Výroba modernizovaných modelov Škoda Scala a Kamiq práve dostala zelenú v hlavnom závode v Mladej Boleslavi, oznamujúc novú éru v kompaktnom automobilovom segmente. Tieto vozidlá, ktoré už od roku 2019 oslovili viac ako 837 000 zákazníkov, prinášajú sofistikované vylepšenia a inovácie, ktoré posúvajú ich štýlový a technologický potenciál na novú úroveň.

 

Škoda Auto vkladá veľký dôraz na udržateľnosť, a to sa prejavuje nielen vo výkone motorov, ale aj v ich výrobe. Nové modely Scala a Kamiq predstavujú významné zvýšenie využitia ekologických materiálov, čím sa automobilka zaväzuje k environmentálnej zodpovednosti.

 

Okrem toho, Scala a Kamiq sú vybavené pokročilými asistenčnými systémami, ktoré sú bežne spojené s luxusnejšími triedami vozidiel. Tieto vylepšenia poskytujú nielen vyšší bezpečnostný štandard, ale aj zvýšený komfort vodičom a cestujúcim.

 

Čítajte ďalej a sledujte s nami, ako Škoda Auto definuje budúcnosť automobilovej elegancie a udržateľnosti s týmito modernizovanými modelmi Scala a Kamiq. Objavte štýl, výkon a ohľaduplnosť voči životnému prostrediu spojené v jednom balení.

 

Škoda Kamiq

 

Andreas Dick, člen predstavenstva Škoda Auto za oblasť Výroby a logistiky, hovorí: “Scala bola prvým modelom Škoda, ktorý bol uvedený na trh v našom súčasnom dizajnovom jazyku. Teraz sme oba modely posunuli na vyššiu úroveň a stanovili nové štandardy v kompaktnej triede – najmä pokiaľ ide o asistenčné systémy. Za výnimočnú spoluprácu by som sa chcel poďakovať všetkým zúčastneným. Som presvedčený o tom, že oba modernizované modely budú našimi zákazníkmi dobre prijaté.”

 

Úspešné príbehy kompaktných modelov pokračujú

 

Od predstavenia oboch modelov v roku 2019 zišlo z výrobnej linky viac ako 260 000 vozidiel Scala, pričom len v roku 2023 sa ich vyrobilo viac ako 56 000. V roku 2023 bolo vyrobených viac ako 107 000 kusov mestského SUV Kamiq, vďaka čomu sa stal najpredávanejším SUV značky s celkovým počtom viac ako 576 000 vyrobených kusov od jeho uvedenia na trh.

 

Prvé generácie modelov Škoda Scala a Kamiq získali značné uznanie. Model Scala obdržal ocenenie Red Dot Design Award 2019 a bol vyhlásený za Rodinné auto roka 2020 vo Veľkej Británii a Firemné auto roka 2021 v Českej republike. Model Kamiq získal ocenenie Auto roka 2019 vo Fínsku, Firemné auto roka 2021 v Českej republike a Najlepšie importované SUV do 30 000 eur v Nemecku v rokoch 2022 a 2023. Tieto prestížne ocenenia podčiarkujú atraktívnosť a kvalitu modelov v ich segmentoch.

 

Nový dizajn, interiér a asistenčné systémy

 

Najnovšie modernizácie modelov Škoda Scala a Kamiq predstavujú výrazný krok vpred z hľadiska dizajnu a výbavy: pre oba modely sú teraz v ponuke Matrix-LED svetlomety, upravené boli predné a zadné nárazníky, disky kolies a masky chladiča. Tieto zmeny umocňujú osobitý dizajn oboch vozidiel, pričom Scala ponúka športovejší vzhľad a Kamiq sa stal robustnejším SUV. Ako odraz nového dizajnového jazyka značky sa na piatych dverách oboch modelov hrdo vyníma nový logotyp Škoda. Okrem toho boli v rôznych častiach vozidiel, ako napríklad čalúnenie a podlahové rohože, použité trvalo udržateľné materiály, čo posilňuje záväzok značky Škoda ďalej znižovať svoj vplyv na životné prostredie.

 

Škoda Scala

 

Bezpečnostné prvky a vylepšenia

 

Modely Škoda Scala a Kamiq si vďaka robustnej konštrukcii karosérie a pokročilým asistenčným systémom zachovávajú vysokú úroveň aktívnej a pasívnej bezpečnosti. Ponuka asistenčných prvkov, ktoré sa zvyčajne nachádzajú len vo vozidlách vyšších tried, bola rozšírená o systém Front Assist s funkciou monitorovania chodcov a Lane Assist.

 

V rámci modernizácie česká automobilka prepracovala aj štruktúru prvkov výbavy oboch modelov, pričom jedným z vrcholov je nový Phone Box s bezdrôtovým nabíjaním a chladením a rýchlonabíjacie porty USB. Zákazníci majú teraz na výber zo šiestich variantov interiéru v troch stupňoch výbavy: Selection, Top Selection a Monte Carlo.

 

Oba modely sa predávajú na viac ako 60 trhoch po celom svete. Nové modely Scala a Kamiq budú u autorizovaných partnerov Škoda Auto v k dispozícii od februára 2024.