• Cena za sedan začína na 111 600 eur s DPH, za kombi na 114 120 eur s DPH

• Dostupný na objednanie u zmluvných partnerov

• Pri uvedení na trh možnosť voľby mimoriadneho modelu Edition 1 s bohatou výbavou

• Balík AMG DYNAMIC PLUS na ešte vyššiu mieru jazdnej dynamiky

 

Odteraz môžu zákazníci objednať nový model MercedesAMG E 53 HYBRID 4MATIC+ ako sedan a kombi u zmluvných partnerov. Cena za sedan začína na 111 600 eur s DPH, za kombi na 114 120 eur s DPH. Oba modely s plug-in hybridným pohonom kombinujú vysoký výkon a jazdnú dynamiku s veľkým elektrickým dojazdom.

 

Mercedes-AMG E 53 HYBRID 4MATIC+

 

Špičková Výbava a Technológia Mercedes-AMG E 53 HYBRID 4MATIC+

 

Sériovou súčasťou výbavy pre oba modely je prevodovka AMG SPEEDSHIFT TCT 9G, aktívne riadenie zadnej nápravy a podvozok AMG RIDE CONTROL s oceľovými pružinami a adaptívnym nastaviteľným tlmením. Bez príplatku sú dostupné jednovrstvové laky v farbách polárna biela a čierna, rovnako ako metalické odtiene obsidiánová čierna, strieborná high-tech, zelenostrieborná, grafitová sivá, zamatová hnedá a nautická modrá.

 

Luxusný Interiér

 

Interiér modelu E 53 HYBRID obsahuje podsvietený ozdobný prvok zo sivého jaseňového dreva s otvorenými pórmi a logom AMG. Multimediálny systém MBUX ponúka špecifické zobrazenia a funkcie pre AMG, vrátane exkluzívneho obsahu. Sériovou výbavou sú elektricky nastaviteľné športové sedadlá AMG, potiahnuté imitáciou kože ARTICO/mikrovláknom MICROCUT s červenými kontrastnými švami a jedinečným grafickým stvárnením, ktoré je špecifické pre AMG. Voliteľne sú dostupné aj elektricky nastaviteľné sedadlá AMG Performance. Súčasťou sériovej výbavy je aj volant AMG Performance v koži napa s tlačidlami AMG.

 

Tieto modely ponúkajú skvelú kombináciu výkonu, technológie a luxusu, čo ich robí ideálnymi pre náročných zákazníkov hľadajúcich vysokovýkonné vozidlo s veľkým dojazdom a exkluzívnym dizajnom.

 

Mercedes-AMG E 53 HYBRID 4MATIC+

 

Mimoriadny Model Edition 1 s Bohatou Výbavou

 

Nový model E 53 HYBRID 4MATIC+ je dostupný počas prvého roka od uvedenia na trh v exkluzívnom vyhotovení Edition 1. Zákazníci si môžu vybrať z jedinečných exteriérových farieb, ako sú alpínska sivá MANUFAKTUR jednovrstvový lak alebo opalitová biela MANUFAKTUR magno. Čierne ozdobné pruhy na bočných stranách vozidla vizuálne predlžujú jeho profil.

Špeciálne Vlastnosti a Dizajn

 

Edition 1 sa môže pochváliť 21-palcovými kovanými diskami AMG s dizajnom krížových lúčov, nalakovanými matným čiernym lakom a zvýraznenými ráfikmi kolies osústruženými do leskla. Na krytoch nábojov kolies je emblém Edition vo vavrínovom venci. Tmavý vzhľad dopĺňajú načierno nalakované brzdové strmene s bielymi logami AMG.

AMG Night a AMG Night II Balíky

 

Výbava modelu zahŕňa balík AMG Night a AMG Night II. Predný rozdeľovač prúdenia, ozdobné lišty bokov a okien sú vyhotovené vo vysokolesklej čiernej farbe. Vysokolesklé čierne dvojité koncovky výfuku vytvárajú výrazný kontrast. Tmavo tónované sklá zadného okna a zadných bočných okien poskytujú tepelnoizolačné vlastnosti. Balík AMG Night II obsahuje čierne chrómové prvky, ako sú výstuhy a lemovanie obloženia chladiča, ozdobné prvky a označenia na predných blatníkoch. Čierne chrómové sú aj kľučky dverí, ozdobná lišta na zadných výklopných dverách, označenie typu a hviezda Mercedes v zadnej časti vozidla.

