Hyundai predstavil modernizovanú verziu modelového radu i30, ktorý prináša významné vylepšenia v oblasti dizajnu, konektivity a bezpečnosti. Modernizovaná verzia najpredávanejšieho modelu Hyundai na Slovensku ostáva verná svojej klasike a prináša viac možností pre zákazníkov, s tromi karosárskymi verziami a športovou výbavou N Line. S novými technologickými funkciami sa stáva Hyundai i30 konkurencieschopnejším vo svojej triede a zároveň poskytuje vysokú hodnotu pre zákazníkov.

 

Dizajn s odvahou a širokou paletou farieb

 

Nový Hyundai i30 zaujme svojím odvážnym dizajnom, ktorý odzrkadľuje jeho charakter. Vpredu si všimneme prepracovanú masku chladiča a moderné LED predné svetlomety, ktoré sú teraz súčasťou štandardnej výbavy. Zadná časť vozidla získala elegantnejší a štýlovejší vzhľad, s LED kombinovanými svetlami a chrómovou vložkou na nárazníku.

 

Interiér nového i30 prináša pohodlie a moderné vybavenie. Palubná doska bola aktualizovaná s dôrazom na kvalitu materiálov a ich príjemný dotyk. Sedadlá sú k dispozícii v rôznych prevedeniach, vrátane kombinácie textilných a kožených materiálov, a poskytujú vysoký komfort pri dlhých cestách.

 

 

Nový Hyundai i30 je k dispozícii v 12 farebných odtieňoch exteriéru, ktoré dodajú vozidlu osobitý charakter. Medzi týmito farbami patria Abyss Black Pearl, Ecotronic Grey Pearl, Ultimate Red Metallic, Jupiter Orange Metallic, Meta Blue Pearl, Cypress Green Pearl, Sailing Blue Pearl, Atlas White, Serenity White Pearl, Shimmering Silver Metallic, Shadow Grey a Engine Red. Okrem klasických farieb ponúka aj niekoľko nových odtieňov.

 

 

Technologické inovácie pre lepšiu konektivitu a bezpečnosť

 

Nový Hyundai i30 je vybavený modernými technologickými funkciami, ktoré zabezpečujú lepšiu konektivitu a bezpečnosť. Systém automatického parkovania a parkovanie na diaľku umožňuje ľahké a pohodlné parkovanie aj v tesných priestoroch. Okrem toho nový i30 disponuje viacerými asistenčnými systémami, ktoré zvyšujú bezpečnosť vodiča a cestujúcich.

 

Aktualizácia dizajnu sa prejavila aj vo vnútri vozidla. Palubná doska teraz dostala špeciálnu farbu, čo zabezpečuje príjemnejší a hladší dotyk. Stredový tunel je pokrytý lesklou čiernou farbou, čo dodáva interiéru elegantný a moderný vzhľad. Čierny interiér je možné kombinovať so štyrmi rôznymi typmi čalúnenia sedadiel, ktoré zahŕňajú celolátkové, kombinované látkové a kožené, celokožené, ako aj kombinované textilné semišové a kožené čalúnenie. Tieto možnosti umožňujú zákazníkom prispôsobiť interiér ich preferenciám a potrebám.

 

 

Nový Hyundai i30 sa môže pochváliť aj športovou výbavou N Line, ktorá dodáva vozidlu ešte atraktívnejší dizajn. Výrazné prvky mriežky prednej masky zvýrazňujú jeho dynamický charakter. Interiér je vyzdobený trojitými horizontálnymi červenými prvkami na kožených a textilných semišových sedadlách. Tmavý kovový akcent v bočných otvoroch predného nárazníka pridáva modelu i30 N Line štýlový vzhľad. Zákazníci majú na výber z nového dizajnu 17 a 18-palcových zliatinových diskov N Line.

 

Okrem toho nový Hyundai i30 ponúka vysokú bezpečnosť a modernú konektivitu. Vybavený je štandardnou digitálnou prístrojovou doskou s 4,2-palcovým LCD displejom a trojicou nabíjacích portov USB typu C. Bezdrôtové aktualizácie máp Over-the-Air (OTA) a plne digitálna 10,25-palcová prístrojová doska sú ďalšie novinky, ktoré zákazníci ocenia.

 

 

Nový i30 je tiež vybavený bezpečnostnými prvkami balíka Hyundai Smart Sense, vrátane systému autonómneho núdzového brzdenia (FCA) a systému nasledovania jazdného pruhu (LFA). Systém inteligentného asistenta rozpoznávania dopravných značiek (ISLA) a upozornenie na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách (ROA) tiež prispievajú k zvýšenej bezpečnosti.

 

V interiéri boli pridané LED svetlá pre lepšie osvetlenie, a vodiči ocenia predné a zadné parkovacie senzory, ktoré sú teraz súčasťou štandardnej výbavy. Pokiaľ ide o pohon,v ponuke pohonných jednotiek zostávajú obľúbený atmosférický štvorvalec 1.5 Dpi, turbom prepĺňaný 1.0 T-GDi1.5 T-GDi so 48V mild-hybridnou technológiou.

 

 

Nový i30 bude zákazníkom naďalej ponúkať variabilitu v troch karosárskych vyhotoveniach hatchback, kombi, fastback. Výroba nového Hyundai i30 sa plánuje na apríl 2024 vo výrobnom závode Hyundai v Nošoviciach, Českej republike. Cenník a ďalšie informácie budú zverejnené v najbližších týždňoch.