› Hokejovému zväzu opäť pomáha flotila vozidiel Škoda, vrátane čisto elektrického Enyaq.
Škoda Auto Slovensko sa hrdí svojím najdlhším partnerstvom so Slovenským zväzom ľadového hokeja, ktoré trvá už viac ako dve desaťročia.
› Spoločnosť je aktívnym partnerom vo všetkých kategóriách slovenských hokejových reprezentácií a tiež podporuje projekt Hokejová Galaxia.

 

skoda hokej 1 Škoda Auto Slovensko, dlhodobý partner slovenského hokeja, poskytla SZĽH flotilu 15 vozidiel, vrátane 100% elektrického SUV Enyaq

 

Škoda Auto Slovensko podporuje slovenský hokej už viac ako dve desaťročia ako najdlhšie pôsobiaci partner Slovenského zväzu ľadového hokeja. Ich podpora neobmedzuje len seniorskú reprezentáciu, ktorá sa pripravuje na majstrovstvá sveta v Českej republike. Škoda Auto Slovensko podporuje aj ostatné kategórie reprezentácií a projekt Hokejová Galaxia, ktorý sa zameriava na rozvoj ženského a dievčenského hokeja. Ich súčasné partnerstvo s SZĽH sa zameriava aj na poskytovanie mobilnej podpory, pričom 100% elektrické SUV Enyaq prispieva aj k ochrane životného prostredia. Súčasťou ich flotily vozidiel sú modely Scala, Octavia, Superb a nový Enyaq.

 

„Náš angažmán na ľadovej ploche značnou mierou prispel k výraznému posilneniu imidžu a známosti značky Škoda ako na Slovensku tak po celom svete. Teší nás, že môžeme stáť aj naďalej po boku jedného z najpopulárnejších športov na Slovensku. Spojenie slovenského hokeja a značky Škoda v úlohe jeho dlhoročného podporovateľa je pre nás aj po vyše dvoch dekádach vždy vnímané z našej strany s hrdosťou a úctou k hokejistom i fanúšikom. Fandíme pritom nielen mužskej reprezentácii na blížiacom sa svetovom šampionáte, ale aj mládežníckym reprezentantom počas celého roka či dievčatám – hokejistkám, ktoré taktiež podporujeme,“ hovorí Jaroslav Hercog, riaditeľ Škoda Auto Slovensko.

 

skoda hokej 2 Škoda Auto Slovensko, dlhodobý partner slovenského hokeja, poskytla SZĽH flotilu 15 vozidiel, vrátane 100% elektrického SUV Enyaq

 

Značka Škoda je neodmysliteľne spojená s ľadovým hokejom po celom svete, a to aj na Slovensku, už po desaťročia. Mladoboleslavská automobilka sa stala hlavným oficiálnym sponzorom Majstrovstiev sveta v hokeji IIHF od roku 1993, čo znamená viac ako 30 rokov, čo je rekordný čas trvania hlavného sponzorstva v histórii týchto šampionátov. Na Slovensku sa spolupráca so Slovenským zväzom ľadového hokeja udržiava už viac ako dve desaťročia a stále úspešne pokračuje.

 

Škoda Auto podporuje elektrifikáciu slovenského hokeja. Medzi pätnástkou vozidiel značky Škoda, ktoré sú k dispozícii pre potreby SZĽH, nájdeme aj plne elektrický model Enyaq. Záujem o elektrické vozidlá medzi domácimi zákazníkmi neustále stúpa, a Enyaq je dlhodobo najpredávanejším elektromobilom na Slovensku. Len za prvých tri mesiace roka 2024 sa predalo celkovo 101 áut modelu Enyaq a Enyaq Coupé. Škoda Auto má v úmysle pokračovať v rozširovaní svojej ponuky elektrických vozidiel v nasledujúcich rokoch.

 

Podpora športu je dôležitou súčasťou kultúry značky Škoda. Okrem hokeja sa angažuje aj v cyklistike, kde podporuje rôzne podujatia nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Patrí sem aj podpora podujatí ako Tour de France, Vuelta, ale aj domáce podujatia, ako je Okolo Slovenska, Detská Tour Petra Sagana, L’Etape by Tour de France Slovakia a Škoda Bike Open Tour.