• Sieť autorizovaných predajcov značky Škoda už prijíma objednávky na novú generáciu modelov Superb a Kodiaq.
  • Obe vlajkové lode mladoboleslavskej automobilky budú od začiatku dostupné s tromi motorizáciami, neskôr príde i plug-in hybrid a ďalšie výkonové varianty.
  • Ceny začínajú od 38 840 eur s DPH pre Škodu Superb a od 36 170 eur s DPH pre Škodu Kodiaq.
  • Oba modely počítajú s bohatou základnou výbavou Selection a motorizáciou 1,5 TSI ACT (110 kW) e-TEC so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG.
  • Nové vlajkové lode sú ešte väčšie, komfortnejšie a bezpečnejšie a na trh prichádzajú s atraktívnymi uvádzacími balíkmi výbav zdarma.
  • Superb i Kodiaq ponúkajú už v základe inovatívne bezpečnostné systémy, širokú škálu komfortných funkcií a materiály s dôrazom na ekológiu.
  • Predĺžená záruka a predplatený servis na 5 rokov sú už súčasťou základnej výbavy.

 

Škoda Superb
Škoda Superb

 

 

Autorizovaní predajcovia značky Škoda na území Slovenska už prijímajú objednávky na novú generáciu modelu Superb. Táto vlajková loď mladoboleslavskej automobilky vstupuje na trh v karosárskom variante kombi s jednou benzínovou a dvomi naftovými motorizáciami. V priebehu roka 2024 sa očakáva rozšírenie ponuky motorových jednotiek a príchod verzie liftback. Okrem toho sa predstavuje aj nová generácia obľúbeného SUV modelu Kodiaq, ktorý, podobne ako Superb, je k dispozícii v troch motorizáciách a v kombinácii s automatickou sedemstupňovou prevodovkou. Nový Superb štartuje s uvádzacím bonusom od 38 840 eur s DPH, zatiaľ čo Kodiaq je možné objednať s uvádzacím bonusom od 36 170 eur. Štartovacia cena oboch modelov zahŕňa motorizáciu 1,5 TSI ACT (110 kW) e-TEC so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG a výbavový stupeň Selection. Ostatné varianty pohonu budú postupne uvádzané do predaja počas roka 2024.

 

“Rok 2024 sa pre značku Škoda bude niesť v znamení rozsiahlej modelovej ofenzívy. Začíname hneď dvoma vlajkovými loďami – Superb aj Kodiaq si v predošlých generáciách získali množstvo priaznivcov, novinky teda majú na čo nadviazať. Teší ma najmä fakt, že hoci Superb prichádza najprv vo verzii kombi, zachoval si aj tradičný a medzi slovenskými vodičmi mimoriadne obľúbený karosársky variant v podobe liftbacku, rovnako ako širokú a plnohodnotnú paletu motorizácií, čo platí aj pre model Kodiaq,” hovorí Jaroslav Hercog, riaditeľ Škoda Auto Slovensko.

 

Škoda Kodiaq
Škoda Kodiaq

 

 

 

Nové generácie modelov Superb a Kodiaq prichádzajú s výraznými zmenami a viacerými medzigeneračnými novinkami, hoci si obe vozidlá do istej miery zachovávajú svoj tradičný charakter, pre ktorý sa u slovenských zákazníkov tešia veľkej obľube. Tak Superb, ako aj Kodiaq, sú teraz nielen väčšie, ale ešte bezpečnejšie, a to vďaka novým technológiám a asistenčným systémom, ktoré nájdete už v základnej výbave oboch modelov,“ uviedol Roman Rajtár, vedúci marketingu a produktu spoločnosti Škoda Auto Slovensko, a dodal:„Prakticky ide o úplne nové autá, ktoré sú už v základe vybavenejšie, než ich predchodcovia. Okrem bohatšej štandardnej výbavy sa vodiči môžu tešiť na množstvo bezpečnostnej i komfortnej výbavy, ktorú môžu poznať z vyšších výbavových stupňov alebo sú v tomto segmente premiérovo dostupné. To všetko pri zachovaní férových cien tak, ako sú naši zákazníci u značky Škoda zvyknutí.

 

Moderné a veľmi úsporné spaľovacie jednotky 1,5 TSI (110 kW) a 2,0 TDI (110 kW a 142 kW) DSG

 

Škoda Superb Combi, ako aj Škoda Kodiaq je aktuálne dostupná s výkonnými a úspornými pohonnými jednotkami 1,5 TSI ACT e-TEC (110 kW) či 2,0 TDI SCR EVO (110 kW alebo 142 kW), ktorá je už štandardne spojená so sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG. V prípade silnejšej naftovej verzie je dostupný pohon všetkých štyroch kolies. Ďalšie motorizácie, ktoré zahŕňajú aj úsporný a ekologický plug-in hybrid, budú nabiehať v priebehu roku 2024. Všetci autorizovaní partneri značky Škoda na území Slovenska už začali prijímať objednávky, prvé vozidlá budú zákazníkom k dispozícii v druhom štvrťroku 2024.

