BMW radu 3, ikonický model, ktorý už takmer 50 rokov dominuje v prémiovej strednej triede, prichádza s radom inovácií pre modely Sedan a Touring. Tieto modernizácie prinášajú vylepšenia v podobe pokročilej Plug-in hybridnej technológie pre BMW 330e Sedan a BMW 330e Touring, moderného a digitalizovaného interiéru a vylepšeného podvozoku a jazdnej dynamiky. BMW radu 3 Sedan a 3 Touring má vďaka týmto vylepšeniam ambíciu zotrvať na čele svojho segmentu.

 

bmw 3 sedan touring

 

Interiér s Progresívnymi Prémiovými Vlastnosťami a Športovým Nádychom

 

Interiér nových modelov BMW radu 3 je navrhnutý tak, aby poskytoval maximálny komfort a športový nádych. V štandardnej výbave nájdeme nový dvojramenný športový kožený volant, ktorý zvyšuje pohodlie a ovládateľnosť. Modely M Performance sú vybavené M koženým volantom s tromi lúčmi a dole splošteným vencom, čo dodáva interiéru výrazne športový charakter.

 

Trojzónová automatická klimatizácia, ktorá je súčasťou štandardnej výbavy, umožňuje ovládanie cez dotykový displej a hlasové ovládanie. Športové sedadlá s čiernymi povrchmi v novej verzii M Performtex sú tiež súčasťou štandardnej výbavy, zatiaľ čo nové verzie obloženia interiéru v matnej verzii Dark Graphite a svetlom ušľachtilom dreve Fineline pridávajú na luxusnom vzhľade.

 

bmw 3 sedan

 

Podvozok BMW radu 3 Sedan a Touring: Inovácie pre Lepšiu Jazdnú Dynamiku

 

Podvozok nových modelov BMW radu 3 prešiel dôsledným vývojom, ktorý priniesol zvýšený komfort a dynamiku jazdy. Tuhšie uloženie zadných tlmičov optimalizuje presnosť a znižuje hluk, čo prispieva k lepšiemu zážitku z jazdy. Vyšší účinok posilňovača riadenia v režime Comfort zabezpečuje pohodlnejšiu a presnejšiu manipuláciu.

 

M športový podvozok a adaptívny M podvozok sú dostupné ako voliteľná výbava, čím umožňujú ešte športovejší zážitok z jazdy. Štandardná výbava zahŕňa 17- alebo 18-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny, ktoré zvyšujú estetický a funkčný dojem vozidla.

 

Motorizácie BMW 330e Sedan a nové BMW 330e Touring: Výkonné a Úsporné

 

Nové plug-in hybridné modely BMW 330e Sedan a nové BMW 330e Touring sú vybavené vysokonapäťovou batériou piatej generácie technológie BMW eDrive, ktorá má využiteľný energetický obsah 19,5 kWh. Tento systém umožňuje elektrický dojazd až 101 kilometrov podľa WLTP, čo je výrazné zlepšenie oproti predchádzajúcim modelom.

 

Kombinácia štvorvalcového benzínového motora a elektromotora poskytuje systémový výkon 215 kW (292 k), čím zabezpečuje výkonnú a zároveň úspornú jazdu. Úsporné benzínové a naftové motory so štyrmi alebo šiestimi valcami a technológiou BMW TwinPower Turbo, spolu s 48-voltovou mild hybridnou technológiou, zaručujú optimálnu efektivitu a výkon.

 

bmw 3 touring

 

Pokročilé Technológie a Ovládací Systém BMW radu 3 Sedan a Touring

 

Nové modely BMW radu 3 prichádzajú so štandardným systémom BMW Live Cockpit Plus, ktorý obsahuje cloudový navigačný systém BMW Maps. Voliteľný BMW Live Cockpit Professional zahŕňa BMW Head-Up displej a rozšírenú realitu, čo zvyšuje bezpečnosť a pohodlie vodiča.

 

Prepojenie vozidla s BMW ID a aplikáciou My BMW je teraz jednoduchšie než kedykoľvek predtým vďaka QR kódu. Aplikácia My BMW ponúka prehľad o stave vozidla, funkciu My Trips vrátane trénera úspornej jazdy a možnosť ovládania procesov nabíjania a predklimatizácie plug-in hybridných modelov.

