Peugeot TotalEnergies na 24h Le Mans

 

  • Kontrolný proces “Pesage”: Tradičné kontroly sa uskutočnili v centre mesta Le Mans, čím odštartoval týždeň pretekov.
  • Jazda mestom: Paul Di Resta riadil Peugeot 9X8 2024 cez ulice Le Mans za povzbudzovania davov.
  • Testovací deň: Tím Peugeot TotalEnergies využil nedeľu na zoznámenie sa s okruhom Circuit de la Sarthe.

 

Peugeot TotalEnergies

 

Po absolvovaní tradičného kontrolného procesu “Pesage” na námestí Place de la République, sa osemnásť pretekárskych vozidiel vrátane ôsmich hypercar prototypov prešlo cez ulice Le Mans na 2,1-kilometrovom okruhu pred tisíckami fanúšikov. Paul Di Resta riadil Peugeot 9X8 s číslom 94.

 

V nedeľu o 10:00 začal prvý testovací deň na okruhu Circuit de la Sarthe. Tento deň poskytol tímom a jazdcom príležitosť znovu sa zoznámiť s touto jedinečnou traťou, ktorá je z veľkej časti zložená z verejných ciest. Okruh, ktorý je využívaný pre preteky len raz alebo dvakrát ročne, prilákal veľké davy fanúšikov, ktorí obdivovali zostavu 62 áut pre 92. ročník pretekov.

 

Šesťhodinový testovací deň umožnil jazdcom tímu Peugeot TotalEnergies zorientovať sa pred stredajším úvodným voľným tréningom a kvalifikáciou. Dve verzie Peugeot 9X8 pre rok 2024 absolvovali celkovo 119 kôl.

 

Medzitým sa fanúšikovská dedina 24h Le Mans pripravovala na privítanie návštevníkov od utorka. Peugeot bude mať v dedine vlastný priestor, kde fanúšikovia budú môcť obdivovať Peugeot 9X8, súťažiť proti jazdcom na simulátoroch alebo testovať svoje reflexy na Bataku. DJi budú počas celého víkendu vytvárať atmosféru.

 

Jean-Marc Finot, senior viceprezident Stellantis Motorsport, uviedol: “Testovací deň nám umožnil pracovať na nastaveniach pretekov vrátane odpruženia a aerodynamiky. Absolvovali sme niekoľko dlhých stintov, aby sme zistili úroveň degradácie pneumatík. Náš tím bol veľmi populárny na námestí Place de la République, kde mnohí ľudia spontánne prišli obdivovať Peugeot 9X8. Radi sa stretávame a rozprávame s fanúšikmi, ktorí milujú značku Peugeot.”

 

Loïc Duval, jazdec čísla 94 Peugeot 9X8, povedal: “V centre mesta a na trati boli obrovské davy ľudí. Je úžasné to vidieť. Dnes ráno sme pracovali na nastaveniach a popoludní sme pokračovali v testoch. Všetci traja jazdci strávili nejaký čas za volantom, čo bolo dnes dôležité. Toto je naša prvá šanca vidieť, ako Peugeot 9X8 2024 zvláda tento okruh. Počasie je slnečné, takže všetko ide podľa plánu.”

 

Paul Di Resta, jazdec čísla 94 Peugeot 9X8, dodal: “Le Mans je skutočne niečo neuveriteľné! Minuloročná storočnica bola výnimočná a tento rok to vyzerá rovnako s toľkými výrobcami. Vieme, že s týmto Peugeotom 9X8 2024 nás čaká veľa práce a veľa sa musíme naučiť.”