Európski fanúšikovia amerických áut sa môžu tešiť, pretože na trh prichádza nový Ford Mustang, ktorý prináša osviežujúcu zmes klasickej elegancie a najmodernejších technológií. Dostupný v karosárskych verziách kupé a kabriolet, nový Mustang pokračuje v 60-ročnej tradícii modelu, ktorý sa stal synonymom pre slobodu a rýchlosť.

 

Zdokonalený srdcom divokého Mustangu: Motor Coyote 5.0l V8

 

Srdcom nového Mustangu je prepracovaný motor Coyote 5.0l Ti-VCT V8 s výkonom 328 kW / 446 k a maximálnym krútiacim momentom 540 Nm, ktorý získal nový prívod vzduchu a zdokonalené chladenie šité na mieru pre ešte vyšší výkon a zvýšené zaťaženie. Tento motor je pripravený čeliť akýmkoľvek výzvam na ceste alebo okruhu, poskytujúc dynamiku a sily v každom okamihu.

 

2024 FORD MUSTANG DARK HORSE 24 LOW Nový Ford Mustang kupé a kabriolet má slovenské ceny. Jeho srdcom je motor Coyote 5.0L Ti-VCT V8 RWD s M6 alebo A10 a má dve verzie GT a Dark Horse

K motoru je možné priradiť buď tradičnú 6-stupňovú manuálnu prevodovku pre tých, ktorí si chcú užívať každé zaradenie, alebo modernú 10-stupňovú automatickú prevodovku, ktorá zabezpečuje plynulé a rýchle prechody medzi rýchlosťami.

 

Mustang prichádza s inovatívnou elektronickou parkovacou brzdou s funkciou Drift Brake. Táto brzda, s dvoma režimami, nielenže nahradzuje tradičnú ručnú brzdu, ale aj otvára dvere k novým možnostiam v oblasti driftovania a kontroly vozidla, umožňujúc vodičom vychutnať si adrenalinové zážitky s ešte väčšou presnosťou a štýlom.

 

2024 FORD MUSTANG DARK HORSE 10 LOW Nový Ford Mustang kupé a kabriolet má slovenské ceny. Jeho srdcom je motor Coyote 5.0L Ti-VCT V8 RWD s M6 alebo A10 a má dve verzie GT a Dark Horse

 

Digitálny zážitok za volantom

 

Interiér nového Mustangu je navrhnutý tak, aby pripomínal kokpit stíhačky, čo zvýrazňuje športový charakter vozidla. Ovládací panel je vybavený dvojitým displejom a najnovším informačno-zábavným systémom SYNC 4, ktorý ponúka rozšírené možnosti pripojenia a intuitívne ovládanie. Vďaka integrácii softvéru Unreal Engine, známeho z videoherného priemyslu, je digitálny zážitok ešte pohlcujúcejší.

 

Mustang Dark Horse: Domáci na pretekárskej dráhe

 

V ponuke je tiež verzia Mustang Dark Horse, ktorá je svojim vylepšeným zavesením kolies, precízne navrhnutou aerodynamikou a silným 5,0-litrovým motorom V8 pripravená ukázať svoje schopnosti nielen na verejných cestách, ale aj na pretekárskom okruhu.

 

Dostupnosť a cenová politika

 

Nový Ford Mustang, ktorý si už teraz môžete objednať, bude na slovenskom trhu dostupný s cenovkou začínajúcou na 59 900 €. Táto cena odzrkadľuje nielen výkon a štýl vozidla, ale aj jeho pokročilé technologické vybavenie.

 

ford mustang slovensky cennik Nový Ford Mustang kupé a kabriolet má slovenské ceny. Jeho srdcom je motor Coyote 5.0L Ti-VCT V8 RWD s M6 alebo A10 a má dve verzie GT a Dark Horse

 

Jon Williams, generálny riaditeľ divízie Ford Blue v Európe, zdôrazňuje, že nový Mustang je viac než len automobilová ikona. „Je to vyjadrenie našej záväzku poskytovať zákazníkom najvyššiu kvalitu a inovácie, ktoré zlepšujú nielen výkon, ale aj celkový zážitok z jazdy,” uviedol Williams. S novým Mustangom sa Ford snaží osloviť novú generáciu vodičov, ktorí hľadajú vozidlo s výrazným charakterom a špičkovými technológiami.

