Hyundai Motor predstavuje nový elektrický model Hyundai INSTER, subkompaktné mestské vozidlo v A-segmente s dojazdom až 355 km podľa WLTP. INSTER kombinuje kompaktné rozmery, robustný exteriér a priestranný interiér, čím ponúka výnimočnú všestrannosť.

 

 • Hyundai Motor predstavuje plne elektrický model Hyundai INSTER s dojazdom až 355 km podľa WLTP.
 • Kompaktné rozmery, robustný exteriér a priestranný interiér poskytujú všestrannosť v A-segmente.
 • Pokročilé technológie a bezpečnostné prvky zvyšujú úroveň výbavy v malom mestskom SUV.
 • Uvedenie na trh je naplánované na leto, pričom rodina modelov sa rozšíri o ďalší variant.

 

Hyundai INSTER

 

Hyundai Motor Company dnes na Medzinárodnom veľtrhu mobility v Busane 2024 predstavila nový plne elektrický model Hyundai INSTER, určený pre mestské prostredie. Tento subkompaktný elektromobil A-segmentu prináša výrazný dizajn, vynikajúci dojazd a pokročilú technológiu. Dizajn modelu Hyundai INSTER kombinuje moderný vzhľad s priestranným interiérom v karosérii malého SUV. Technologický balík zaisťuje bezpečnú a komfortnú jazdu, pričom ponúka rýchle nabíjanie a dojazd až 355 km podľa WLTP. Hyundai INSTER sa chystá debutovať ako cenovo dostupné elektrické vozidlo v A-segmente a mal by byť najlacnejším elektromobilom Hyundai. Predpokladaná cena je pod 20 000 €, čo z neho robí atraktívnu voľbu v A-segmente.​

 

Hyundai INSTER je ekologicky šetrný a ponúka agilnú dynamiku jazdy a dobrú konektivitu. Kompaktné rozmery zvyšujú efektivitu v porovnaní s väčšími modelmi.

 

Hyundai INSTER dizajn exteriéru a unikátne vlastnosti

 

Hyundai INSTER stavia na dizajne modelu CASPER, ktorý bol uvedený na trh v Kórei v roku 2021. INSTER však prináša evolúciu štýlu s predĺženou karosériou a rázvorom, čo zvyšuje vnútorný priestor a robustnosť na ceste.

 

S rozšírenými rozmermi sa Hyundai INSTER nachádza medzi tradičnými subkompaktnými mestskými autami A-segmentu a väčšími kompaktnými modelmi B-segmentu. Ponúka manévrovateľnosť a jednoduchosť použitia s vylepšenou praktickosťou vďaka priestrannejšiemu interiéru a lepšej kapacite batožinového priestoru. Kompaktné rozmery sú ideálne pre mestskú jazdu a zvyšujú pohodlie pri parkovaní.

 

Hyundai INSTER

 

„S modelom INSTER sme posunuli na odvážnejšiu úroveň obraz malého SUV pre globálne publikum,“ povedal Simon Loasby, Senior Vice President a vedúci Hyundai Design Center. „INSTER vyniká svojím výrazným dizajnom a interiérom, ktorý maximalizuje jeho potenciál v zaujímavých, na zákazníka orientovaných spôsoboch. S modelom INSTER redefinujeme, čo znamená jazdiť na subkompaktnom elektromobile.“

 

Exteriér modelu INSTER sa vyznačuje robustným profilom malého SUV a čistými, hladkými povrchmi. Silné blatníky, vysokotechnologický nárazník pripomínajúci dosku plošných spojov a výrazná ochranná platňa zdôrazňujú predný a zadný dizajn vozidla.

 

Osobitosť modelu Hyundai INSTER vyniká vďaka LED denným svetlám, pixelovým smerovkám, zadným svetlám a nárazníkom. Zákazníci môžu vzhľad vozidla ešte viac prispôsobiť pomocou LED projektorových svetlometov a dvojfarebného exteriéru s kontrastnou čiernou strechou. V ponuke budú 15-palcové oceľové kolesá s krytmi, 15-palcové hliníkové kolesá alebo 17-palcové hliníkové kolesá v závislosti od špecifikácie.

 

Všestranný interiér a pokročilé materiály

 

Interiér modelu INSTER ponúka vylepšené technológie a pohodlie s 10,25-palcovým digitálnym displejom, 10,25-palcovým dotykovým infotainment displejom s navigáciou a bezdrôtovou nabíjacou stanicou, ktorá je súčasťou kompaktného stredového panela, čím vytvára väčší pocit priestrannosti.

