Najväčší model automobilky MINI prichádza s vysoko výkonným motorom a s pohonom všetkých kolies ALL4, vďaka čomu vytvára číru zábavu z jazdy.

 

 

 

Modely MINI John Cooper Works sa preslávili svojim vzrušujúcim výkonom. Novinka MINI John Cooper Works Countryman s 2,0-litrovým štvorvalcovým motorom stelesňuje nezameniteľné potešenia z jazdy. Nová modelová generácia priestranného všestranného vozidla citeľne narástla a ponúka ešte viac priestoru, komfortu a bezpečnosti. Vďaka systému pohonu všetkých kolies ALL4 je Crossover veľmi schopný aj mimo spevnených ciest.

 

„MINI John Cooper Works Countryman stelesňuje jedinečnú kombináciu štýlu, sily a zmyslu pre dobrodružstvo. S motorom s výkonom 221 kW (300 k) a športovým dizajnom predstavuje dokonalého spoločníka pre každého, kto hľadá niečo špeciálne,“ hovorí Stefanie Wurst, šéfka automobilky MINI.

 

Nový dizajn sa vyznačuje vzpriamenou a minimalistickou siluetou, prostredníctvom ktorej nový model MINI John Cooper Works Countryman vyžaruje zmysel pre dobrodružstvo, všestrannosť a spoľahlivosť. Logo John Cooper Works prešlo zmenou smerom k modernému a jasnému vzhľadu. Logo použité na novom modeli MINI John Cooper Works Countryman prvýkrát dostalo klasickú čiernu, červenú a bielu farebnú kombináciu.

 

Vďaka elegantnému dizajnu dosahuje nový model MINI John Cooper Works Countryman koeficient odporu vzduchu len 0,26, čo z neho robí jedno z najaerodynamickejších vozidiel vo svojej triede. To pomáha motoru s výkonom 221 kW (300 k) zrýchliť z 0 na 100 km/h len za 5,4 sekundy. Krútiaci moment 400 Nm a maximálna rýchlosť 250 km/h zaisťujú vzrušujúce potešenie z jazdy.

 

Výnimočný výkon dodáva do dynamickej jazdy potešenie

Sériový systém pohonu všetkých kolies presne a spoľahlivo rozdeľuje svoju silu v každej jazdnej situácii. Vysoko výkonný brzdový systém s brzdovými strmeňmi červenej farby Chili Red zaisťuje intenzívne a presné spomalenie. Charakteristický zvuk systému klapiek výfuku zaručuje, že model MINI John Cooper Works Countryman možno okamžite rozpoznať ako vysoko výkonný automobil. Zvuk motora generovaný v interiéri v reálnom čase umocňuje emocionálny zážitok z jazdy. Exkluzívne zvukové rozšírenie JCW zosilňuje zvuk štartovania motora a zintenzívňuje zvukovú kulisu zvukmi motora inšpirovanými pretekmi.

 

Upravené piesty, ojnice a silentbloky motora čerpajú maximálny výkon z dvojlitrového prepĺňaného motora. Vzduch dodáva do motora pokročilé výfukové turbodúchadlo s dvojitým pohonom. Spolu s prívodom vzduchu do spaľovacej komory bez škrtiacej klapky to umožňuje modelu MINI John Cooper Works Countryman generovať mohutný výkon a poskytuje ešte dynamickejší zážitok z jazdy v každej zákrute. Priemer pneumatiky sa zväčšil o 30 mm na 710 mm a šírka pneumatiky narástla na 245 mm, čo umocňuje typický pocit MINI z motokáry. Rozsiahlu ponuku dopĺňajú aerodynamicky optimalizované 19- a 20-palcové disky kolies, exkluzívne vytvorené pre JCW.

