• Tím Peugeot TotalEnergies sústredí svoju pozornosť na preteky po nie príliž vydarenej kvalifikácii
  • Jean-Eric Vergne (č. 93 PEUGEOT 9X8) a Stoffel Vandoorne (č. 94 PEUGEOT 9X8) ukončili dnešnú kvalifikáciu na 16. a 21. mieste.
  • Oba hyperautá PEUGEOT 9X8 2024 absolvovali niekoľko stintov s rovnakými pneumatikami, aké sa používajú vo voľnom tréningu, v rámci prípravy na preteky.
  • Tri ďalšie voľné tréningy sú naplánované od dnešného večera do zajtrajška pred začiatkom 92. ročníka pretekov 24 hodín Le Mans v sobotu o 16:00.

 

Peugeot TotalEnergies

Po testovacom dni minulú nedeľu a splnení rôznych mediálnych povinností na začiatku týždňa sa tím Peugeot TotalEnergies v stredu vrátil na trať na dva voľné tréningy a jednu kvalifikáciu. Osem najrýchlejších prototypov Hypercar (z 23 účastníkov) postúpilo na preteky Hyperpole, ktoré sú naplánované na zajtra večer. Jean-Eric Vergne (č. 93) a Stoffel Vandoorne (č. 94) boli vybraní, aby jazdili na PEUGEOT 9X8 v dnešnej kvalifikácii. Na stredných pneumatikách dosiahol JEV čas 3:26.545 a Stoffel 3:26.195. S mäkkými pneumatikami sa nedokázali zlepšiť.

Obaja jazdci tímu Peugeot TotalEnergies potom nasadili novú sadu pneumatík, aby sa pokúsili zlepšiť svoje časy v záverečných etapách. Bohužiaľ, dve minúty pred koncom bola ukázaná červená vlajka, ktorá zmarila ich nádeje na posledný pokus. Hyperautá PEUGEOT 9X8 tak skončili na 16. a 21. mieste.

 

Peugeot TotalEnergies 13 2 Tím Peugeot TotalEnergies na 24 hodín Le Mans: Prípravy na pretek po kvalifikáciiJean-Marc Finot, senior viceprezident Stellantis Motorsport, uviedol: “Pole Hypercar je veľmi úzko prepojené: 1. a 12. najrýchlejšie autá delí iba sekunda! Je zrejmé, že by sme radšej boli v prvej osmičke, aby sme sa mohli zúčastniť zajtrajšieho Hyperpole, ale zdalo sa to ťažké dosiahnuť, najmä preto, že naše posledné jazdy boli prerušené premávkou a potom červenou vlajkou. Napriek tomu sa nám dnes s vozidlom podarilo dosiahnuť určitý pokrok. Teraz obrátime našu pozornosť na preteky. Veríme, že spoľahlivosť a schopnosť zvládnuť nepredvídané udalosti budú rozhodujúcimi faktormi, viac ako čisté tempo.”

Jean-Eric Vergne (č. 93 PEUGEOT 9X8) dodal: “Výsledok je sklamaním, ale v dnešnom pretekaní sme jednoducho neboli dostatočne rýchli. Napriek tomu sa s autom dobre jazdilo a mal som dojem, že som zajazdil dobré kolo. Sú to však veľmi dlhé preteky a predpovedá sa dážď, takže umiestnenie na štartovom rošte bude mať veľmi malý vplyv na výsledok v nedeľu.”

Stoffel Vandoorne (č. 94 PEUGEOT 9X8) uzavrel: “Dnes to bolo veľmi ťažké. Chýbalo nám tempo, aby sme mali šancu dostať sa do Hyperpole. Naše najrýchlejšie časy sme si stanovili na začiatku tréningu a potom sme nemali príležitosť sa zlepšiť. Na konci pretekov sme potom nemohli naplno využiť naše čerstvé pneumatiky kvôli premávke a červenej vlajke.”