Volkswagen predstavuje prvé fotografie ešte maskovanej kombi verzie plne elektrického top modelu ID.7 a zároveň predstavuje nový názov: ID.7 Tourer. Nový model má byť uvedený na trh v Európe v roku 2024 – s dostatkom priestoru a vysokou účinnosťou. Konečný dizajn Volkswagen zverejní v najbližších mesiacoch.

Volkswagen je jedným z najúspešnejších výrobcov kombi na svete. Už viac ako 60 rokov existujú praktické modely, ktoré sa doteraz volali Variant alebo Shooting Brake (v prípade Arteonu). S novým ID.7 Tourer značka poskytuje prvý pohľad na svoje prvé plne elektrické kombi, ktoré bude debutovať v roku 2024.

Vysoká účinnosť vďaka prepracovanej aerodynamike. Aerodynamická karoséria je najlepším základom pre dlhé vzdialenosti. Limuzína ID.7, ktorá už bola predstavená a práve sa uvádza na trh v Európe, je mimoriadne aerodynamický Volkswagen s hodnotou Cd 0,23. Hodnota Cd ID.7 Tourer je takmer rovnaká: 0,24. Elegantný a výkonný dizajn predĺženej verzie hatchback sa dá uhádnuť aj napriek unikátnej kamufláži indiánskeho leta.

ID.7 Tourer ešte v jesenných maskáčových šatách. Kamuflážna fólia vychádza z viacvrstvového laku limuzíny ID.7, ako Volkswagen odhalil na veľtrhu CES v Las Vegas začiatkom tohto roka. V súlade s ročným obdobím je vyobrazenie nálepky zachované vo vzhľade babieho leta; QR kódy na zadnej strane sa hladko integrujú do kamufláže.

Dostatok miesta v kvalitnom interiéri vďaka krátkym previsom a dlhému rázvoru. Ak je na palube päť osôb, môže byť k dispozícii batožinový priestor s objemom až 545 litrov – naložený až do výšky operadla zadných sedadiel. Po sklopení môže objem takmer dva metre dlhého nákladného priestoru narásť až na 1 714 litrov.

Rovnako ako všetky modely ID. rodiny, nový tvar karosérie modelu ID.7 vychádza z platformy MEB koncernu Volkswagen. Výhody modulárneho systému s krátkymi prevismi a dlhým rázvorom prospievajú interiéru. Výsledkom je charakter elegantnej plnohodnotnej verzie hatchback s mimoriadne veľkorysým pocitom priestoru a zväčšením objemu kufra.

Rovnako ako ID.7, aj ID.7 Tourer sa má vyrábať v závode Volkswagen v Emdene. Po ID.4 je ID.7 druhým modelom na báze MEB, ktorý sa vyrába na severozápade Nemecka.