Policajti z Topoľčian boli svedkami nezvyčajnej dopravnej nehody, keď podnapitý vodič si pomýlil brzdu s plynovým pedálom a spôsobil nečakaný incident. Vodič, sediaci za volantom Toyota Yaris, pravdepodobne nevenoval dostatočnú pozornosť vedeniu vozidla. Dôsledkom tejto nepozornosti stúpil namiesto na brzdu na plyn, narazil do dopravnej značky “Daj prednosť v jazde” a informačnej tabule o parkovaní a nakoniec svoje jazdné dobrodružstvo zakončil na prednej časti vozidla Hyundai ix20, ktoré bolo zaparkované v parkovacom boxe.

 

nehoda alkohol za volantom

 

72-ročný vodič bol podrobený dychovej skúške, ktorá potvrdila prítomnosť alkoholu v dychu s hodnotou 0,55 mg/l, čo v prepočte predstavuje 1,15 promile alkoholu v krvi. Vzhľadom na tento výsledok polícia vec vyšetruje ako prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Tento incident znovu poukazuje na nebezpečenstvá jazdy pod vplyvom alkoholu a dôležitosť zodpovedného prístupu k vedeniu vozidla.

 

nehoda alkohol za volantom 2 Nehoda s Príchuťou Alkoholu: Podnapitý Senior Spôsobil v Topoľčanoch Kuriózny Incident

Alkohol za volantom je jednou z hlavných príčin dopravných nehôd po celom svete. Aj malé množstvo alkoholu môže výrazne ovplyvniť schopnosť vodiča správne reagovať, zhoršiť jeho koordináciu, znížiť pozornosť a spomaliť reflexy. Práve preto je dôležité, aby si vodiči boli vedomí rizík spojených s jazdou pod vplyvom alkoholu a zodpovedne sa rozhodovali nepiť, ak plánujú šoférovať. V mnohých krajinách sú zákony týkajúce sa alkoholu za volantom prísne a ich porušenie môže mať vážne právne následky vrátane pokút, stratu vodičského oprávnenia alebo dokonca trest odňatia slobody. Pripomínať si nebezpečenstvo alkoholu na cestách je kľúčové nielen pre bezpečnosť vodiča, ale aj pre ochranu ostatných účastníkov cestnej premávky.

Zdroj/Foto: Polícia SR – Nitriansky kraj