Jozef Kabaň, známy slovenský automobilový dizajnér, prechádza k čínskemu gigantovi SAIC. Tento krok nastal po zmene vo vedení dizajnového oddelenia Volkswagenu na začiatku roku 2023, keď Andreas Mindt nahradil Kabaňa v pozícii hlavného dizajnéra a Kabaň prešiel do novej role “kreatívneho umeleckého riaditeľa” v rámci skupiny.

 

Jozef Kabaň

Jozef Kabaň. (Zdroj: Škoda)

 

Jozef Kabaň bude pôsobiť ako viceprezident dizajnového centra R&D Innovation Headquarters SAIC, pričom bude podriadený globálnemu riaditeľovi dizajnu Shao Jingfeng. Práca v SAIC prichádza v dobe, keď značka MG v roku 2024 oslavuje svoje storočie. Podľa vedenia SAIC by Kabaňovo pôsobenie malo výrazne posilniť konkurencieschopnosť a internacionalizáciu dizajnu, čo by malo urýchliť vstup SAIC Motor na globálny trh.

 

Kabaň, absolvent Royal College of Art, prinesie do spoločnosti bohaté skúsenosti z práce na rôznych segmentoch a typoch karosérií – od Bugatti Veyron, cez Audi A5 a ID.Buzz, až po Škoda Kodiaq a BMW radu 7. Podľa SAIC jeho bohaté, pokrokové nápady a rýchle iterácie dizajnu budú prospešné pre to, aby sa SAIC Motor rýchlo presadil v blížiacej sa novej ére.