› Novinka Škoda Kodiaq teraz ponúka mild-hybridný motor 1,5 TSI 110 kW s cenou od 36 170 eur vrátane DPH.
› Ponuka motorov teraz zahŕňa benzínové, naftové, mild-hybridné a nové plug-in hybridné pohony.
› Plug-in hybridná verzia druhej generácie umožňuje dojazd na čisto elektrickú energiu viac než 100 km.
› Štandardná výbava Selection a výbava Top Selection prinášajú prvky z prémiového segmentu.

 

Škoda Kodiaq, ktorý bol pôvodne dostupný s jedným naftovým a jedným benzínovým motorom, teraz expanduje svoju ponuku aj o plug-in hybridné varianty. Základný motor 1,5 TSI 110 kW s mild-hybridnou technológiou je k dispozícii v rámci výbavy Selection od 36 170 eur vrátane DPH.

skoda kodiaq cena 1 Nová Škoda Kodiaq s mild-hybridným motorom 1,5 TSI 110 kW začína na 36170 eur

 

 

Všetky motory modelu Kodiaq sú známe svojou hladkou prevádzkou a efektivitou.

 

Primárny benzínový motor 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) a maximálnym krútiacim momentom 250 Nm, je prvýkrát osadený mild-hybridnou technológiou. Táto technológia zahŕňa 48V štartér-generátor a 48V lítium-iónovú batériu, ktoré pomáhajú zefektívniť využitie energie získanej počas brzdenia. Táto energia je potom využívaná buď na zvýšenie krútiaceho momentu pri zrýchľovaní alebo na umožnenie jazdy s vypnutým motorom. Motor z najnovšej generácie EA211 evo2 funguje podľa úsporného Millerovho cyklu a je vybavený turbodúchadlom s premenlivou geometriou lopatiek a technológiou ACT+ pre automatické vypínanie valcov. Tento štvorvalec slúži ako základný pohon pre modelový rad Kodiaq, pričom jeho odporúčaná cena s uvádzacím bonusom štartuje od 36 170 eur s DPH. Vyššia výbavová úroveň Top Selection pre tento model je dostupná od 39 910 eur vrátane DPH.

 

Plug-in hybridná verzia vozidla Kodiaq ponúka ešte väčšiu efektivitu: Elektrický dojazd presahuje 100 km podľa normy WLTP.

 

Teraz je k dispozícii nový Kodiaq aj ako plug-in hybrid druhej generácie s maximálnym systémovým výkonom 150 kW (204 k) a krútiacim momentom 350 Nm. Výkon je distribuovaný na predné kolesá cez šesťstupňovú automatickú prevodovku DSG. Vďaka novej vysokonapäťovej batérii môže vozidlo prejsť viac ako 100 km výlučne na elektrický pohon podľa normy WLTP. Maximálny nabíjací výkon pri použití domácich wallboxov alebo verejných nabíjacích staníc so striedavým prúdom dosahuje 11 kW, pričom nabíjanie batérie z 10 na 80 % trvá zhruba 2,5 hodiny.

 

Pri nabíjaní jednosmerným prúdom dosahuje maximálny nabíjací výkon 50 kW a batéria sa z 10 na 80 % nabije len za 25 minút. Vozidlo tiež umožňuje rekuperáciu energie počas brzdenia a napriek veľkej batérii poskytuje priestor pre batožinu s objemom až 745 litrov. Palubný infotainment systém zahŕňa špeciálne funkcie pre plug-in hybridy, ako napríklad ľahké vyhľadávanie nabíjacích staníc. Standardná výbava modelu Kodiaq iV obsahuje aj nabíjací kábel (Mode 3 Typ 2 Mennekes). Odporúčaná cena modelu Škoda Kodiaq iV začína od 42 770 eur vrátane DPH pre verziu Selection a 46 510 eur vrátane DPH pre verziu Top Selection.

 

skoda kodiaq cena 2 Nová Škoda Kodiaq s mild-hybridným motorom 1,5 TSI 110 kW začína na 36170 eur

 

 

Predné svetlomety Matrix LED druhej generácie a spojené zadné svietidlá Top LED zdokonaľujú výbavu

 

Základná výbava modelu Selection je naozaj bohatá a zahŕňa 17-palcové zliatinové kolesá Paget, zadnú parkovaciu kameru, 10-palcový virtuálny kokpit, trojzónovú automatickú klimatizáciu Climatronic, vyhrievané predné sedadlá, bezdrôtové nabíjanie telefónu, LED predné svetlomety, zadné LED svetlá, predné a zadné parkovacie senzory, 10,4“ infotainment systém a rôzne asistenčné systémy, ako aj predĺženú päťročnú záruku a päťročný servis zdarma.

 

Vyššia výbava Top Selection pridáva prvky typické pre prémiové vozidlá. Medzi ne patria adaptívny a prediktívny tempomat, najnovšie predné svetlomety Matrix LED druhej generácie, spojené zadné Full LED svetlá s animovanými smerovkami, strešný nosič, bezdrôtové odomykanie a štartovanie KESSY Full, 13“ infotainment systém s navigáciou, elektricky ovládané piate dvere, vyhrievaný volant, vyhrievané predné a zadné sedadlá a mnoho ďalších prvkov zvyšujúcich bezpečnosť a pohodlie počas jazdy.