• Kia EV3 ponúka výnimočný zážitok z jazdy v segmente SUV pre široké spektrum vodičov.
  • Vďaka pokročilým technológiám a inovatívnemu dizajnu stanovuje nové štandardy pre svoju triedu.
  • S použitím inovatívnej technológie a dizajnovej filozofie elektrického SUV vlajkovej lode KIA EV9, Kia EV3 zvyšuje latku pre B segment SUV.
  • Odvážny a progresívny vonkajší dizajn spojený s praktickým a inovatívnym interiérom, ktorý maximalizuje priestor, funkčnosť a komfort.
  • Najlepší dojazd vo svojej triede až 600 km; rýchle nabíjanie batérie z 10% na 80% za iba 31 minút.
  • Kia „AI Assistant“, prémiové streamingové služby, pokročilé asistenčné systémy vodiča a bezdrôtové aktualizácie softvéru zlepšujú celkový zážitok z vlastníctva EV3.
  • Plne elektrický model EV3 podporuje prijatie elektrifikovanej mobility a posúva Kia bližšie k cieľu stať sa poskytovateľom udržateľných mobilitných riešení.

 

Kia EV3 je novinkou v segmente kompaktných elektrických SUV, ktorá zaujme svojím odvážnym exteriérom a inovatívnym interiérom. Nadväzuje na konštrukčné hodnoty väčšieho a oceňovaného modelu EV9, pričom vytvára vlastnú identitu v rámci segmentu. Model EV3 je tiež dôležitým krokom v transformácii spoločnosti Kia na poskytovateľa udržateľných mobilitných riešení.

 

kia ev3 gtline

 

Hlavným cieľom EV3 je priniesť praktické riešenia, ktoré zlepšia každodenný život zákazníkov a uspokoja ich individuálne potreby. Model EV3 ponúka výrazný exteriér a inovatívny interiér, ktorý maximalizuje priestor a komfort, čo zvyšuje dostupnosť SUV pre širokú verejnosť. Kia kladie veľký dôraz na kvalitu materiálov a povrchovú úpravu, čím stanovuje nové štandardy v B segmente SUV vozidiel, najmä v interiéri modelu EV3. Kompaktný, ale plne vybavený model EV3 je podľa Kia hnacou silou pozitívnych zmien pre značku aj pre celý svet.

 

Nová dizajnová filozofia modelu Kia EV3: „Zjednotenie protikladov“

Pri navrhovaní dynamického a vzrušujúceho dizajnu modelu EV3 zohrala zásadnú úlohu dizajnová filozofia značky Kia „Zjednotenie protikladov“. Táto filozofia využíva tvorivé napätie, ktoré vzniká spojením rôznych hodnôt prírody a modernosti, čím vytvára harmonický celok. Táto kombinácia umocňuje emócie a atmosféru nových generácií vozidiel Kia.

 

„Model EV3 dokonale stelesňuje našu dizajnovú filozofiu – kombináciu hravého dizajnu a premyslenej funkčnosti. Napriek svojmu kompaktnému exteriéru, otvorený vnútorný priestor kladie dôraz na relax počas každej jazdy,“ uviedol Karim Habib, výkonný viceprezident a šéf globálneho dizajnu Kia.

 

kia ev3 gtline

 

„Futuristická estetika modelu EV3 je ešte viac umocnená výberom odvážnych farieb; interiér vozidla s priestrannou kabínou a použitím nových organických materiálov vyjadruje mladistvú energiu a hravosť.“

 

Dizajn exteriéru: harmonická kombinácia funkčnosti a emócií

Plynulé spojenie výraznej línie strechy a geometrickej karosérie modelu EV3 dokonale vystihuje dizajnovú filozofiu značky Kia „Zjednotenie protikladov“. Tento kontrast medzi pozitívnymi a emocionálnymi prvkami a racionálnymi a logickými faktormi vedie k estetike inverzie, ktorá je viditeľná v každej línii, povrchu a detaile modelu Kia EV3.

