• Nový vzhľad crossoveru Hyundai BAYON prináša svieže dizajnové prvky.
  • Ponuka Hyundai BAYON zahŕňa dve benzínové motorizácie vrátane 4-valcového atmosférického motora.
  • Už v základnej výbave je vozidlo vybavené integrovanou navigáciou s 10,25-palcovým displejom, zadnou parkovacou kamerou a digitálnou prístrojovou doskou so 4,2-palcovým displejom.

Hyundai zverejnil nový slovenský cenník pre modernizovaný BAYON. Model je dostupný s dvoma benzínovými motormi a v troch úrovniach výbavy, ktoré zahŕňajú 10,25-palcovú navigáciu, digitálnu prístrojovú dosku a zadnú parkovaciu kameru už v základnej verzii. Akciová cena začína na 16 790 €.

hyundai bayon novy

Benzínové motory prę Hyundai BAYON

 

Základným motorom pre nový BAYON je 1,2-litrový atmosférický štvorvalec (58 kW / 79 k) spojený s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. Pre tých, ktorí hľadajú viac výkonu a dynamiky, je k dispozícii 1,0-litrový prepĺňaný trojvalec T-GDi (74 kW / 100 k) s možnosťou 6-stupňovej manuálnej alebo 7-stupňovej dvojspojkovej automatickej prevodovky. Obe motorizácie sú dostupné výlučne s pohonom prednej nápravy.

 

Hyundai BAYON v základe už s navigáciou aj zadnou kamerou

 

V základnej výbave Comfort je nový Hyundai Bayon vybavený 15-palcovými pneumatikami, pričom za príplatok 500 € môžete získať Dizajn Pack so 16-palcovými kolesami. Vozidlo má LED denné svietenie a predné halogénové svetlomety, vonkajšie spätné zrkadlá so zabudovanými ukazovateľmi smeru a praktické pozdĺžne strešné lyžiny. Štandardom je výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant, ktorý môže byť v rámci príplatkového balíka Winter Pack (500 €) aj vyhrievaný, rovnako ako predné sedadlá. Auto tiež ponúka elektrické ovládanie predných a zadných okien, diaľkové ovládanie centrálneho zamykania s alarmom a imobilizérom, manuálnu klimatizáciu a tempomat s obmedzovačom rýchlosti. V základnej výbave nového Bayonu nájdete aj zadné parkovacie senzory a zadnú parkovaciu kameru, digitálnu prístrojovú dosku s centrálnym 4,2-palcovým TFT LCD displejom a integrovanú navigáciu s 10,25-palcovým farebným LCD displejom, podporujúcu Apple CarPlay, Android Auto a telematické služby Bluelink a Live Services. Mapové podklady navigácie sú na prvých 10 rokov zahrnuté v cene.

 

hyundai bayon novy

 

Obľúbená Familka s full LED svetlami a väčším pohodlím

 

Slovenskí zákazníci Hyundai BAYON obľubujú výbavu Family, ktorá automaticky obsahuje zliatinové disky kolies s rozmerom pneumatík 195/55 R16 a súvislou svetelnou lištou denného svietenia. Pri motorizácii 1,0 T-GDi je vozidlo vybavené prednými FULL LED svetlometmi so statickým LED prisvecovaním zákrut a zadnými LED svetlami. Súčasťou je aj Winter Pack s vyhrievaním predných sedadiel a venca volantu, LED osvetlenie kozmetických zrkadiel a interiéru, zatmavené zadné okná, elektrické ovládanie okien a elektricky sklopné vonkajšie spätné zrkadlá. Vodič má k dispozícii prístrojovú dosku Supervision s 10,25-palcovým LCD displejom a celá posádka auta ocení automatickú klimatizáciu. Vo výbave Family je možné za príplatok 500 € dokúpiť Smart Pack, ktorý obsahuje inteligentný kľúč so štartovacím tlačidlom na prístrojovej doske a bezdrôtové nabíjanie mobilného telefónu.

 

hyundai bayon novy

 

Výbava Style s možnosťami personalizácie

 

Najvyššia výbava Style prináša luxusné 17-palcové disky kolies a množstvo prvkov zameraných na ešte vyšší komfort pasažierov. Medzi ďalšie vylepšenia patrí vyhrievanie zadných sedadiel, predné parkovacie senzory, parkovací asistent pre rovnobežné aj kolmé parkovanie a asistent, ktorý upozorňuje na chodcov a predmety pri cúvaní a parkovaní. Výbava zahŕňa aj inteligentný kľúč so štartovacím tlačidlom na prístrojovej doske a bezdrôtové nabíjanie mobilných zariadení. Iba pre výbavu Style sú dostupné rôzne balíčky na prispôsobenie vozidla. Patrí medzi ne prémiový audiosystém Bose s 8 reproduktormi a zosilňovačom za 600 € (Style Pack), rozšírené bezpečnostné systémy ako monitorovanie mŕtveho uhla a núdzové brzdenie pri odbočovaní vľavo (Safety Pack pri manuálnej prevodovke, 900 €) s možnosťou adaptívneho tempomatu (Safety Pack+ pri automatickej prevodovke, 1 200 €). K príplatkovým možnostiam výbavy Style patrí aj čierne lakovaná strecha za 600 €.

 

hyundai bayon novy

 

Rozmanité farebné možnosti

 

Zákazníci majú pri novom Hyundai Bayone možnosť výberu až z deviatich farieb exteriéru. Bez príplatku je dostupná perleťová Mangrove Green, zatiaľ čo za príplatok 690 € sú v ponuke ďalšie perleťové a metalické farby vrátane výraznej Lucid Lime.

 

hyundai bayon cennik

 

Dostupnosť

 

Prvé exempláre nového Hyundai Bayon budú k dispozícii u autorizovaných predajcov už počas leta.