Exteriérový Balík Uhlíkových Vlákien AMG II

 

Dynamický vizuálny dojem umocňuje Exteriérový Balík Uhlíkových Vlákien AMG II. Vonkajšie zrkadlá majú vzhľad uhlíkových vlákien. Odtrhová hrana na veku batožinového priestoru je v prípade sedanu taktiež vyhotovená z uhlíkových vlákien. Špeciálny status edície Edition 1 zdôrazňuje aj veko palivovej nádrže AMG v striebornej chrómovej farbe s nápisom AMG.

 

Mercedes-AMG E 53 HYBRID 4MATIC+ v edícii Edition 1 ponúka výnimočný luxus a jedinečný dizajn. Vďaka bohatému vybaveniu a špeciálnym prvkom je tento model skutočne exkluzívnym výberom pre náročných zákazníkov.

 

Mercedes-AMG E 53 HYBRID 4MATIC+

 

Luxusný Interiér Modelu Edition 1

 

Interiér modelu Mercedes-AMG E 53 HYBRID 4MATIC+ Edition 1 sa vyznačuje elegantným kontrastom čiernej a žltej farby. Sedadlá AMG Performance sú čalúnené čiernou kožou napa s výrazným žltým prešívaním a nápisom Edition 1 na predných opierkach hlavy. Tento športový vzhľad dopĺňajú bezpečnostné pásy v žltej farbe a exkluzívne ozdobné prvky AMG z uhlíkových vlákien so žltým vláknom. Volant AMG Performance, potiahnutý kožou napa/mikrovláknom MICROCUT so žltým švom, spolu s nástupnými lištami AMG s nažlto osvetleným nápisom AMG, dotvára celkový estetický dojem.

Unikátne Detaily a Komfort

 

Interiér je obohatený exkluzívnou gravúrou Edition 1 na stredovej konzole a špecifickými podlahovými rohožami AMG so žltým prešívaním a označením Edition 1. Súčasťou sériovej výbavy je aj superobrazovka MBUX s obrazovkou pre spolujazdca. Na ochranu tohto hodnotného vozidla dostane každý zákazník na mieru vyhotovenú interiérovú autoplachtu AMG s logom Edition 1. Táto plachta s priedušnou vonkajšou vrstvou z pevnej tkaniny a flanelovou antistatickou vnútornou vrstvou chráni vozidlo v garáži pred prachom a škrabancami.

Balík AMG DYNAMIC PLUS

 

Súčasťou výbavy modelu je aj balík AMG DYNAMIC PLUS, ktorý zvyšuje jazdnú dynamiku. Tento balík obsahuje:

 

  • Volant AMG Performance s tlačidlami na rýchle ovládanie jazdných programov a ďalších nastavení.
  • Väčšiu vysokovýkonnú kompozitnú brzdovú sústavu na prednej náprave s kotúčmi o rozmeroch 390 x 36 mm a šesťpiestikovými pevnými strmeňmi.
  • Načerveno lakované brzdové strmene, ktoré zdôrazňujú športový charakter vozidla.
  • Elektronicky riadený zverný diferenciál zadnej nápravy pre lepšiu trakciu v zákrutách a vyššiu jazdnú stabilitu.
  • Dynamické ložiská uloženia motora umožňujú športové alebo komfortné napojenie hnacieho agregátu na karosériu.
  • Funkcia PRETEKÁRSKY ŠTART umožňuje optimálne zrýchlenie pri rozjazde z miesta, pričom softvér maximalizuje výkon elektrického motora (120 kW) a spaľovacieho motora (330 kW).

 

Mercedes-AMG E 53 HYBRID 4MATIC+ Edition 1 ponúka luxus a výnimočný výkon, pričom spája špičkové technologické inovácie a prémiový dizajn. Tento model je ideálny pre tých, ktorí hľadajú vozidlo s vysokou úrovňou jazdnej dynamiky a exkluzívnym vzhľadom.