 

Osobná eSIM karta umožňuje využívanie mobilnej komunikácie cez sieť 5G, čo zaručuje rýchle a spoľahlivé pripojenie. Nové modely tiež umožňujú digitálne platby za parkovanie a účty za palivo priamo z vozidla.

 

bmw 3 sedan touring

 

Exteriér BMW radu 3 Sedan a Touring: Modernizácie pre Elegantný a Športový Vzhľad

 

Nové modely BMW radu 3 prinášajú aj niekoľko vylepšení exteriéru. Medzi nové metalické laky patria modrá Arctic Race Blue a červená Fire Red, ktoré zvyšujú atraktivitu vozidiel. Nové 19-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny v spojení s balíkom M Sport dodávajú vozidlu športový vzhľad. K dispozícii sú aj prvky z ponuky BMW Individual, ktoré umožňujú zákazníkom prispôsobiť svoje vozidlo podľa osobných preferencií.

 

Týmito inováciami a vylepšeniami BMW radu 3 Sedan a BMW radu 3 Touring pokračujú v tradícii vynikajúceho dizajnu, výkonnosti a technologických inovácií, čím potvrdzujú svoju pozíciu lídra v prémiovej strednej triede.

 

bmw 3 sedan touring

 

Inovácie v technológii a dizajne

 

Súčasná generácia modelov BMW radu 3 Sedan a BMW radu 3 Touring prešla druhou vlnou technologických a dizajnových úprav. Medzi hlavné vylepšenia patrí väčší elektrický dojazd plug-in hybridných modelov, nové naladenie odpruženia a športovejší dizajn interiéru so zameraním na digitalizáciu. Vnútri vozidiel je zabudovaný operačný systém BMW Operating System 8.5 a vylepšený systém ovládania BMW iDrive s funkciou QuickSelect na zakrivenej obrazovke BMW Curved Display. Tieto dôsledné úpravy, založené na komplexnej revízii modelu z roku 2022, udržujú radosť z jazdy v BMW radu 3 na najvyššej úrovni.

 

BMW radu 3: Tradičná kvalita a moderné inovácie

 

BMW radu 3 už takmer päť desaťročí stelesňuje radosť z jazdy, športovú eleganciu a technologické inovácie v prémiovej strednej triede. Súčasné inovácie sú zamerané na upevnenie vedúcej pozície tohto modelu na trhoch v Európe, USA a Číne. Nové modely BMW radu 3 Sedan a BMW radu 3 Touring budú dostupné od júla 2024. Výroba prebieha v závodoch BMW Group v Mníchove a San Luis Potosí, pričom verzia BMW radu 3 Sedan pre čínsky trh sa vyrába v závode BMW Brilliance Automotive v Šen-Jangu.

 

Ekologické a úsporné technológie

 

BMW neustále pracuje na znižovaní emisií CO2. K tomuto cieľu prispievajú mimoriadne úsporné motory, 48-voltová mild-hybridná technológia, plug-in hybridné modely so zvýšeným potenciálom lokálnej bezemisnej jazdy a disky kolies z ľahkých zliatin vyrobené s použitím 70 percent sekundárneho materiálu. Výroba týchto vozidiel prebieha s využitím zelenej elektriny, čo ďalej znižuje ich ekologickú stopu.

 

Moderný dizajn exteriéru

 

Nové modely BMW radu 3 prichádzajú so sviežimi dizajnovými prvkami exteriéru. Medzi tieto patrí napríklad nový metalický lak v odtieňoch modrá Arctic Race Blue a červená Fire Red. Nové 19-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny v kombinácii s balíkom M Sport pridávajú vozidlám športový vzhľad. V ponuke sú aj prvky z kolekcie BMW Individual, ktoré umožňujú zákazníkom prispôsobiť svoje vozidlo podľa osobných preferencií.

 

Interiér BMW radu 3: Kombinácia Progresívnych Technológií a Športového Štýlu

 

Interiér nových modelov BMW radu 3 Sedan a BMW radu 3 Touring prináša progresívne prémiové vlastnosti s dôrazom na športový charakter. Štandardná výbava zahŕňa nový dvojramenný športový kožený volant s mnohouholníkovým vencom, pričom M kožený volant je vybavený tromi lúčmi, dole splošteným vencom a decentným stredovým označením v polohe 12 hodín ako súčasť M športového balíka. Modely M Performance majú navyše červené stredové označenie a ozdobné prešívanie vo farbách BMW M GmbH. Všetky verzie sú štandardne vybavené radiacimi páčkami na volante, čo zvyšuje športový zážitok z jazdy.

