Land Rover Defender OCTA je nový hrdina britskej dobrodružnej značky. Najodolnejší, najvýkonnejší a najluxusnejší model v neohroziteľnej rodine 4×4, ktorý posúva schopnosti Defender 110 na neprekonateľnú úroveň.

 

Land Rover Defender OCTA

 

Land Rover Defender OCTA je poháňaný 4,4-litrovým Twin Turbo mild-hybrid V8 motorom a je najextrémnejším a najvýkonnejším Defenderom vôbec, s výkonom 467 kW a krútiacim momentom až 750 Nm, čo umožňuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,0 sekundy. Výrazne prepracované komponenty podvozku s inovatívnymi technológiami, vrátane 6D Dynamics odpruženia, zabezpečujú, že jeho dynamické schopnosti dosahujú nové výšiny.

 

Land Rover Defender OCTA Odvážny exteriér

 

Exteriér je odvážnejší a robustnejší ako kedykoľvek predtým, s výrazným charakterom. Svetlá výška je zvýšená, postoj rozšírený a blatníky predĺžené pre úžasný vzhľad. Prepracované nárazníky zlepšujú uhly nábehu a odchodu, zatiaľ čo pevná ochrana podvozka dáva vodičom istotu preskúmať aj najdrsnejší terén. Navyše, nový Land Rover Defender OCTA môže prebrodiť vodu až do hĺbky jedného metra, čo je viac ako akýkoľvek predchádzajúci produkčný Defender.

 

Land Rover Defender OCTA

Land Rover Defender OCTA Neprekonateľný výkon

 

Nový Land Rover Defender OCTA prináša nevídaný výkon do rodiny Defender. S výkonom 467 kW, 4,4-litrovým Twin Turbo mild-hybrid V8 motorom spojeným s osemstupňovou automatickou prevodovkou s vysokými a nízkymi rozsahmi prevodov, je najvýkonnejším a najextrémnejším Defenderom vôbec. Nový Land Rover Defender OCTA dosiahne rýchlosť až 250 km/h s 22-palcovými ľahkými zliatinovými kolesami a celoročnými pneumatikami.

 

Land Rover Defender OCTA

 

Dynamické schopnosti Land Rover Defender OCTA

 

Dynamické schopnosti nového Defender OCTA idú nad rámec toho, čo kedy dosiahol akýkoľvek Defender, s predstavením technológie odpruženia 6D Dynamics po prvýkrát na Defenderi, spolu s rozsiahlymi zmenami hardvéru a geometrie. Jedinečne je navrhnutý tak, aby bol rovnako zábavný na ceste ako mimo nej, bez kompromisov.

 

Land Rover Defender OCTA sedí o 28 mm vyššie a má rozšírený postoj o 68 mm, čo zabezpečuje vynikajúcu svetlú výšku a stabilitu. Pre zabezpečenie neprekonateľnej dôvery a kontroly na akomkoľvek teréne, s maximálnou artikuláciou kolies mimo cesty a zníženým nakláňaním na ceste, prepracované komponenty odpruženia zahŕňajú dlhšie a pevnejšie ramená a jedinečné aktívne tlmiče s oddelenými akumulátormi. Tiež obsahuje vylepšené predné brzdové kotúče s priemerom 400 mm s Brembo strmeňmi a najrýchlejším riadením zo všetkých Defenderov, pre okamžité a presné reakcie.

 

 

land rover defender octa 4 Land Rover Defender OCTA Absolútny vrchol odolnosti, výkonu a luxusu v rodine 4x4

Komfort a kontrola Land Rover Defender OCTA

 

Pokročilá sieť hydraulicky prepojených nepretržite variabilných polotuhých tlmičov prakticky eliminuje pitch a nakláňanie tela na ceste, systém 6D Dynamics taktiež prispieva k bezprecedentnému komfortu a rafinovanosti pre Defender. Na drsnom teréne umožňuje 6D Dynamics väčšiu artikuláciu kolies a zvládne ešte extrémnejšie prekážky, čo znamená, že klienti môžu vziať svoje dobrodružstvá ešte ďalej a v lepšom pohodlí.

 

Plné schopnosti nového Defender OCTA – ktorý dokáže automaticky rozpoznať povrch, na ktorom sa pohybuje, a optimalizovať svoje dynamické nastavenia – sú odomknuté prostredníctvom vylepšených jazdných režimov. Okrem predvoleného režimu Comfort, režim Dynamic poskytuje maximálny výkon zameraný na jazdu po ceste, prispôsobujúc riadenie vozidla, reakciu na plyn a nastavenia odpruženia jediným stlačením priehľadného tlačidla so signatúrovým logom na volante.

 

Dlhým stlačením toho istého tlačidla sa aktivuje režim OCTA, prvý špecializovaný off-road režim jazdy pre Defender zameraný na výkon. Tento režim bol špeciálne vyvinutý na zabezpečenie maximálnej kontroly a istoty vodiča. Režim OCTA tiež umožňuje režim Off-Road Launch pre optimálne zrýchlenie na nespevnených povrchoch. A v kombinácii s najnižšími nastaveniami trakčnej kontroly (TracDSC alebo DSC off) aktivuje aj jedinečnú kalibráciu Off-Road ABS pre optimálny brzdný výkon na nespevnených povrchoch.

 

Land Rover Defender OCTA Interier

Interiér a pohodlie

 

Interiér nového Defender OCTA vyniká vďaka starostlivo vybraným materiálom. K dispozícii sú dve mimoriadne odolné možnosti Ultrafabrics™ PU – o 30 percent ľahšie ako tradičná koža. Toto prevedenie sedadiel je štandardom pre Defender OCTA Edition One, v dvojtónovej kombinácii Khaki a Ebony, s pleteným textilom a reduktívnym, bezšvovým vzhľadom.

 

Štandardným interiérom pre Defender OCTA je nová semi-anilínová koža Burnt Sienna s textilným trimom Kvadrat™ v odtieni Ebony. Alternatívne môže byť akýkoľvek Defender OCTA vybavený Ultrafabrics™ PU v odtieňoch Light Cloud a Lunar, alebo semi-anilínovou kožou v odtieni Ebony.

 

Land Rover Defender OCTA Interier

 

Predná rada sedadiel nového Defender OCTA obsahuje úplne nové športové sedadlá s lepšou oporou a integrovanými opierkami hlavy. Blízke spojenie Defendera s hudbou je zdôraznené technológiou Body and Soul Seat audio – dostupnou po prvýkrát v Defenderi.

 

Body and Soul Seat bol vyvinutý v spolupráci s odborníkmi z hudobného priemyslu SUBPAC a Coventry University, čo umožňuje vodičovi a prednému spolujazdcovi hudbu nielen počuť, ale aj cítiť. K dispozícii je aj šesť programov pre zlepšenie pohody, ktoré pomáhajú uvoľniť pasažierov alebo zlepšiť kognitívne reakcie počas jazdy, podľa ich preferencií.