 

Pri pohľade z profilu vyžaruje Kia EV3 dojem výnimočnej sily a svižnosti. Dlhá zvažujúca sa strecha a zadné sklo v štýle hatchbacku predstavujú vysoko technický dizajn karosérie. Dynamická silueta modelu EV3 je spojená s objemnou kabínou, ktorá maximalizuje vnútorný priestor. Jedinečné spracovanie objemov a grafiky, ktoré sa vzájomne prelínajú, ešte viac zvýrazňuje inovatívny charakter modelu EV3.

 

Tento prepojený vizuálny koncept zvýrazňuje spôsob, akým robustné hranaté lemy blatníkov modelu EV3 plynulo prechádzajú do logických deliacich línií týchto mohutných blatníkov. Toto je viditeľné aj na hladkej, rovnej ploche strednej časti karosérie, ktorá kontrastuje s technickejším čiernym a sivým spodkom. Kombinácia týchto zdánlivo protikladných prvkov vytvára logický a pritom veľmi emotívny dizajn.

 

kia ev3 gtline

 

Jedným z najvýraznejších prvkov nového elektrického SUV sú 19-palcové disky s diamantovým výbrusom. Tieto kolesá, sebavedomo umiestnené v hranatých lemoch blatníkov, kombinujú jedinečnú geometrickú grafiku s kontrastnou povrchovou úpravou, čím reflektujú dizajnovú filozofiu značky.

 

Z predného pohľadu model EV3 vyžaruje asertivitu. Vertikálne svetlomety umiestnené na rohoch čistej prednej masky prispievajú k širokému, mimoriadne sebavedomému vzhľadu. Pocit objemu je podporený diferencovanou grafikou a majestátnym vzhľadom, ktorý harmonizuje so zvyškom karosérie.

 

Nová, robustná verzia ikonického dizajnu tigrej masky obsahuje najnovšie charakteristické osvetlenie značky Kia, ktoré pripomína hviezdnu oblohu. Vertikálne usporiadané denné svetlá ešte viac zvýrazňujú sebavedomý vzhľad tigrej masky.

 

Zadná časť vozidla majstrovsky demonštruje špičkový dizajnový jazyk a funkčný prístup modelu EV3. Vyššie prevedenie zadnej časti zdôrazňuje spojenie medzi robustným C-stĺpikom a dynamickou líniou strechy, čím ešte viac umocňuje dojem sily vozidla. Hladké spojenie stĺpikov so širokými ramennými líniami vozidla zvýrazňuje široký a sebavedomý postoj EV3. Dizajn zadných svetiel je jednoduchý a geometrický, plynulo prechádzajúci k zadnému sklu. Zadné svetlá, ktoré odrážajú charakteristické predné osvetlenie inšpirované hviezdnou oblohou súčasťou tigrej masky, vytvárajú široký, technický a futuristický vzhľad zadných dverí.

 

kia ev3 gtline

 

Kia EV3: Unikátne farebné prevedenie a odvážny dizajn

 

Model EV3 je dostupný v deviatich rôznych farebných odtieňoch, pričom dve z nich, Aventurine Green a Terracotta, boli vytvorené špeciálne pre tento nový model.

 

Kia EV3 GT-Line ešte viac zdôrazňuje dizajnovú filozofiu značky „Zjednotenie protikladov“, čím vozidlu dodáva výraznejší a dobrodružnejší vzhľad. Predná časť vozidla má dynamický a kontrastný dizajn, pričom spodná časť karosérie je ostrejšie tvarovaná.

 

Vertikálna a horizontálna grafika na modeloch EV3 GT-Line v kombinácii s čiernym plastovým obložením vytvára výrazný a odvážny dojem. Spodná časť nárazníka modelu EV3 je harmonicky integrovaná s karosériou, čo autu dodáva športovejší a elegantnejší vzhľad. Tento technický a grafický dizajn sa opakuje aj v zadnej časti vozidla, kde trojcípa konfigurácia nárazníka prispieva k agresívnemu efektu podobne ako na prednej časti.