 

Pixelový motív sa opakuje aj v interiéri, pričom grafika na volante modelu INSTER posilňuje vysokotechnologický obraz vozidla. Dizajn interiéru tiež zahŕňa prispôsobiteľné horné obloženie dverí, ktoré umožňuje majiteľom ešte viac personalizovať svoje vozidlo.

 

Hyundai INSTER Interier

 

Interiér modelu Hyundai INSTER ponúka všestrannosť a priestrannosť, pričom predné sedadlá umožňujú priechod cez celý interiér. Všetky sedadlá, vrátane vodičovho, je možné sklopiť do roviny, čo zvyšuje flexibilitu. K dispozícii je aj možnosť prednej lavice a vyhrievaných predných sedadiel a volantu. Zadné sedadlá sú delené v pomere 50/50 a sú posuvné a sklopné.

 

Farebné možnosti exteriéru modelu INSTER zahŕňajú Atlas White, Tomboy Khaki, Bijarim Khaki Matte a Unbleached Ivory, ako aj niekoľko nových odtieňov, ako sú Sienna Orange Metallic, Aero Silver Matte, Dusk Blue Matte, Buttercream Yellow Pearl a Abyss Black Pearl. Niektoré farebné možnosti exteriéru budú k dispozícii v dvojfarebných kombináciách s kontrastnou čiernou strechou.

 

Možnosti interiérového obloženia zahŕňajú čiernu, a dvojfarebné Khaki Brown a Newtro Beige s plným látkovým čalúnením.

 

Exteriér aj interiér využívajú udržateľné materiály. Exteriér modelu INSTER je natretý čiernou vysokolesklou recyklovanou farbou, ktorá nahrádza tradičný čierny pigment farbou vyrobenou z recyklovaných odpadových pneumatík. V interiéri sú použité recyklovaný polyetyléntereftalát (PET) z fliaš a biopolypropylénový materiál získaný z cukrovej trstiny.

 

Rýchle nabíjanie a dojazd na špičke segmentu

 

Hyundai INSTER vyniká rýchlosťou nabíjania jednosmerným prúdom (DC) a maximálnym dojazdom, čo umožňuje zákazníkom tráviť menej času nabíjaním, cestovať ďalej a plne využívať dostupnú energiu.

 

Model INSTER je vybavený štandardnou 42 kWh batériou, pričom ako voliteľná možnosť je k dispozícii aj batéria Long-Range s kapacitou 49 kWh. Obidva modely poháňa jeden motor, ktorý v základnej variante poskytuje výkon 71,1 kW (97 PS) a v modeli Long-Range 84,5 kW (115 PS). Obe verzie ponúkajú krútiaci moment 147 Nm.

 

S projektovaným dojazdom 355 km (WLTP) na jedno nabitie pre model Long-Range, INSTER redefinuje možnosti malých mestských elektromobilov a prináša pôsobivú flexibilitu s odhadovanou spotrebou energie 15,3 kWh/100 km (WLTP).

 

Hyundai INSTER

Hyundai INSTER: Nový A-segment subkompaktný elektromobil

 

Rýchle nabíjanie a V2L funkčnosť

 

Pri použití 120 kW DC rýchlonabíjacej stanice sa INSTER môže nabiť z 10 na 80 percent približne za 30 minút v optimálnych podmienkach. Štandardne je vybavený 11 kW palubnou nabíjačkou, pričom je k dispozícii aj systém ohrevu batérie a vysokoúčinné tepelné čerpadlo.

 

Funkcia Vehicle-to-Load (V2L) umožňuje napájanie externých zariadení (110V/220V), čo umožňuje obojsmerné nabíjanie bez potreby dodatočného vybavenia. To umožňuje zákazníkom používať alebo nabíjať zariadenia ako elektrické bicykle, skútre a kempingové vybavenie.

 

Pokročilá technológia a pohodlie

 

INSTER ponúka množstvo najmodernejších technológií, vrátane pokročilých bezpečnostných a asistenčných funkcií pre vodiča. Obsahuje 64-farebné LED ambientné osvetlenie, digitálny panel, jednokrokové strešné okno a prístup cez Hyundai Digital Key 2 Touch (NFC).

