• Škoda Elroq rozširuje ponuku elektromobilov v strategicky významnom segmente kompaktných SUV
  • Prvý model Škoda s novým dizajnovým jazykom Modern Solid
  • Svetová premiéra sa plánuje na jeseň 2024

 

Škoda Auto predstavila prvú oficiálnu siluetu svojho nového modelu Elroq. Toto plne elektrické kompaktné SUV je prvým sériovým modelom značky, ktorý využíva nový dizajnový jazyk Modern Solid. Dizajn exteriéru je minimalistický, kombinuje robustnosť a funkčnosť s autenticitou, a zároveň vyvoláva pocit bezpečia a sily. Svetová premiéra modelu Elroq sa uskutoční na jeseň 2024 a označuje začiatok novej éry elektrických modelov, počas ktorej Škoda plánuje v priebehu nasledujúcich rokov uviesť na trh šesť plne elektrických vozidiel.

 

skoda elroq silueta

 

Oliver Stefani, šéfdizajnér spoločnosti Škoda Auto, vysvetľuje: “Pre spoločnosť Škoda Auto je dizajn dôležitou súčasťou identity značky a súčasne je to aj jeden z kľúčových faktorov nášho úspechu. Neustály vývoj kľúčových dizajnových prvkov je náročná, ale zároveň vzrušujúca úloha. Z tohto dôvodu môj tím i mňa veľmi teší, že konečne môžeme predstaviť siluety prvého modelu značky Škoda, do ktorého sa už premietajú prvky nového dizajnového jazyka Modern Solid. Patrí medzi ne napríklad Tech-Deck Face a celkovo robustnejší vzhľad. Navyše je to prvé vozidlo v našom portfóliu, ktoré má na výrazne tvarovanom prelise kapoty umiestnený nápis Škoda. Niet pochýb o tom, že náš úplne nový model Elroq bude určovať nový smer a priťahovať pozornosť.”

 

Nová Predná Časť Škoda Elroq s Označením Škoda a Tech-Deck Face

 

Predná časť modelu Škoda Elroq je charakteristická delenými svetlometmi, kde svetelná línia hornej časti plynule prechádza do blatníkov. Kapota teraz nesie výrazný nápis Škoda, ktorý odráža novú firemnú identitu značky. Tech-Deck Face, moderná a osobitá reinterpretácia tradičnej masky chladiča vozidiel Škoda, je výrazne horizontálne pretiahnutá. Veľké kolesá pridávajú vozidlu na robustnosti a spolu s pokročilými Matrix-LED prednými svetlometmi dodávajú výrazný vzhľad.

 

Inovatívny Dizajn a Modulárna Platforma MEB

 

Model Elroq bude už tretím modelom značky Škoda navrhnutým na modulárnej platforme MEB, určenej pre elektromobily a vyvinutej koncernom Volkswagen. Škoda Elroq sa pripojí k modelom Enyaq a Enyaq Coupé a zároveň ako elektrický náprotivok modelu Karoq odštartuje novú éru českej automobilky v oblasti elektromobility. Počas tejto éry plánuje Škoda uviesť na trh šesť nových modelov s čisto elektrickým pohonom.

 

Nové kompaktné SUV Škoda sa bude vyznačovať funkčnosťou, komfortom a veľkorysým priestorom v interiéri, pričom zachová výnimočnú praktickosť, ktorá je charakteristická pre značku Škoda. Svetová premiéra modelu Elroq je naplánovaná na jeseň tohto roka, čo znamená významný krok vpred v oblasti elektromobility pre Škoda Auto.

 

Elektrický Model Škoda Elroq: Budúcnosť Elektromobility

 

Škoda Auto, známy český výrobca automobilov, prichádza s novým elektrickým modelom Škoda Elroq, ktorý predstavuje významný krok vpred v oblasti elektromobility. Tento plne elektrický kompaktný SUV je navrhnutý tak, aby splnil očakávania moderných vodičov, ktorí hľadajú kombináciu výkonu, udržateľnosti a inovatívneho dizajnu.

 

Dizajnový Jazyk Modern Solid

 

Škoda Elroq je prvým sériovým modelom značky, ktorý si osvojuje nový dizajnový jazyk Modern Solid. Tento dizajn kombinuje robustnosť a funkčnosť s minimalistickým a autentickým vzhľadom. Predná časť vozidla je charakteristická delenými svetlometmi, pričom svetelná línia hornej časti plynule prechádza do blatníkov. Kapota nesie výrazný nápis Škoda, ktorý odráža novú firemnú identitu značky. Moderná maska chladiča, známa ako Tech-Deck Face, je horizontálne pretiahnutá, čím vozidlu dodáva jedinečný a moderný vzhľad.

 

Technológia a Výkon

 

Škoda Elroq je postavená na modulárnej platforme MEB, ktorá je špeciálne vyvinutá pre elektromobily koncernom Volkswagen. Táto platforma umožňuje vozidlu dosiahnuť vynikajúcu efektivitu a ponúka dostatok priestoru pre batérie, čím zaručuje dlhý dojazd a vysoký výkon. Elroq sa pripojí k modelom Enyaq a Enyaq Coupé, čím rozšíri portfólio plne elektrických vozidiel značky Škoda.

 

Model Elroq je navrhnutý tak, aby poskytoval vysoký komfort a funkčnosť. Interiér vozidla je priestranný a praktický, čo je typické pre vozidlá značky Škoda. Vďaka pokročilým technológiám ponúka Elroq moderný infotainment systém a množstvo asistenčných systémov, ktoré zvyšujú bezpečnosť a pohodlie počas jazdy.

 

Príprava na Budúcnosť

 

Škoda plánuje v priebehu nasledujúcich rokov uviesť na trh šesť nových plne elektrických modelov, pričom Elroq je prvým z nich. Svetová premiéra modelu Elroq je naplánovaná na jeseň 2024, čo znamená začiatok novej éry pre Škoda Auto v oblasti elektromobility.

Škoda Elroq je inovatívnym krokom vpred pre českého výrobcu automobilov, ktorý kombinuje moderný dizajn, pokročilú technológiu a udržateľnosť. Tento nový model je ideálnou voľbou pre vodičov, ktorí hľadajú ekologické a výkonné vozidlo bez kompromisov v oblasti komfortu a štýlu. S modelom Elroq Škoda opäť dokazuje svoje odhodlanie prinášať kvalitné a inovatívne riešenia pre moderných vodičov.