 

Interiér: Prírodná estetika pre maximálny komfort

Interiér modelu EV3 je navrhnutý tak, aby poskytoval priestrannú kabínu pre päť cestujúcich. Vychádza z filozofie „Zjednotenie protikladov“ spoločnosti Kia, ktorá má za cieľ zvýšiť pohodlie cestujúcich nad rámec obyčajnej cesty. Kia vytvorila funkčnú a efektívnu kabínu s atmosférou príťažlivosti a trvácnosti, ktorú si cestujúci môžu užívať na každej ceste.

 

Palubná doska má čistý a prehľadný dizajn s futuristickými ostrými líniami. Kombinácia dvoch 12,3-palcových dotykových displejov a jedného 5,3-palcového segmentového displeja umožňuje plynulé ovládanie funkcií klimatizácie. Tieto rozhrania poskytujú vodičovi informácie prostredníctvom krištáľovo čistej grafiky intuitívnym spôsobom. Obrazovka siaha až do stredu palubnej dosky, čo umožňuje aj cestujúcim na predných sedadlách prístup k zábavným a navigačným funkciám.

 

kia ev3 gtline

 

 

Kia EV3: Intuitívne a Elegantné Usporiadanie Ovládacích Prvkov

Kia EV3 ponúka jednoduché a intuitívne ovládanie, ktoré umožňuje vodičovi sústrediť sa na cestu s rukami pevne na volante. Mnohé funkcie, ako režimy jazdy, tempomat, zábava a navigácia, sú prístupné a ovládateľné prostredníctvom tlačidiel na volante. Ďalší rad tlačidiel pod centrálnou obrazovkou umožňuje rýchly prístup k funkciám ako mapy, médiá a konfigurácia systémov vozidla.

 

Stredová konzola, ktorá elegantne oddeľuje priestor pre vodiča a spolujazdca, obsahuje posuvný stolík a úložný priestor, ktorý je možné flexibilne prispôsobiť potrebám cestujúcich. Spodná časť konzoly je ideálna na odkladanie nápojov, občerstvenia a malých batohov, zatiaľ čo stolík slúži na umiestnenie elektronických zariadení, ako sú notebooky a tablety, počas státia vozidla.

 

Posuvný stolík pridáva interiéru EV3 atmosféru obytného priestoru, ktorá presahuje rámec bežného automobilového interiéru. Spolu s nastaviteľným náladovým osvetlením a mimoriadne pohodlnými sedadlami, ktoré sú vybavené USB nabíjačkami typu C a režimom sklápania operadiel pre relaxáciu, poskytuje posuvný stolík maximálne pohodlie a uvoľnenie, napríklad pri nabíjaní vozidla na stanici.

 

kia ev3 gtline

 

Dizajnéri spoločnosti Kia sa pri tvorbe interiéru modelu EV3 inšpirovali prírodou, čo výrazne ovplyvnilo výber farieb, materiálov a povrchových úprav. Zákazníci si môžu vybrať z elegantných povrchových úprav inšpirovaných prvkami vzduchu a zeme, ako sú Subtle Grey a Warm Grey, zatiaľ čo Onyx Black je výhradnou voľbou pre výbavu GT-Line.

 

Kia EV3 prináša harmonické spojenie funkčnosti a estetiky, ktoré spolu s technologickou vyspelosťou zaručuje vynikajúci zážitok z jazdy pre všetkých, ktorí hľadajú kompaktné SUV s nadčasovým dizajnom a pokročilými funkciami.