 

Komfort a Digitalizácia

 

V štandardnej výbave nových modelov BMW radu 3 nájdete trojzónovú automatickú klimatizáciu. Ovládanie klimatizácie, vyhrievania sedadiel a volantu je teraz možné prostredníctvom dotykového displeja a hlasového ovládania, čo prispieva k modernej a intuitívnej interakcii s vozidlom. Jemné nastavenie ventilácie je zabezpečené novými nastavovacími tlačidlami na vetracích otvoroch, čo znižuje počet tradičných tlačidiel a ovládacích prvkov v interiéri.

 

Športové Sedadlá a Luxusné Materiály

 

Športové sedadlá sú štandardne vybavené čiernymi povrchmi v novej verzii M Performtex, ktorá je súčasťou balíka M Sport a modelov M Performance. Voliteľne sú k dispozícii M športové sedadlá čalúnené kožou Vernasca s čiernymi povrchmi a modrým kontrastným prešívaním, čo zaručuje maximálny komfort a štýl.

 

BMW radu 3

Inovatívne Obloženie a Osvetlenie

 

Interiér nových modelov BMW radu 3 je vybavený štandardným obložením v novej matnej verzii Dark Graphite. Voliteľne sú k dispozícii nové verzie obloženia zo svetlého ušľachtilého dreva Fineline s otvorenými pórmi a popolavá sivomodrá farba s otvorenými pórmi. Vnútorné osvetlenie s vodopádovým efektom v oblasti centrálnych nastaviteľných prieduchov pridáva interiéru jedinečný vzhľad. Voliteľná luxusná palubná doska vo verzii Sensatec s rafinovanou štruktúrou povrchu a sklenené aplikácie CraftedClarity na vybraných ovládacích prvkoch ešte viac zvyšujú dojem luxusu a elegancie.

 

Pokročilé Plug-in Hybridné Technológie

 

Nové plug-in hybridné modely BMW radu 3 sú vybavené najnovšou vysokonapäťovou batériou piatej generácie technológie BMW eDrive. Pri zachovaní rovnakého inštalačného priestoru sa využiteľný energetický obsah takmer zdvojnásobil na 19,5 kWh, čo umožňuje výrazne zvýšený elektrický dojazd až na 101 kilometrov podľa WLTP.

 

Inovatívne Nabíjanie

 

BMW predstavuje svoje prvé plug-in hybridné modely s novou nabíjacou jednotkou pre trojfázové AC nabíjanie so zvýšeným výkonom až na 11 kW. Táto technológia umožňuje nabiť vysokonapäťovú batériu z nuly na 100 percent za 2:15 hodiny. K dispozícii je aj funkcia Connected Home Charging, ktorá umožňuje solárne nabíjanie a nabíjanie s optimalizovanou záťažou.

 

Modely BMW 330e Sedan a BMW 330e Touring

 

Ponuka plug-in hybridov sa sústreďuje na modely BMW 330e Sedan a BMW 330e Touring, ktoré sú dostupné s pohonom zadných kolies alebo s pohonom všetkých kolies BMW xDrive. Kombinácia štvorvalcového benzínového motora a elektromotora integrovaného do 8-stupňovej prevodovky Steptronic poskytuje systémový výkon 215 kW (292 k).

 

Výkonné a Úsporné Motory

 

BMW radu 3 ponúka aj štyri mimoriadne úsporné benzínové a naftové motory so štyrmi alebo šiestimi valcami a s technológiou BMW TwinPower Turbo. Na vrchole portfólia pohonov sa nachádzajú radový šesťvalcový benzínový motor s výkonom 275 kW (374 k) a naftový radový šesťvalec s výkonom 250 kW (340 k) pre modely s označením M Performance. Všetky naftové pohony a radový šesťvalcový benzínový motor využívajú 48-voltovú mild hybridnú technológiu.

 

Pokročilé Prevodovky a Pohon

 

Všetky motory sú štandardne vybavené 8-stupňovou prevodovkou Steptronic. Inteligentný pohon všetkých kolies je dostupný ako štandard, alebo, v závislosti od modelu, ako voliteľná výbava. Tieto technologické vylepšenia zaručujú, že BMW radu 3 poskytuje vynikajúcu jazdnú dynamiku a efektivitu.

