• Debutová rada e-bikov McLaren stelesňuje charakteristické vlastnosti ikonických superáut McLaren a prináša ich dizajnové DNA a výkon
  • Prvé hyperbiky McLaren, modely “Extreme 600 a Sport 600”, ašpirujú na titul najvýkonnejších e-bikov na svete s výkonom až 600 W a krútiacim momentom 161 Nm
  • Navrhnuté dizajnérmi superáut McLaren s ručne kladenými rámami z karbónových vlákien a piatimi nastaveniami výkonu: Off, Eco, Trail, Sport a Race
  • 600 W a 250 W verzie modelov Extreme a Sport budú dostupné v obmedzených množstvách
  • Známy výrobca luxusných superáut McLaren Automotive, ktorý vytvoril revolučné superautá a hyperautá ako McLaren P1™, predstavuje svoju debutovú radu elektrických bicyklov, čím otvára novú éru elektrických hyperbikov.

 

mclaren extreme ebike

 

Nová limitovaná edícia štyroch bicyklov čerpá inšpiráciu z ocenených superáut spoločnosti a po prvýkrát prináša extrémne výkonný dizajn a technológie McLaren do sveta dvojkolesových vozidiel. Navrhnuté rovnakými tímami, ktoré stoja za superautami ako elektrifikované ľahké McLaren Artura hybridné superauto, tieto prvé e-biky McLaren nesú charakteristické črty značky, ako sú konštrukcia z karbónových vlákien a pokročilá elektrifikácia, aby priniesli autentický vysokovýkonný zážitok McLaren.

 

Výkonný motor e-bikov zvyšuje ich vysoký pomer výkonu k hmotnosti, čo je kľúčový atribút, ktorý je prítomný vo vývoji každého superauta McLaren. S krútiacim momentom, ktorý presahuje štandard iných prémiových e-bikov, boli e-biky McLaren navrhnuté pre špičkový výkon.

 

Aby sa ešte viac zdôraznilo prepojenie so superautami, dizajnérsky tím McLaren vytvoril inovatívny digitálny displej, ktorého grafika napodobňuje vodičské displeje áut. Na riadidlách je integrovaný farebný LCD panel, ktorý zobrazuje telemetrické informácie vrátane rýchlosti, stavu batérie a dojazdu, čím zaisťuje maximálne zapojenie jazdca a jednoduché používanie.

 

mclaren extreme ebike

 

Štyri rôzne modely – Extreme 600, Extreme 250, Sport 600 a Sport 250 – ponúkajú ultimátny zážitok z jazdy na dvoch kolesách, či už na mestských uliciach, terénnych tratiach alebo horských chodníkoch.

 

Vlajkové Modely McLaren 600

 

Vlajkové modely McLaren 600 ašpirujú na titul najvýkonnejšieho street-legal elektrického horského bicykla na svete. Režim Race poskytuje až 852 W špičkového výkonu, maximálnu rýchlosť obmedzenú na 32 km/h a krútiaci moment 161 Nm.

 

Limitované Modely

 

Dva modely elektrických horských bicyklov sú dostupné v limitovaných množstvách: verzia hardtail s 29-palcovým kolesom a celoodpružená verzia s 29-palcovým predným kolesom, 27,5-palcovým zadným kolesom, 145 mm zadného zdvihu a 160 mm zdvihu vidlice.

 

Technické Špecifikácie

 

Radu dopĺňajú štyri modely: Extreme 600W a Extreme 250W sú vybavené bezdrôtovou 12-rýchlostnou prevodovkou SRAM XX Eagle Transmission, zatiaľ čo Sport 600W a Sport 250W majú mechanickú 12-rýchlostnú prevodovku SRAM GX Eagle.

 

mclaren extreme ebike

 

McLaren Sport

 

McLaren Sport je ideálny univerzálny horský bicykel, ktorý je rovnako doma na divokých trasách ako aj na náročných single trackoch. Má integrované komponenty a minimalistický dizajn rámu pre čistý McLaren štýl.

 

Režimy Výkonu

 

Rovnako ako pri autách McLaren, aj tieto e-biky ponúkajú možnosť výberu režimov výkonu, ktoré sa nastavujú prostredníctvom digitálneho displeja v integrovanom kokpite:

 

Off – Bez asistencie motora
Eco – Úspora energie pre dlhé jazdy
Trail – Vyváženie výkonu a efektívnosti
Sport – Extra výkon pre náročné trasy
Race – Maximálny výkon a krútiaci moment

 

McLaren Extreme

 

Model Extreme je celoodpružený elektrický horský bicykel navrhnutý pre maximálny off-road výkon, kontrolu a komfort. Všetkých päť režimov výkonu je rovnakých ako pri modeli McLaren Sport. Oba modely Sport a Extreme sú vybavené pneumatikami Pirelli.

 

Obmedzená Dostupnosť

 

Dostupnosť e-bikov McLaren je obmedzená. Verzie s výkonom 600 W budú dostupné iba v Spojených štátoch.

 

Táto nová rada e-bikov McLaren prináša do sveta elektrických bicyklov špičkovú technológiu a výnimočný výkon, ktorý sa očakáva od tejto prestížnej značky. Každý model je navrhnutý s dôrazom na detaily a vysoký výkon, čo zaručuje neopakovateľný zážitok z jazdy.