 

Udržateľnosť a pokročilý dizajn Kia EV3

Tak ako každý nový model, ktorý Kia vyrába, aj EV3 je navrhnutý s dôrazom na udržateľnosť, pričom využíva rôzne ekologické materiály naprieč celým interiérom vozidla. Recyklovaná tkanina prémiovej kvality je použitá na palubnej doske a obložení dverí, čím interiéru dodáva pocit útulnosti a luxusu. Polyetyléntereftalát (PET), jeden z najľahšie recyklovateľných plastov, nájdeme na mnohých miestach interiéru EV3 vrátane sedadiel, stropného čalúnenia, lakťových opierok dverí, obloženia, podlahových rohoží a batožinového priestoru.

 

Elektrický pohon Kia EV3: Výnimočný dojazd a rýchle nabíjanie

Model EV3 meria 4 300 mm na dĺžku, 1 850 mm na šírku, 1 560 mm na výšku a má rázvor 2 680 mm. Tento model je vybavený moderným elektrickým pohonom s predným pohonom, založeným na platforme E-GMP a využívajúcim technológiu batérií štvrtej generácie od spoločnosti Kia. Základná verzia EV3 je vybavená batériou s kapacitou 58,3 kWh, zatiaľ čo verzia s dlhým dojazdom disponuje batériou s kapacitou 81,4 kWh.

 

Obidve verzie sú poháňané elektromotorom s výkonom 150 kW/283 Nm, ktorý umožňuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 7,5 sekundy. Maximálna rýchlosť modelu EV3 je 170 km/h.

„Kia EV3 bola navrhnutá a skonštruovaná s cieľom spĺňať požiadavky zákazníkov, ktorí hľadajú vozidlo, ktoré podporuje ich hodnoty udržateľnosti, no nechcú robiť kompromisy v oblasti každodenných potrieb. Preto ponúka jeden z najlepších vnútorných priestorov vo svojej triede, pričom flexibilná E-GMP architektúra zabezpečuje najlepší elektrický dojazd vo svojej kategórii. S modelom EV3 Kia nanovo definuje segment elektrických SUV a vytvorila kompaktný model, ktorý je plne vybavený inovatívnymi technológiami a funkciami,“ uviedol Spencer Cho, viceprezident a vedúci globálneho plánovania.

 

Týmto sa Kia EV3 stáva priekopníkom vo svojej triede, spájajúc ekologické materiály s pokročilými technológiami a výnimočným dizajnom, čím poskytuje zákazníkom jedinečný zážitok z jazdy.

 

Inovatívny dizajn a udržateľnosť: Kia EV3

Pri navrhovaní progresívneho a dynamického dizajnu modelu EV3 bola kľúčová dizajnová filozofia Kia “Zjednotenie protikladov”. Táto filozofia využíva kreatívne napätie, ktoré vzniká spojením rozdielnych hodnôt prírody a modernosti, čím vytvára harmonický celok. Tento prístup zvyšuje emócie a atmosféru nových generácií vozidiel Kia.

 

„Model EV3 dokonale stelesňuje našu dizajnovú filozofiu – kombinuje hravý dizajn s premyslenou funkčnosťou. Hoci je kompaktný, jeho inšpiratívny exteriér obklopuje otvorený vnútorný priestor, ktorý kladie dôraz na relax počas každej cesty,“ uviedol Karim Habib, výkonný viceprezident a šéf globálneho dizajnu Kia.

 

Ekologické materiály v interiéri EV3

Ako aj pri iných modeloch Kia, aj v EV3 sú použité rôzne materiály podporujúce udržateľnosť vo veľkom meradle. Tieto materiály sú rozmiestnené v celom interiéri vozidla. Recyklovaná tkanina prémiovej kvality sa nachádza na palubnej doske a obložení dverí, čím interiéru dodáva pocit útulnosti a luxusu. Polyetyléntereftalát (PET), jeden z najľahšie recyklovateľných plastov, je použitý na mnohých miestach vrátane sedadiel, čalúnenia stropu, lakťových opierok dverí, obloženia, podlahových rohoží a batožinového priestoru.

