BMW Group a Rimac Technology, so sídlom blízko Záhrebu v Chorvátsku, oficiálne oznámili svoje dlhodobé partnerstvo. Toto partnerstvo má za cieľ spoločný vývoj a koprodukciu inovatívnych technologických riešení vo vysokonapäťových batériách, určených pre vybrané batériovo-elektrické vozidlá.

 

P90545211 lowRes rimac technology cam BMW Group a Rimac Technology oznámili strategické partnerstvo

 

Obe spoločnosti využijú svoje špecifické odborné znalosti na podporu tohto podnikania. BMW Group, ktorá sa dlhodobo sústredí na elektrifikáciu, plánuje, že do roku 2030 bude viac ako polovica ich celosvetového predaja pochádzať z batériovo-elektrických vozidiel. BMW prispieva svojimi viac ako 15-ročnými skúsenosťami v oblasti batérií a elektrických pohonov.

 

Rimac Technology, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou Rimac Group a pôsobí ako priamy dodávateľ Tier 1, sa špecializuje na elektrifikáciu v automobilovom priemysle. Jeho portfólio obsahuje vysokonapäťové batérie, nápravy s elektrickým pohonom a elektronické a softvérové riešenia, ktoré sú navrhované, vyvinuté a vyrábané in-house.

 

Dlhodobé partnerstvo s BMW Group znamená prechod Rimac Technology z pozície dodávateľa vysoko výkonných špecializovaných riešení na pozíciu veľkosériového dodávateľa úrovne Tier 1. Rozvoj spoločnosti Rimac Technology, vrátane nedávneho otvorenia Rimac Campus, jej umožňuje poskytovať komplexné projekty na najvyššej úrovni automobilového priemyslu.

 

Podrobnosti o strategickom prepojení, jeho rozsahu a obsahu budú oba subjekty zverejňovať postupne.

 

Paralelne s týmto novým partnerstvom pripravuje BMW Group aj uvedenie na trh šiestej generácie technológie BMW eDrive, ktorá prispeje k ďalšiemu výraznému skoku v klíčových oblastiach relevantných pre zákazníkov, ako sú dojazd a doba nabíjania.