Spoločnosť Toyota úspešne vylepšila svoje čisto elektrické stredne veľké SUV bZ4X. Prináša výrazné zlepšenia v rýchlosti, pohodlí a praktickosti nabíjania. Nový systém ohrievania batérie skracuje nabíjací čas pri nízkych teplotách, a to najmä v režime rýchleho nabíjania jednosmerným prúdom. Úpravy vrátane pridania výmenníka tepla typu voda-voda a regulačného ventilu vykurovania majú pozitívny vplyv na teplotu batérie.

 

Toyota bZ4X 112 Toyota vylepšila bZ4X. Je pohodlnejšie, praktickejšie a rýchlejšie sa nabije

 

Toyota odhaduje, že doba nabíjania od 10 % na 80 % by sa mala výrazne skrátiť, predovšetkým pri nízkych teplotách a teplotách okolo bodu mrazu.

 

V zimných mesiacoch poskytuje nový infračervený žiarič, súčasť výbavy Executive, rýchle ohriatie kabíny. Tento žiarič, umiestnený pod stĺpikom riadenia a prístrojovou doskou, zabezpečuje rýchle zohriatie priestoru v oblasti nôh a chodidiel vodiča a spolujazdca po naštartovaní.

 

Toyota bZ4X 116 Toyota vylepšila bZ4X. Je pohodlnejšie, praktickejšie a rýchlejšie sa nabije

 

Ako súčasť bezpečnostných opatrení pre úrovne výbavy Prestige a Executive bola zavedená nová funkcia, ktorá predchádza nárazom do zadnej časti vozidla, napríklad v kolóne na diaľnici. Systém monitorovania mŕtveho uhla a radarov automaticky aktivuje zadné výstražné svetlá, varujúc druhého vodiča pred možným nárazom.

 

Výbava Executive dostane nový digitálny kľúč, kompatibilný so systémami Apple a Android. Táto technológia umožňuje otváranie a štartovanie vozidla prostredníctvom smartfónu bez potreby vyťahovať ho z vrecka. Kľúč môže byť zdieľaný až piatimi osobami, čo zjednodušuje prístup rodinným príslušníkom, kolegom v práci alebo servisným technikom.

 

Toyota bZ4X 146 Toyota vylepšila bZ4X. Je pohodlnejšie, praktickejšie a rýchlejšie sa nabije

 

Modernizovaný rad Toyota bZ4X bude k dispozícii v európskych krajinách od polovice roka 2024.