Renault pokračuje vo svojej ofenzíve v segmente C s predstavením svojho nového kompaktného rodinného SUV s názvom Symbioz. Tento model prináša spojenie potešenia z jazdy, priestrannosti a nízkej spotreby paliva vďaka plne hybridnému motoru E-Tech 145, pričom sa drží nového dizajnového jazyka značky Renault. Symbioz, ktorý bude oficiálne predstavený na jar 2024, nesie odkaz na “symbiozu”, čo znamená “spoločné bývanie”, a reflektuje hodnoty spoločnosti Renault ako autá pre život. Tento názov je ľahko zrozumiteľný v rôznych jazykoch, čo podčiarkuje univerzálnosť a celosvetovú prístupnosť tohto nového modelu.

 

Renault Symbioz 3 Renault Symbioz: Nová éra kompaktných rodinných SUV s plne hybridným pohonom

 

Pri tomto novom kompaktnom rodinnom vozidle sme chceli do centra názvu skutočne umiestniť ľudský prvok a dôverný vzťah medzi rodinou a vozidlom. Názov Symbioz dokonale ilustruje život s naším vozidlom, v ktorom sa cestujúci , ich vozidlo a prostredie spájajú v jedno. Sylvia Dos Santos, vedúca oddelenia stratégie značky, marketingová divízia Renault

 

Renault Symbioz, verný DNA “automobilov pre život” 

 

Symbioz sa vyznačuje novým dizajnom značky. Toto SUV je najkompaktnejším hybridným vozidlom v segmente C značky Renault s dĺžkou len 4,41 m.

 

Vo vnútri má všetko, čo uspokojí rodiny, s veľkorysým vnútorným priestorom a veľkým objemom batožinového priestoru.

 

Renault Symbioz 1 Renault Symbioz: Nová éra kompaktných rodinných SUV s plne hybridným pohonom

 

 

Je vybavené tými najlepšími technológiami Renault vrátane :

– panoramatickej sklenenej strechy Solarbay novej generácie, založenej na technológii PDLC, ktorú možno zatemniť bez potreby velúru.

 

– plne hybridného motora E-Tech s výkonom 145 k v kombinácii so zníženou hmotnosťou (menej ako 1500 kg) pre potešenie z jazdy a nižšiu spotrebu paliva.

 

Renault Symbioz 2 Renault Symbioz: Nová éra kompaktných rodinných SUV s plne hybridným pohonom

 

Renault stále útočí v segmente C

 

Renault je prepojený so svojimi zákazníkmi, aby uspokojil ich potreby, či už ide o súkromné osoby alebo profesionálov. Značka ponúka v Európe celý rad vozidiel v segmente C vrátane elektrických a hybridných modelov :

 

 • E-Tech electric :
  • Mégane, high-tech kompaktný automobil – 4,20m
  • Scénic, nové referenčné rodinné elektrické vozidlo- 4,47m

 

 • E-Tech full hybrid :
  • Symbioz, kompaktné rodinné SUV– 4,41m
  • Austral, prémiové high-tech SUV- 4,51m
  • Arkana, kupé SUV s dynamickým dizajnom – 4,56m