 

Optimalizovaná účinnosť a pokročilé technológie

Podobne ako pri väčšom modeli EV9, aj pri EV3 inžinieri Kia zamerali na optimálnu účinnosť. Vylepšená aerodynamika karosérie dosahuje pôsobivo nízky koeficient odporu vzduchu 0,263 Cd. Technológie „Battery Management Unit“ (BMU) a „Cell Monitoring Unit“ (CMU) zabezpečujú efektívne využitie energie v batériových systémoch s kapacitou 58,3 kWh a 81,4 kWh.

 

Model EV3 s dlhým dojazdom poskytuje až 600 km (WLTP), čo dáva vodičom istotu pri dlhých cestách. Pokročilý systém riadenia nabíjania umožňuje nabitie batérie z 10 % na 80 % za približne 31 minút, čo je veľmi pohodlné pre cestujúcich.

 

Bezpečnosť a pohodlie na prvom mieste

Model EV3 je vybavený mnohými pokročilými bezpečnostnými, jazdnými, komfortnými a nabíjacími funkciami, ktoré sú bežne vyhradené pre veľké elektrické SUV. Pokročilý asistenčný systém vodiča (ADAS) zahŕňa elektrické dynamické riadenie vektorovania krútiaceho momentu eDTVC, asistenta pre predchádzanie kolíziám, asistenta pre udržiavanie vozidla v strede jazdného pruhu, asistenta pre jazdu na diaľnici a asistenta na predchádzanie zrážkam pri parkovaní, čím poskytuje vodičom dodatočnú podporu a istotu pri každej jazde.

 

Inovatívne Funkcie Modelu EV3

Inteligentný parkovací asistent s diaľkovým ovládaním (Kia Remote Smart Parking Assist) umožňuje majiteľom modelu EV3 jednoducho a bezpečne manévrovať vozidlo do úzkych priestorov a von z nich bez nutnosti sedieť za volantom. Významnou pridanou hodnotou pre kompaktné elektrické SUV je aj 12,3-palcový „head-up“ displej (HUD), ktorý premieta informácie priamo na čelné sklo, čím znižuje rozptyľovanie vodiča.

 

EV3 je prvým modelom, ktorý využíva inovatívnu technológiu rekuperačného brzdenia „i-Pedal 3.0“ od spoločnosti Kia. Táto technológia umožňuje vodičovi prispôsobiť úroveň rekuperačného brzdenia podľa jeho preferencií, čo umožňuje jazdu len s jedným pedálom. Toto riešenie maximalizuje energetickú účinnosť a výrazne znižuje únavu pri dlhých jazdách, čím sa zvyšuje dojazd vozidla na jedno nabitie a cesta sa stáva príjemnejšou a pohodlnejšou.

 

Kia s modelom EV3 prináša do segmentu kompaktných elektrických SUV aj technológiu nabíjania „Vehicle-to-Load“ (V2L), ktorá poskytuje cestujúcim možnosť napájať externé zariadenia, ako sú notebooky, malé chladničky, kávovary alebo sušiče vlasov. Digitálny kľúč Kia umožňuje zákazníkom odomykať a štartovať EV3 pomocou smartfónu alebo inteligentných hodiniek, čím sa vyhýbajú starostiam s nosením fyzických kľúčov. Tento digitálny kľúč môžu pohodlne zdieľať s priateľmi a rodinou, čo zvyšuje komfort a flexibilitu používania vozidla.

 

Nový Level Inovatívnych Technológií a Digitálnej Konektivity

Kia EV3 prináša pokročilý balík technológií a konektivity, ktorý dopĺňa interiér vozidla, navrhnutý tak, aby pripomínal obytný priestor. Vďaka širokej škále funkcií, ktoré sú navrhnuté pre bezpečné použitie počas jazdy, ale aj pre zábavu počas státia v režime „Parkovanie“, posúva Kia zážitok z jazdy na novú úroveň.

