› Nová Škoda Superb a Škoda Superb Combi prichádza s ešte emotívnejším vzhľadom
› Vlajková loď portfólia vozidiel so spaľovacím motorom sa vyznačuje prvými znakmi nového dizajnového jazyka Modern Solid
› Dynamické proporcie, prepracované predné svetlomety Matrix-LED a zadné svetlá s kryštalickými prvkami
› Svetová premiéra modelu Superb bude vysielaná naživo 2. novembra o 19:00 SEČ

 

Viac ako týždeň pred svetovou premiérou štvrtej generácie modelu Superb zverejnila Škoda Auto skice exteriéru vlajkovej lode svojho portfólia vozidiel so spaľovacími motormi. Úplne nový dizajn zahŕňa prvky nového dizajnového jazyka Modern Solid. Medzi kľúčové dizajnové prvky patria vylepšené Matrix-LED predné svetlomety a zadné svetlá s kryštalickými prvkami. Svetová premiéra modelu Superb sa bude vysielať naživo 2. novembra o 19:00 SEČ.

 

„Superb tradične formoval dizajnový jazyk značky Škoda a štvrtá generácia modelu v tom bude pokračovať: vzhľad modelu charakterizujú ostro rezané línie, jasne definované a dynamické proporcie a moderný skulpturálny a kryštalický štýl.“

Oliver Stefani, šéfdizajnér spoločnosti Škoda Auto

 

Skice exteriéru ukazujú prvé znaky nového dizajnového jazyka Modern Solid. Podčiarkujú tak odhodlanie českej automobilky rozvíjať svoju dizajnovú filozofiu a zároveň zostať verná známym hodnotám značky, ktorými sú praktickosť a priestrannosť. Ešte dlhší a vyšší  Superb štvrtej generácie teraz prichádza s vylepšenou aerodynamikou a množstvom ďalších predností. Okrem iných dizajnových prvkov majú svetlomety ostrejší tvar a kryštalickejší štýl. Výrazne sa zväčšil priestor nad hlavou a batožinový priestor.

 

Svetová premiéra Nová Škoda Superb Škoda Superb Combi bude vysielaná naživo prostredníctvom platformy Škoda Storyboard a YouTube kanáli Škoda 2. novembra 2023 o 19:00 SEČ.