 

Kompletný technologický balík

 

Nový subkompaktný mestský elektromobil Hyundai ponúka najkomplexnejší technologický balík v segmente, vrátane funkcií Advanced Driver Assistance System (ADAS), ako sú Surround View Monitor (SVM), Parking Collision-Avoidance Assist Rear (PCA-R), Blind-spot View Monitor (BVM) a Forward Collision-Avoidance Assist 1.5 (FCA 1.5).

 

Globálne uvedenie na trh a nový model

 

INSTER bude najprv uvedený na trh v Kórei toto leto, nasledovať budú Európa, Blízky východ a Ázia. Väčšina vybavenia a technológií bude dodávaná štandardne, s voliteľnými vylepšeniami. Špecifikácie budú potvrdené bližšie k dátumu uvedenia na trh.

 

Rodina INSTER sa rozrastie o variant INSTER CROSS, ktorý bude mať robustnejší dizajn zameraný na vonkajšie aktivity. Ďalšie podrobnosti budú oznámené neskôr.

 

Špecifikácie Hyundai INSTER

 

 • Rozmery (mm): Dĺžka: 3 825, Rázvor: 2 580, Šírka: 1 610, Výška: 1 575
 • Priestor pre hlavu (mm): Vpredu: 1 028 (so strešným oknom: 987) / Vzadu: 982
 • Priestor pre nohy (mm): Vpredu: 1 050 / Vzadu: 885
 • Kapacita batožinového priestoru (VDA): 280 litrov (až 351 litrov s posuvnými zadnými sedadlami)
 • Maximálna veľkosť pneumatík: 205/45 R17
 • Možnosti kolies: 17-palcové zliatinové, 15-palcové zliatinové, 15-palcové oceľové s krytmi kolies
 • Batéria: Štandard: 42 kWh / Dlhý dojazd: 49 kWh
 • Napätie: Štandard: 266 V / Dlhý dojazd: 310 V
 • Maximálny výkon: Štandard: 71,1 kW a 97 PS / Dlhý dojazd: 84,5 kW a 115 PS
 • Maximálna rýchlosť: Štandard: 140 km/h / Dlhý dojazd: 150 km/h
 • Zrýchlenie 0-100 km/h: Štandard: 11,7 s / Dlhý dojazd: 10,6 s
 • Odhadovaný maximálny dojazd (WLTP): Presahuje 300 km (Štandardný dojazd), Cieľ 355 km (Dlhý dojazd s 15-palcovými kolesami)
 • Spotreba: 15,3 kWh/100 km (s 15-palcovými kolesami)
 • Nabíjanie AC OBC: 11 kW (štandard)
 • Čas nabíjania AC (pri výkonu OBC): Štandard: 4 hodiny (16A), Dlhý dojazd: 4 hodiny 35 minút (16A)
 • Rýchle nabíjanie 10-80%: 30 minút (oba modely, za optimálnych podmienok pri použití rýchlonabíjačiek s výkonom minimálne 120 kW)
 • Funkcie ADAS: systém monitorovania okolia vozidla (SVM), asistent predchádzania kolíziám pri parkovaní vzadu (PCA-R), monitorovanie mŕtveho uhla (BVM), asistent predchádzania čelným kolíziám 1.5 (FCA 1.5), asistent udržiavania v jazdnom pruhu (LKA) a asistent sledovania jazdného pruhu (LFA), asistent predchádzania kolíziám v mŕtvom uhle (BCA), asistent predchádzania kolíziám pri cúvaní (RCCA), varovanie pri bezpečnom vystupovaní (SEW), inteligentný tempomat (SCC) s funkciou Stop & Go, asistent jazdy na diaľnici 1.5 (HDA 1.5), inteligentný asistent rýchlostných obmedzení (ISLA), varovanie vodiča (DAW), asistent diaľkových svetiel (HBA), upozornenie na odchod vozidla vpredu (LVDA), upozornenie na prítomnosť osôb vzadu (ROA), upozornenie na vzdialenosť pri parkovaní vpredu a vzadu (PDW), zadný pohľadový monitor (RVM).
 • Farby exteriéru: Atlas White*, Tomboy Khaki*, Bijarim Khaki Matte, Unbleached Ivory, Sienna Orange Metallic*, Aero Silver Matte*, Dusk Blue Matte, Abyss Black Pearl, and Buttercream Yellow Pearl.

* K dispozícii v dvojtónovej kombinácii s kontrastnou čiernou strechou

 • Farby interiéru: Čierna, Khaki Brown a Newtro Beige dvojtónová s plným látkovým čalúnením