 

Pokročilé asistenčné systémy poskytujú väčší komfort

 

Nový model MINI JCW Countryman obsahuje celkovo 12 ultrazvukových senzorov a štyri priestorové kamery. Podporujú inovatívne asistenčné systémy vodiča a v komplexnom na požiadanie dodávanom balíku Driving Assistant Professional umožňujú čiastočne automatizovanú jazdu úrovne Level 2. Asistent dokáže rozpoznať medzery v premávke potrebné na zmenu jazdného pruhu smerujúce k výjazdu a navedie vozidlo na optimálnu rýchlosť pre asistovanú zmenu jazdného pruhu. Prvýkrát môžu vodiči v modeli MINI Countryman na diaľničných trasách rýchlosťou až 60 km/h zložiť ruky z volantu za predpokladu, že budú naďalej pozorne sledovať premávku a budú pripravení kedykoľvek zasiahnuť.

 

Skvelá príprava na akýkoľvek terén

 

Nový model MINI John Cooper Works Countryman má odvážny a športový vzhľad, ktorý odráža jeho výkon a všestrannosť. Exteriér obsahuje množstvo detailov špeciálne vytvorených pre tento model, ktoré umocňujú jeho celkový vzhľad. Napríklad aerodynamické prvky s vertikálnymi reflektormi na prednej časti zdôrazňujú jeho široký postoj, zatiaľ čo nové MINI LED svetlomety s horizontálnymi pruhmi v režime JCW Signature Mode dodávajú crossoveru výraznejší vzhľad. Na prednej časti sa vyníma aj novo navrhnutá osemuholníková mriežka chladiča vo vysoko lesklej čiernej farbe a novo navrhnuté trojfarebné logo JCW.

Novo navrhnutý C-stĺpik sa plynule pripája ku kontrastnej streche červenej farby Chili Red inšpirovanej motoršportom. Strecha klesá smerom k zadnej časti a dodáva modelu MINI JCW Countryman agilnú siluetu aj napriek zväčšenej výške a šírke. Vysoko kontrastný dizajn exteriéru v kombinácii so sivou farbou karosérie Legend Grey zdôrazňujú športový vzhľad modelu. Zvislú karosériu vozidla rámujú zadné stojace svetlá John Cooper Works Signature Mode a zároveň podčiarkujú zväčšenú šírku.

 

Minimalistický interiér obsahuje pretekársku DNA

 

Nový model MINI John Cooper Works Countryman inšpiruje v interiéri minimalistickým dizajnom. Kokpit je rozdelený na hornú a spodnú časť s vertikálnymi kľučkami dverí a vetracími otvormi v hornej časti. To zdôrazňuje vzpriamený a väčší celkový dojem z priestranného crossoveru. Červená a čierna farebná kombinácia na palubnej doske, pozdĺž výplní dverí a na špičkových športových sedadlách JCW odkazuje na pretekárske dedičstvo značky MINI. Prístrojová doska je vyrobená z dvojfarebného textilu vytvoreného z recyklovaného polyesteru.

 

Zadná časť vozidla je veľmi všestranná a priestranná. Zadný rad sedadiel možno dĺžkovo posúvať v rozsahu až 13 centimetrov. So sklopenými operadlami zadných sedadiel možno v batožinovom priestore s objemom 460 až 1 450 litrov ľahko prepravovať aj objemné predmety.

 

Lepšia funkčnosť umožňuje pohlcujúci zážitok z jazdy

 

Na ovládanie všetkých jazdných funkcií slúžia ovládacie prvky umiestnené na prepínacej lište MINI. Centrálny OLED displej s vysokým rozlíšením zastrešuje všetky ostatné funkcie. Tu si užívatelia môžu vybrať nové režimy MINI Experience Modes a nastaviť si preferovanú atmosféru jazdy pomocou špeciálne navrhnutých pozadí a zvukov. Režim motokáry poskytuje mimoriadne športový zážitok z jazdy a zvuk motora sa v kabíne ozýva s pôsobivou intenzitou. Projektor MINI na zadnej strane OLED displeja zaplaví palubnú dosku náladovými farebnými kombináciami a vzormi, ktoré zodpovedajú zvolenému režimu Experience Mode.

 

Okrem toho možno pomocou hlasového asistenta ovládať množstvo funkcií, ako sú navigácia, telefón a zábava. Hlasom ovládaná interakcia sa zobrazuje na kruhovom OLED displeji vo forme animácie grafických prvkov, typografie a avatara.