 

Ford Mustang kabriolet: Elegancia a adrenalin pod otvoreným nebom

 

Mustang vo verzii kabriolet prináša neodolateľnú kombináciu štýlu a otvorenej jazdnej radosti. Jeho strecha, ktorá sa otvára a zatvára bleskurýchlo – za menej ako osem sekúnd, ponúka viac než len príjemný vánok pri jazde: garantuje dostatok priestoru v kufri aj pre vaše golfové vaky.

 

Kokpit nového Mustangu kabrioletu je synonymom futuristického dizajnu a inovatívnych technológií. Dvojitý digitálny displej s veľkosťou 12,4 a 13,2 palca, spolu s herným softvérom Unreal Engine, umožňuje vodičom prispôsobenie si prostredia podľa ich vkusu, vďaka čomu je každá jazda jedinečným zážitkom.

 

Zvýšený výpočtový výkon informačno-zábavného systému SYNC 4, spolu s bezproblémovou integráciou smartfónov prostredníctvom Apple CarPlay a Android Auto, poskytuje dokonalý spoločník na každej ceste. A nezabúdajme na pripojenie 5G, ktoré zabezpečuje bezchybný streaming obľúbenej hudby.

 

2024 FORD MUSTANG DARK HORSE 12 LOW Nový Ford Mustang kupé a kabriolet má slovenské ceny. Jeho srdcom je motor Coyote 5.0L Ti-VCT V8 RWD s M6 alebo A10 a má dve verzie GT a Dark Horse

Pod kapotou

 

Srdcom nového Mustangu kabrioletu je výkonný 5,0-litrový V8 motor, ktorý vďaka inovatívnemu dvojitému prívodu vzduchu a systému aktívneho výfuku ponúka nielen impozantný výkon, ale aj adaptabilný zvukový zážitok.

 

Pre tých, ktorí si radi prispôsobia svoj štýl jazdy, Mustang ponúka až šesť rôznych jazdných režimov, ktoré sa prispôsobia akýmkoľvek podmienkam či preferenciám. Od jazdy po meste, cez športové výlety po vidieckych cestách, až po adrenalínové okamihy na pretekárskom okruhu.

 

A aby bola jazda nielen zábavná, ale aj bezpečná, Mustang kabriolet je vybavený výkonnostným balíkom, ktorý zahŕňa Brembo brzdy a samosvorný diferenciál pre lepšiu trakciu. Pre tých, ktorí hľadajú ešte viac kontroly a pohodlia, je k dispozícii MagneRide® zavesenie kolies, ktoré sa dokáže prispôsobiť v milisekundách každej zmeny na ceste.

 

Nový Ford Mustang kabriolet je teda nielen vizuálnou lahôdkou, ale aj technologickým skvostom, ktorý dokáže uspokojiť aj tých najnáročnejších milovníkov rýchlych áut.

 

2024 FORD MUSTANG DARK HORSE 09 LOW Nový Ford Mustang kupé a kabriolet má slovenské ceny. Jeho srdcom je motor Coyote 5.0L Ti-VCT V8 RWD s M6 alebo A10 a má dve verzie GT a Dark Horse

 

Mustang Dark Horse: Vášeň na trati aj na ceste

 

Mustang Dark Horse sa ukazuje ako pravý majster adaptability, dokonale sa cítiaci na asfalte i na pretekárskom okruhu. S jeho účasťou na pretekoch na takých ikonických miestach ako Le Mans či Interlagos v roku 2024 sa tento model stane súčasťou globálnej motoristickej scény.

 

Táto verzia Mustangu nesie v sebe DNA pravého pretekárskeho vozidla, čo potvrdzujú jeho aerodynamické prvky vrátane zadného spojlera inšpirovaného svetom motoršportu, aerodynamických líšt alebo zadného difúzora, ktoré všetky prispejú k lepším jazdným vlastnostiam.

 

Srdcom Dark Horse je vylepšená verzia osvedčeného 5,0-litrového motora V8 s výkonom 334 kW / 453 k a maximálnym krútiacim momentom 540 Nm, ktorá v spojení s 10-stupňovou automatickou alebo špeciálnou 6-stupňovou manuálnou prevodovkou TREMEC poskytuje nadštandardný výkon. Na okruhu zase září vďaka modernizovanému zaveseniu kolies, pokročilým chladiacim systémom a vysokovýkonným pneumatikám Pirelli.

 

Jedinečný charakter Mustangu Dark Horse dotvára jeho exkluzívny dizajn – od modrej metalízy Blue Ember po modré prešívanie Indigo Blue a ozdobné prvky s tmavou metalickou úpravou v interiéri, ktoré mu dodávajú nezameniteľný charakter a štýl.