedol: „Som rád, že môžem privítať Chana Parka v tíme Škoda Design. Vďaka svojim preukázateľným skúsenostiam vo významných automobilkách je ideálnym kandidátom na pozíciu vedúceho oddelenia dizajnu interiéru. Teším sa, že začne uplatňovať svoju dizajnérsku filozofiu „menej je viac“ a dokonale zladí estetický vzhľad a funkčnosť našich automobilov. Teším sa na našu spoluprácu a želám mu veľa úspechov. Peter Olah významne prispel k vytvoreniu charakteristickej DNA celkového dizajnu interiéru našich vozidiel. Teším sa na pokračovanie našej spolupráce a želám mu veľa radosti a úspechov v jeho novej funkcii.”

 

Chan Park preberá vedenie dizajnu interiérov v Škoda Auto

 

Chan Park donedávna pôsobil ako šéfdizajnér interiéru v automobilke Nio. V roku 2007 dokončil magisterské štúdium dizajnu vozidiel na Royal College of Art v Londýne. Svoju kariéru začal v talianskej spoločnosti Pininfarina. V januári 2009 prešiel do spoločnosti Kia Europe v Nemecku, kde navrhoval interiéry pre viacero projektov. Neskôr sa v Mercedes-Benz AG vypracoval na pozíciu senior dizajnéra interiéru, a od roku 2013 do roku 2021 pracoval ako senior dizajnér v Audi AG.

 

Peter Olah, ktorý predtým zastával túto pozíciu, zostáva v tíme Škoda Design. V novej úlohe bude zodpovedný za Art Direction – One Design Identity. Bude riadiť a definovať celkovú 360° dizajnovú stratégiu, ktorá zahŕňa filozofiu, štýl a výskum budúcich trendov.