Nový model Hyundai TUCSON je teraz dostupný na slovenskom trhu, ponúkajúc širokú škálu motorizácií vrátane benzínových, dieselových, hybridných a plug-in hybridných variantov.

• Modernizovaný Hyundai TUCSON prichádza s výberom pohonných jednotiek: benzínové, naftové, hybridné, a plug-in hybridné verzie.
• Základná výbava obsahuje funkcie ako integrovaná 12,3-palcová navigácia, predné LED svetlomety a inteligentný kľúč.
• V prémiových verziách nájdete pokročilé funkcie ako Full LED projektorové svetlomety s adaptívnym diaľkovým osvetlením, head-up displej a digitálny kľúč druhej generácie.
• Začiatočná cena modelu TUCSON s benzínovým motorom je stanovená na 27 990 €.

 

Nový Hyundai TUCSON
Nový Hyundai TUCSON

 

Slovenský distribútor značky Hyundai zverejnil ceny pre svoje najpredávanejšie SUV. Nový TUCSON prichádza nielen s rozmanitosťou pohonov, ale aj s rozšírenou štandardnou výbavou a mnohými novými funkciami. Benzínový model 1,6 T-GDi je dostupný od 27 990 €.

 

Benzín, diesel a hybridné možnosti

 

Nový Hyundai TUCSON ponúka v benzínovej verzii motor 1,6 T-GDi s výkonom 118 kW (160 koní), dostupný s manuálnou prevodovkou a pohonom predných kolies, alebo s mild hybridnou technológiou a automatickou dvojspojkovou 7-stupňovou prevodovkou s možnosťou výberu medzi pohonom predných alebo všetkých kolies.

 

Dieselový variant je zastúpený motorizáciou 1,6 CRDi s mild hybridným systémom, ktorý poskytuje výkon 100 kW (136 koní) a je kombinovaný s automatickou dvojspojkovou 7-stupňovou prevodovkou, dostupný s pohonom predných alebo všetkých kolies.

 

Hybridný Tucson ponúka systémový výkon 158 kW (215 koní), ktorý je spojený s 6-stupňovou automatickou prevodovkou a možnosťou pohonu predných alebo všetkých kolies.

 

Nový Hyundai TUCSON
Nový Hyundai TUCSON

 

Vrchol ponuky predstavuje Tucson Plug-in Hybrid s výkonom 185 kW (252 koní), ktorý tiež disponuje 6-stupňovou automatickou prevodovkou. Unikátnosťou tohto modelu je možnosť výberu medzi pohonom všetkých kolies alebo novinkou – pohonom len predných kolies. Hybridné a plug-in hybridné verzie sú vybavené aj funkciou nastavenia úrovne rekuperácie energie pomocou pádiel pod volantom.

 

Nový Hyundai Tucson prináša bohatšiu štandardnú výbavu, vrátane predných Full LED svetlometov, LED interiérového osvetlenia, predných a zadných parkovacích senzorov a inteligentného kľúča so štartovacím tlačidlom. Prístrojová doska je digitálna s 4,2“ farebným TFT LCD displejom a vozidlo je štandardne vybavené integrovanou navigáciou s 12,3“ displejom a službami vzdialenej správy vozidla Bluelink. Súčasťou výbavy sú aj bezdrôtové aktualizácie vozidla a map navigácie OTA a USB-C nabíjacie porty.

 

Nový Hyundai TUCSON
Nový Hyundai TUCSON

 

Vylepšenia vo vyšších úrovniach výbavy zahŕňajú inteligentné predné Full LED projektorové svetlomety s adaptívnym diaľkovým svietením, head-up displej a digitálnu prístrojovú dosku Supervision s 12,3″ TFT LCD displejom. Na technologickú vyspelosť nadväzuje funkcia digitálneho kľúča druhej generácie s NFC a UWB snímačmi. Medzi bezpečnostné prvky patrí asistent na predchádzanie kolíziám pri parkovaní cúvaním PCA, čo poskytuje ešte väčšiu bezpečnosť a komfort pri jazde.

 

Pre tých, ktorí uprednostňujú športovejší vzhľad, ponúka nový Tucson variantu N Line+, ktorá zahŕňa športové prvky ako predný a zadný nárazník s difúzorom, unikátne zliatinové disky, chladičovú mriežku v čiernej lesklej farbe, ako aj lemovanie blatníkov a spodné lišty dverí vo farbe karosérie. Okna sú obklopené vrchnou lištou v čiernej lesklej farbe a denné LED svetlá sú vybavené technológiou half-mirror.

 

Nový Tucson prichádza s radou dizajnových inovácií, ktoré zlepšujú funkčnosť a estetiku. Redizajnovaná bola mriežka chladiča a denné svetlá, zatiaľ čo nový tvar predných a zadných nárazníkov spolu s aerodynamickými disky kolies podporuje efektívnejšie prúdenie vzduchu.

 

Nový Hyundai TUCSON interiér
Nový Hyundai TUCSON interiér

 

Interiér prešiel výraznou modernizáciou, vrátane úplne novej palubnej dosky, prístrojovej dosky, stredového tunelu, volantu, horných častí dverí a lakťovej opierky. K dispozícii sú aj 5 nových farieb karosérie a nový odtieň interiéru Cypress Green.

 

Tucson tiež ponúka zlepšené hodnoty N.V.H. (Noise, Vibration, Harshness – Hluk, Vibrácie, Tuhosť), vďaka optimalizácii zvukovej izolácie, posilneniu karosérie a vylepšeniam výfukového systému.

 

Cenníky nového Hyundai Tucson na slovenskom trhu:

 

novy hyundai tucson cennik 1 Nový Hyundai TUCSON teraz v predaji s bohatou základnou výbavou od 27 990 €

 

 

 

novy hyundai tucson cennik 2 Nový Hyundai TUCSON teraz v predaji s bohatou základnou výbavou od 27 990 €