 

Skoda Kodiaq interier Nová Škoda Superb a Škoda Kodiaq sa už dajú objednať. Poznáme ceny a výbavy

Ešte väčší, komfortnejší a bezpečnejší

 

V prípade modelu Superb Combi sú v ponuke dva výbavové stupne. Už základná verzia Selection sa môže pochváliť mimoriadne bohatou štandardnou výbavou, pričom mnohé položky medzigeneračne pribudli. Jedná sa napríklad o prvky základnej ale aj mimoriadnej výbavy, menovite parkovacie senzory vpredu aj vzadu, parkovaciu kameru vzadu, tempomat s inteligentným obmedzovačom rýchlosti, elektricky ovládané komfortné predné sedadlá s masážnou funkciou a pamäťou, trojzónovú automatickú klimatizáciu, 13-palcový displej infotainment systému, akustické bočné okná vpredu i vzadu či napríklad multifunkčné hlavové opierky vpredu, množstvo bezpečnostných asistentov (Driver Assist, Turn Assist, Crossroad Assist, Crew Protect Assist) a mnoho ďalšieho. Uvádzacia ponuka pridáva k výbave Transport paket, ktorý obsahuje elektricky ovládané piate dvere s virtuálnym pedálom, systém KESSY Full pre bezkľúčové odomykanie, zamykanie a štartovanie, osvetlenie vonkajších kľučiek, elektronicky ovládaný kryt batožinového priestoru a 3 siete v batožinovom priestore.

 

Cena za benzínovú motorizáciu štartuje s uvádzacím bonusom na 38 840 eur vrátane DPH, naftový variant štartuje od 44 540 eur s DPH.

 

Vrcholná verzia Laurin & Klement pridáva napríklad masážnu funkciu predných sedadiel s 10 vzduchovými vakmi, head-up displej, vyhrievané čelné sklo, osvetlenie vonkajších kľučiek či zadné opierky hlavy s úpravou pre spanie. Vrchol ponuky L&K je k dispozícii za odporúčanú predajnú cenu od 48 490 eur vrátane DPH. Uvádzacím bonusom k výbave L&K v hodnote 901 eur je balík asistentov, ktorý obsahuje Adaptive Cruise Control – adaptívny tempomat do 210 km/h, Adaptive Lane Assist, Intelligent Park Assist, Trained Park Assist a Area View s 360° kamerou.

 

Škoda Superb
Škoda Superb

 

 

Škoda Kodiaq prichádza v rovnakých motorizáciách ako nový Superb, štandardne je k dispozícii so sedemstupňovou prevodovkou DSG a pohonom predných kolies. V prípade výkonnejšej naftovej verzie je štandardom i pohon všetkých štyroch kolies. Bohatá základná výbava Selection zahŕňa napríklad LED predné svetlomety s asistentom diaľkových svetiel, stráženie mŕtveho uhla, asistent udržiavania jazdného pruhu, asistent rozjazdu do kopca, rozpoznávanie dopravných značiek so strážením rýchlosti, parkovacie senzory vpredu a vzadu, parkovaciu kameru, 10-palcový virtuálny kokpit, svetelný a dažďový senzor, trojzónovú klimatizáciu Climatronic, vyhrievanie predných sedadiel, bezdrôtové nabíjanie telefónu a mnoho ďalších komfortných aj bezpečnostných prvkov. Cena novej generácie modelu Kodiaq pritom štartuje od 36 170 eur vrátane DPH. V rámci uvádzacej ponuky k výbave Selection nový majiteľ získa paket Convenience v hodnote 1 069 eur, ktorý obsahuje elektricky nastaviteľné sedadlo vodiča s pamäťou, elektricky ovládané piate dvere, ako aj systém KESSY Full pre bezkľúčové odomykanie, zamykanie a štartovanie či alarm so Safe systémom.

 

Štandardný látkový interiér Loft je možné na prianie nahradiť interiérom Lounge, Suite v čiernom alebo hnedom prevedení. Pripravených je aj niekoľko tematických paketov a množstvo ďalších položiek na prianie vrátane ťažného zariadenia s asistenciou pre jazdu s prívesom.

 

Stávka na ekológiu

 

Štvrtú generáciu modelov Superb a Kodiaq charakterizuje dominantný predok, ktorý sa inšpiroval dizajnovým jazykom Modern Solid. V prípade modelu Kodiaq umožnila vylepšená aerodynamika zníženie súčiniteľa odporu vzduchu cx na hodnotu 0,282. Mierne navýšenie vonkajších rozmerov prispelo k ešte väčšiemu vnútornému priestoru. Okrem miesta pre cestujúcich sa zväčšil aj batožinový priestor. V päťmiestnej verzii má objem 910 l (resp. 2105 l po sklopení zadných sedadiel), v sedemmiestnej činí táto hodnota 340 l (resp. 845 l so sklopeným tretím radom sedadiel).

 

Škoda Kodiaq
Škoda Kodiaq

 

 

 

Úplne nový koncept interiéru u oboch modelov zahŕňa voľne stojacu obrazovku infotainmentu s uhlopriečkou až 13″. Volič prevodovky sa presunul na stĺpik riadenia, čo umožnilo vytvoriť prehľadnú a oveľa priestrannejšiu stredovú konzolu. Spolužitie s vozidlom uľahčuje celkom 28 šikovných riešení Simply Clever, z ktorých niektoré sú k dispozícii prvýkrát. Dôraz na ekológiu zdôrazňujú textilné poťahy vyrobené výhradne z recyklovaných materiálov. Tiež charakteristický dáždnik a škrabka na ľad sú zhotovené z recyklovaných plastov. V oblasti bezpečnosti ponúkne nový Superb inteligentné asistenčné systémy, ktoré sú pre tento model novinkou, ako napríklad asistent pri odbočovaní alebo asistent prechodu križovatkou. Ďalšie systémy, známe už z predchádzajúcej generácie, boli ešte viac zdokonalené.