Bratislava sa stane pionierom v oblasti elektromobility v Európe, keďže tu vznikne najvýkonnejší verejný nabíjací HUB spoločnosti ejoin s výkonom až 600 kW pre elektromobily na kontinente. Tento projekt prinesie výkon až 600 kW pre nabíjanie elektrických vozidiel, čo je významný krok vpred v infraštruktúre pre elektromobily.

 

HUB ejoin s výkonom až 600 kW
HUB ejoin s výkonom až 600 kW

 

Rozvoj technológií pre nabíjanie elektrických vozidiel napreduje neuveriteľnou rýchlosťou, čo umožňuje značne skrátiť čas strávený na nabíjačkách. V súčasnosti majú elektromobily nabíjací výkon v rozmedzí od 100 do 200 kW, ale na trhu sa objavujú nové modely schopné využiť ešte vyššie výkony. V segmente ťažkej nákladnej dopravy už existujú modely elektrických ťahačov, ktoré môžu využívať nabíjací výkon až 350 kW a viac.

 

Nabíjací HUB s výkonom až 600 kW bude otvorený v Bratislave

 

Slovenská spoločnosť ejoin, výrobca nabíjacích staníc, intenzívne pracuje na dokončení príprav na výstavbu najvýkonnejšieho verejného nabíjacieho HUB s výkonom až 600 kW pre elektromobily v Bratislave, ktorý sa bude nachádzať blízko hlavného mestského obchvatu. Táto lokácia bola zvolená strategicky, aby zabezpečila dobrú dostupnosť pre vodičov smerujúcich do a z Bratislavy a tiež na sever alebo východ Slovenska.

 

HUB ejoin s výkonom až 600 kW
HUB ejoin s výkonom až 600 kW

 

Nabíjací HUB s výkonom až 600 kW bude disponovať šiestimi parkovacími miestami pre elektromobily s možnosťou budúceho rozšírenia. Systém bude zahŕňať centrálne terminálové riešenie prepojené s tromi výdajnými stojanmi, kde každý stojan bude vybavený dvoma CCS2 konektormi umožňujúcimi simultánne nabíjanie až šiestich elektromobilov. Celkový systém sa vyznačuje vysokou efektivitou, presným rozdeľovaním nabíjacieho výkonu medzi pripojené vozidlá a schopnosťou dosahovať maximálny nabíjací výkon až 600 kW na jednotlivý konektor.

 

Jednoduché Platobné Možnosti

 

Súčasťou nového nabíjacieho HUBu bude aj podpora rôznych spôsobov platieb za nabíjanie elektromobilov. Zákazníci budú môcť využiť pohodlnú platbu priamo platobnou kartou cez integrovaný platobný terminál. Alternatívne, bude možné využiť mobilnú aplikáciu ejoin GO alebo uskutočniť ad-hoc platbu jednoduchým naskenovaním QR kódu. Tieto platobné metódy zabezpečujú, že nabíjací HUB je plne vybavený na prichádzajúce požiadavky elektromobility, poskytujúc nielen dostatočný počet parkovacích miest, ale aj vysoký výkon pre maximálne rýchle nabíjanie. Otvorenie tohto pokročilého nabíjacieho centra je naplánované na tretí kvartál roku 2024.