V nedeľu zastavila policajná hliadka 30-ročného vodiča vozidla Toyota Avensis, ktorý bol prichytený pri jazde po uliciach mesta Nováky pod vplyvom alkoholu. Po overení jeho dokladov bol vodič podrobený dychovej skúške, ktorej výsledok o 16:00 hod. dosiahol hodnotu 2,08 promile alkoholu. Opakované meranie po 20 minútach ešte zvýšilo tento ukazovateľ na 2,29 promile.

Policajti na mieste okamžite obmedzili osobnú slobodu vodiča. V aute bol aj spolujazdec, ktorému zadržaný vodič pred odvedením políciou odovzdal kľúče od vozidla. Po odchode hliadky sa však spolujazdec rozhodol prevziať riadenie auta. No len pár kilometrov ďalej bol zastavený ďalšou hliadkou, ktorá ho podrobila dychovej skúške.

34-ročný muž, ktorý prevzal riadenie vozidla, mal pri prvom meraní 2,50 promile alkoholu a pri druhom dokonca 2,67 promile. Rovnako ako jeho spolujazdec, aj on bol potom odvedený políciou.

Príslušník Okresného dopravného inšpektorátu Prievidza obvinil obidvoch mužov z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a podal na nich návrh na podanie obžaloby. O ďalšom osude týchto mužov rozhodne súd.

Zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj