Ford inovuje najpredávanejšie SUV Kuga s cieľom uviesť vodičov do elektrickej budúcnosti prostredníctvom nových hybridných pohonných jednotiek, ktoré sa vyznačujú najlepšími ťažnými schopnosťami v triede. Nový model kombinuje odvážny exteriér s čistým dizajnom interiéru, ktorý zahŕňa štandardnú 13,2-palcovú dotykovú obrazovku a systém SYNC 4 s cloudovým pripojením 5G, čo zvyšuje sebavedomie a komfort vodiča. Okrem toho nová Kuga je vybavená pokročilými asistenčnými technológiami vrátane vylepšeného adaptívneho tempomatu, čo prispieva k celkovému pohodliu a bezpečnosti vodiča.

 

 

Tento nový rad Kuga, ktorý je vyrábaný v Európe a určený pre európskych vodičov, poskytuje modelu PHEV Kuga až 69 km čisto elektrickej jazdy a výhodu nabíjania doma alebo na verejných staniciach. Pre tých, ktorí preferujú hybridný model, je k dispozícii Kuga Hybrid s dojazdom až 900 km na jedno natankovanie a až 64 percent jazdy v meste v plne elektrickom režime. Nová Kuga kombinuje výkon, komfort a elektrifikovaný pohon, čím sa stáva ideálnym spoločníkom na každodenné dobrodružstvá.

 

Modely Kuga Plug-In Hybrid aj Kuga Hybrid s pohonom všetkých kolies (AWD) prinášajú výrazne lepšie zrýchlenie so zníženými emisiami elektrifikovanej jazdy. Nová Kuga, ktorá má ťažnú schopnosť až 2 100 kg, svojou ťažnou silou prekonáva všetkých konkurentov a je zárukou, že dokáže utiahnuť čokoľvek, od veľkého karavanu až po príves na prepravu koní.

 

 

 

„Ford Kuga sa stal hitom medzi zákazníkmi už od svojho uvedenia na trh v roku 2008. Nová Kuga je naším najlepším modelom v dejinách a posúva vývoj dopredu s novou úrovňou schopností, konektivity a komfortu,“ uviedol Jon Williams, generálny riaditeľ spoločnosti Ford Blue pre Európu.

 

Svieži dizajn a bezproblémové pripojenie

 

Nová Kuga sa vyvinula zvonka i zvnútra a vyznačuje sa sviežim a sebaistým dizajnom. Inteligentný model Titanium, športový model ST-Line a robustný model Active majú jedinečné dizajnové prvky a osobitý charakter. Pútavá svetelná lišta LED po celej šírke vozidla lemuje nový dizajn prednej masky, na ktorej sa hrdo vyníma oválne modré logo značky Ford, a podčiarkuje tak jej silu a účelnosť.

 

 

Vo vnútri je nová Kuga vybavená najnovšou generáciou informačno-zábavného systému SYNC 4 z vlastnej dielne značky Ford, ktorý ponúka dvakrát vyšší výpočtový výkon ako predchádzajúci systém. Ponúka bezproblémovú integráciu so smartfónmi a pripojenie 5G na rýchly prístup k informáciám, cloudovú navigáciu, vďaka ktorej sa môžete vyhnúť dopravným zápcham, a bezdrôtové systémy Apple CarPlay a Android Auto na bezkáblový prístup k najdôležitejším aplikáciám a informáciám. Štandardným vybavením je aj zabudovaný systém Alexa, takže vodiči i cestujúci môžu klásť otázky alebo zadávať príkazy aj bez pripojeného smartfónu.

 

Systém SYNC 4 okrem toho pomáha vodičom v maximálnej miere využívať ťažné schopnosti modelu Kuga, pričom s bezpečným a spoľahlivým pripojením im pomôže funkcia s názvom kontrolný zoznam pripojenia prívesu. Navigácia na ťahanie prívesu umožňuje vodičom zadať rozmery svojho vozidla a prívesu, aby systém SYNC 4 mohol vybrať trasu, na ktorej sa vyhnú úzkym zákrutám, nízkym mostom a ďalším prekážkam.

 

Najmodernejšie technológie od výroby až po príjazdovú cestu

 

Pokročilé asistenčné technológie vodiča pomáhajú zabezpečovať pohodlnú jazdu bez námahy aj v tých najnáročnejších podmienkach. Adaptívny tempomat novej generácie dokáže odteraz automaticky použiť brzdy v zákrutách a na križovatkách, ako aj v inej premávke, zatiaľ čo 360-stupňový kamerový systém poskytuje pohľad z výšky, vďaka čomu je parkovanie, príprava na pripojenie prívesu či dokonca použitie automatickej autoumyvárne úplná hračka.

 

 

Základom interiéru nového modelu Kuga je praktickosť, ktorá ponúka komfort a pohodlie pripravené na dobrodružstvá v meste aj mimo neho. Posuvné sedadlá v druhom rade umožňujú zväčšiť priestor pre nohy cestujúcich vzadu na viac ako 1 meter alebo batožinový priestor o ďalších 140 litrov. Voliteľné komfortné sedadlá schválené poprednou organizáciou pre zdravie chrbta poskytujú oporu tam, kde je to najviac potrebné.

 

Táto svieža zostava vozidiel Kuga sa môže pochváliť novou sériou Active, ktorá je ideálna pre tých, ktorí chcú najodolnejšiu Kugu z hľadiska vzhľadu i schopností a schopnú zvládnuť rôzny terén, vrátane piesku či blata.

 

K väčšiemu pohodliu a sebaistote vodiča prispieva aj pokročilá technológia osvetlenia, ktorej svetlomety s technológiou Full LED zahŕňajú automatické ovládanie diaľkových svetiel v štandardnej výbave. V ponuke je aj možnosť dynamických pixelových svetlometov LED, ktoré využívajú údaje z navigácie a kamery upevnenej na čelnom skle na čítanie dopravných značiek, a menia tak svetelný vzor v zákrutách, na križovatkách a kruhových objazdoch, aby lepšie osvetľovali chodcov a cyklistov.

 

Nová Kuga sa vyrába v Európe v supermodernom závode spoločnosti Ford v španielskej Valencii, kde sa využíva 3D tlač dielov, ktorá zabezpečuje vysoko presnú a udržateľnú výrobu. Spolu s inžiniermi tu pracuje ruka v ruke umelá inteligencia, aby sa zabezpečili najvyššie štandardy kvality a výroby.