Závod BMW Group v Dingolfingu dnes slávnostne zahájil sériovú výrobu nového BMW radu 5 Touring. Tento model je prvým vo svojej kategórii, ktorý ponúka nielen konvenčné pohony ako benzín, naftu alebo plug-in hybrid, ale aj plne elektrický pohon. BMW i5 Touring je už štvrtým plne elektrickým vozidlom, ktoré sa v závode Dingolfing vyrába sériovo, a to v priebehu menej ako troch rokov.

 

 

“Pre európsky trh a mnohých našich zákazníkov je nové BMW radu 5 Touring mimoriadne dôležité,” uviedol riaditeľ závodu Christoph Schröder. Koncom mája sa však čakanie skončí. Vtedy nový Touring vstúpi do showroomov predajcov vo svojej šiestej generácii a prvým zákazníkom budú odovzdané ich vozidlá. Nový model je už teraz dostupný na objednávku.

 

 

Od uvedenia prvej generácie na trh v roku 1991 je závod v Dingolfingu, Dolné Bavorsko, jediným výrobcom BMW radu 5 Touring. Z jeho výrobných liniek vyšlo už viac ako 1,2 milióna vozidiel tohto modelu. Podobne ako jeho predchodca, aj nový BMW radu 5 Touring – bez ohľadu na pohon – sa vyrába flexibilne spolu s modelmi BMW radu 5 Sedan a modelmi BMW radu 4 a 6 na jednej výrobnej linke. Investície do výrobných kapacít pre nový BMW radu 5 Touring predstavujú približne 80 miliónov eur.