Ford rozširuje možnosti svojho obľúbeného sedemmiestneho vozidla Tourneo Connect, pridaním novej plug-in hybridnej verzie, ktorá zavádza novú úroveň flexibility a všestrannosti. Model Tourneo Connect Plug-In Hybrid (PHEV) umožňuje jazdu s čisto elektrickým dojazdom až 110 km, čo umožňuje jazdu bez výfukových emisií v nízkoemisných zónach po celej Európe.

 

Model Tourneo Connect PHEV je dostupný v päťmiestnom prevedení alebo ako sedemmiestny Grand Tourneo Connect PHEV, pričom obidve verzie ponúkajú veľkorysý batožinový priestor až 3,1 m3 pre Grand verziu a až 2,6 m3 pre štandardnú verziu.

 

 

 

Model Tourneo Connect s plug-in hybridným pohonom (PHEV) prináša vyššiu mieru pružnosti a univerzálnosti, umožňuje vodičom prechod na čisto elektrický režim s dojazdom až 110 km a ponúka možnosť jazdy bez emisií v rastúcom počte nízkoemisných oblastí v Európe.

 

 

 

Okrem toho, tento model dopĺňa elektrifikovanú rodinu Ford Tourneo, ktorá zahŕňa kompaktný model E-Tourneo Courier, väčší model E-Tourneo Custom a deväťmiestny Tourneo Custom Plug-In Hybrid.

 

“Tourneo Connect sa vyznačuje svojimi schopnosťami a adaptabilitou, a nový plug-in hybridný pohon ešte rozširuje tieto atribúty. Či už prepravujete deti do školy, vydávate sa na dobrodružnú cestu, alebo ho využívate ako pracovné vozidlo, rozsiahly elektrický dojazd modelu Tourneo Connect PHEV umožňuje elektrifikáciu mnohých ciest pre našich zákazníkov,” hovorí Rich Hughes, manažér značky Tourneo vo Ford Europe.

 

Objednávky na model Tourneo Connect PHEV budú otvorené koncom leta 2024 s prvými dodávkami očakávanými v poslednom štvrťroku.

 

 

 

Plug-in hybridný model Tourneo Connect kombinuje 1,5-litrový benzínový motor EcoBoost s elektromotorom a vysokonapäťovým akumulátorom. Systém je doplnený o šesťstupňovú dvojspojkovú automatickú prevodovku, ktorá poskytuje výkon 150 koní a krútiaci moment 350 Nm. Akumulátor je možné rýchlo nabíjať na cestách s jednosmerným prúdom s výkonom až 50 kW alebo ho plne dobiť doma pomocou nabíjania striedavým prúdom pri výkone až 11 kW.

 

Tourneo Connect PHEV prináša viac možností ako kedykoľvek predtým, poskytujúc vodičom intuitívne režimy jazdy, ktoré im umožňujú efektívne využívať kapacitu akumulátora:

 

• Režim EV Now: umožňuje jazdu výhradne na elektrickú energiu.
• Režim EV Auto: inteligentne kombinuje elektrický a zážihový pohon pre optimálnu efektivitu.
• Režim EV Later: zachováva energiu v akumulátore pre budúce využitie, prioritizujúc zážihový motor.
• Režim EV Reserve: umožňuje vodičovi špecifikovať, koľko energie chce uchovať v akumulátore pre neskôr.

 

 

Model Tourneo Connect PHEV neprekračuje hranice len pohonného systému, ale ponúka pokročilé technologické riešenia pre interiér a bezpečnosť. Kabína je vybavená moderným “digitálnym kokpitom”, ktorý obsahuje dva 10-palcové displeje, zatiaľ čo systém SYNC 9 zabezpečuje špičkovú konektivitu kompatibilnú s Android Auto a Apple CarPlay.

 

Okrem toho je tento hybridný model vystrojený rovnakými vyspelými asistenčnými systémami vodiča, ktoré sa nachádzajú aj v zážihových a vznetových verziách Tourneo Connect, čím si vyslúžil najvyššie hodnotenie bezpečnosti – päť hviezdičiek od Euro NCAP. Medzi tieto technológie patria asistenčný systém cúvania s prívesom, inteligentný adaptívny tempomat, ktorý automaticky spúšťa a vypína motor, systém udržiavania vozidla v jazdnom pruhu, a inovatívny výstražný systém pre bezpečné vystupovanie z vozidla, čím poskytuje vodičom a cestujúcim maximálnu bezpečnosť a pohodlie.

 

Vďaka aplikácii FordPass môžu majitelia Tourneo Connect PHEV plne využívať potenciál svojho vozidla. Táto užívateľsky prívetivá aplikácia im poskytuje informácie o zostávajúcom elektrickom dojazde, úrovni nabitia batérie a predpokladanom čase nabíjania. Navyše, umožňuje diaľkové zamykanie a odomykanie dverí, poskytuje upozornenia na potrebnú údržbu a ukazuje poslednú známu polohu parkovaného vozidla, čím pomáha predchádzať pokutám za neoprávnené parkovanie.

 

 

 

Ford predstavuje model Tourneo Connect PHEV v troch výbavových úrovniach, z ktorých každá prichádza so špecifickými vlastnosťami prispôsobenými rôznym preferenciám zákazníkov:

 

• Trend: Výbava tohto modelu ponúka štandardné prvky ako digitálny kokpit a 16-palcové disky z ľahkých zliatin, čo z neho robí atraktívnu voľbu pre tých, ktorí hľadajú kombináciu štýlu a funkčnosti.
• Titanium: Prémiová úroveň výbavy pridáva k štandardnej výbave chrómové akcenty, pozdĺžne strešné nosiče a tmavé tónované okná, ako aj rozšírený súbor asistenčných systémov pre maximálne pohodlie vodiča.
• Active: Zameraný na zákazníkov preferujúcich robustný štýl SUV, tento model ponúka unikátne prvky ako panoramatickú strechu a 17-palcové disky kolies z ľahkých zliatin s osobitnou povrchovou úpravou, zdôrazňujúc tak jeho dobrodružný charakter.