 

Vylepšený Podvozok a Asistenčné Systémy v Nových Modeloch BMW radu 3

 

Podvozok nových modelov BMW radu 3 prešiel dôsledným vývojom, ktorý priniesol výrazné zlepšenie komfortu a dynamiky jazdy vo všetkých režimoch. Tuhšie uloženie zadných tlmičov v karosérii prispieva k lepšej presnosti a suverenite jazdy, pričom znižuje hluk odvaľovania na rôznych povrchoch. V režime Comfort je teraz účinok posilňovača riadenia ešte vyšší, čo zaručuje pohodlnejšiu jazdu.

 

M Podvozky a Disky Kolies

 

Nové BMW radu 3 ponúka v rámci voliteľnej výbavy M športový podvozok a adaptívny M podvozok, ktoré umožňujú ešte športovejší zážitok z jazdy. Štandardná výbava zahŕňa 17-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny, pričom plug-in hybridné modely a modely M Performance sú vybavené 18-palcovými diskami.

 

Asistenčné Systémy pre Bezpečnú Jazdu

 

BMW radu 3 disponuje širokým výberom asistenčných systémov, ktoré zvyšujú pohodlie a bezpečnosť pri jazde a parkovaní. Štandardná výbava zahŕňa Varovanie pred kolíziou, Inteligentného asistenta rýchlosti, Parkovacieho asistenta, Cúvaciu kameru a Cúvací asistent. Pre tých, ktorí chcú ešte viac, je k dispozícii rozšírená výbava obsahujúca prvky ako Driving Assistant Professional s Asistentom riadenia a navádzania do jazdných pruhov a Aktívnym udržiavaním rýchlosti s funkciou Stop & Go, ako aj Parkovací asistent Plus.

 

Nový Ovládací Systém BMW iDrive s QuickSelect

 

Ďalšia vývojová verzia ovládacieho systému BMW iDrive, teraz s funkciou QuickSelect, využíva operačný systém BMW Operating System 8.5. Tento systém ponúka intuitívne a jednoduché ovládanie pomocou dotykovej funkcie na ovládacom displeji a prirodzeného jazyka prostredníctvom Inteligentného osobného asistenta BMW Intelligent Personal Assistant. Nová úvodná obrazovka obsahuje miniaplikácie usporiadané vertikálne na jednej úrovni, čo zjednodušuje prístup k funkciám. Rýchly prístup QuickSelect umožňuje priamy výber funkcií bez nutnosti prepínania do podmenu, zatiaľ čo lišta menu v spodnej časti displeja teraz ponúka priamy prístup k funkciám klimatizácie.

 

Pokročilé Technológie v Nových Modeloch BMW radu 3

 

Nové modely BMW radu 3 Sedan a BMW radu 3 Touring prinášajú množstvo inovácií a technologických vylepšení, ktoré zvyšujú komfort a pohodlie vodičov aj pasažierov. Štandardne dodávaný systém BMW Live Cockpit Plus obsahuje cloudový navigačný systém BMW Maps, ktorý poskytuje presné a aktuálne informácie o doprave. Voliteľná výbava BMW Live Cockpit Professional zahŕňa aj BMW Head-Up displej a rozšírenú realitu zobrazovanú na stredovej dotykovej obrazovke Control Display alebo na digitálnej prístrojovej doske Information Display.

 

Jednoduché Prepojenie a Aplikácie

 

Prepojenie vozidla s BMW ID a aplikáciou My BMW je teraz jednoduchšie než kedykoľvek predtým, stačí naskenovať QR kód pomocou smartfónu. Aplikácia My BMW poskytuje prehľad o stave vozidla, ponúka funkciu My Trips vrátane trénera úspornej jazdy, rôzne funkcie na diaľku a prístup do obchodu BMW ConnectedDrive Store pre vylepšenia a ďalšie funkcie. Prostredníctvom aplikácie My BMW je tiež možné ovládať procesy nabíjania a predklimatizácie plug-in hybridných modelov.

 

Pokročilé Komunikačné Technológie

 

Štandardná osobná eSIM karta v nových modeloch BMW radu 3 umožňuje využívanie mobilnej komunikácie prostredníctvom siete 5G, čo zaručuje rýchle a spoľahlivé pripojenie. Nové modely tiež umožňujú digitálne platby za parkovanie a účty za palivo priamo z vozidla, čo zvyšuje pohodlie a efektivitu pre vodičov.