 

Model EV3 je vybavený službou Premium Streaming cez LG Web OS, ktorá umožňuje prístup k rôznemu streamovateľnému obsahu. Okrem toho ponúka aj arkádové hry, ktoré si cestujúci môžu vychutnať priamo vo vozidle. Vynikajúci zážitok z jazdy ešte umocňuje audiosystém Harman Kardon, ktorý poskytuje zvukový zážitok podobný domácemu kinu.

 

“Automobily už nie sú len prostriedkom dopravy, ale rozšírením nášho životného priestoru,” povedal Chang Sung Ryu, senior viceprezident a riaditeľ divízie Global Brand & CX. “Model EV3, s mnohými inováciami zameranými na zákazníka, ponúka pohlcujúci zážitok z konzumácie obsahu vďaka našim prémiovým streamovacím službám a špičkovému zvukovému systému. Možnosť digitálneho prispôsobenia interiéru prostredníctvom obchodu Kia Connect Store, ako aj zavedenie asistenta umelej inteligencie Kia AI Assistant, ešte viac zdôrazňujú, ako EV3 reaguje na neustále sa vyvíjajúce potreby zákazníkov.”

 

EV3 umožňuje prispôsobiť si prístrojovú dosku a informačno-zábavný systém vozidla pomocou tém displeja inšpirovaných tímami NBA. Tieto témy, ktoré obsahujú farby, grafiku a animácie tímov, sú ľahko dostupné prostredníctvom digitálneho obchodu Kia Connect Store. Kia plánuje v budúcnosti rozšíriť výber tém displeja, čím poskytne ešte viac možností prispôsobenia pre zákazníkov.

 

Kia EV3: Priekopník s technológiou Kia „AI Assistant“

Model EV3 je prvým elektrickým vozidlom od spoločnosti Kia, ktorý prichádza s technológiou „AI Assistant“, ktorá nedávno debutovala v kompaktnom sedane Kia K4. Táto technológia prináša zákazníkom inovatívne a intuitívne spôsoby interakcie a ovládania funkcií vozidla, čím zvyšuje komfort a produktivitu počas jazdy. Asistent, ktorý pôsobí ako skutočná osoba, bude používateľov podporovať a inšpirovať pri objavovaní nových miest. Kia plánuje implementovať túto technológiu aj do ďalších elektrických modelov.

 

Vylepšený hlasový asistent s umelou inteligenciou

Integrácia umelej inteligencie zvyšuje schopnosti hlasového asistenta Kia, ktorý teraz lepšie rozumie zložitým súvislostiam vďaka porozumeniu prirodzenému jazyku. Tento generatívny AI systém umožňuje prirodzené konverzácie s používateľmi, podporuje plánovanie ciest a pomáha optimálne využívať funkcie vozidla, vrátane zábavy a vyhľadávania informácií.

 

Kia plánuje rozšíriť funkcie „AI Assistant“ aj v Európe, pričom sériová výroba začne najprv v Južnej Kórei. Táto technológia sa neustále vyvíja a v budúcnosti prinesie zákazníkom ďalšie vylepšenia a výhody.

 

Globálna kampaň spoločnosti Kia pre model EV3: “Sila pokroku“

Kia pripravuje sériu globálnych kampaní pod sloganom “sila pokroku”, ktoré reflektujú záväzok značky inovovať prostredníctvom špičkového dizajnu a technológií. Tieto kampane tiež vyjadrujú odhodlanie spoločnosti rozširovať svoju ponuku a prinášať udržateľnú, efektívnu a komfortnú mobilitu. Uvedenie modelu EV3 má za cieľ sprístupniť elektrické vozidlá širšej verejnosti a zlepšiť dostupnosť ekologických dopravných prostriedkov.

Model Kia EV3 bude najprv uvedený na trh v Kórei v júli 2024, následne sa dostane aj na európsky trh v druhej polovici roka.