Hyundai Tucson, európsky bestseller, predstavuje novú úroveň s osvieženým dizajnom a vylepšeným interiérom. Aktualizovaná verzia prináša viacero nových technologických prvkov, vrátane matrixových predných svetiel. Nový Tucson bude k dispozícii s benzínovým, naftovým, hybridným a plug-in hybridným pohonom.

 

01 Hyundai TUCSON HEV N Line Nový Hyundai Tucson: dostal Matrix beam LED svetlomety, ostáva benzín, nafta, hybrid aj plug-in hybrid

 

Debut modelu Hyundai Tucson sa datuje do roku 2004 a po dvadsať rokoch si získal srdcia mnohých európskych vodičov. Len v roku 2023 sa v Európe zaregistrovalo 158 056 kusov tohto kompaktného SUV.

 

Do marca 2024 sa v závode Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) vyrobilo pre Európu už 746 836 kusov súčasnej štvrtej generácie Tucsonu, ktorá sa vyváža do 60 európskych aj niekoľkých mimoeurópskych krajín. Najviac predaných Tucsonov v Európe eviduje Hyundai v Nemecku, Španielsku a Spojenom kráľovstve.

 

V najbližších dňoch spúšťa Hyundai výrobu modernizovanej verzie svojho SUV bestselleru. Nový Tucson dostane rad aktualizácií, ktoré sa dotknú dizajnu, technológií, výbavy aj zostavy pohonných jednotiek.

 

02 Hyundai TUCSON HEV N Line Nový Hyundai Tucson: dostal Matrix beam LED svetlomety, ostáva benzín, nafta, hybrid aj plug-in hybrid

Decentné osvieženie exteriéru

Nový Tucson si zachováva pokrokovú príťažlivosť svojich predchodcov a zároveň prináša nové aktualizácie. Tucson charakterizuje elegantný a moderný vzhľad a prepracované nárazníky vpredu a vzadu. Predná časť vozidla bola prepracovaná s väčšími dennými svetlami a zachovaním zrkadlového efektu zasadeného do mriežky, ktorá bola zdokonalená povrchovou svetelnou úpravou, aby sa vytvoril pocit úplného osvetlenia.

 

Model sa môže pochváliť aj vylepšeným radom zliatinových diskov kolies a do ponuky exteriérových farieb pridáva päticu nových: Cypress Green Pearl, Ecotronic Grey Pearl, Ultimate Red Metallic, Jupiter Orange Metallic a Sailing Blue Pearl.

 

Športová výbava N Line sa vyznačuje rafinovaným a elegantným štýlom, ktorý zahŕňa predný a zadný nárazník s osobitným dizajnom, prepracovanú mriežku chladiča, 19-palcové zliatinové disky kolies v štýle N Line, podbehy a lemy blatníkov v farbe karosérie.

 

V interiéri nového Tucsonu sa zlepšuje komfort a pohodlie pre vodiča aj ostatných cestujúcich. Okrem sedadiel a stredového obloženia dverí je interiér úplne prepracovaný. Zmeny sa dotkli palubnej dosky, stredového panelu, volantu a stredovej lakťovej opierky. Nový Tucson je vybavený dvoma zakrivenými 12,3-palcovými displejmi – jeden slúži na zobrazenie prístrojov a druhý pre infotainment. Aktualizácie postihli aj duálne automatické ovládanie teploty, lakťovú opierku a vrchné obloženie dverí.

 

Aj sedadlá nového Tucsonu prešli úpravami, ktoré zahŕňajú nový dizajn a materiály, ako napríklad kombináciu látky a kože. Do ponuky sa pridá aj nový farebný balík interiéru Cypress Green. Výbava N Line prináša do interiéru svoje charakteristické prvky, ako je červené prešívanie sedadiel a volantu, a ďalšie atraktívne detaily, ako je červený krúžok okolo tlačidla štart/stop a textilné semišové a kožené čalúnenie sedadiel v farbe Obsidian Black.

 

03 Hyundai TUCSON HEV N Line Nový Hyundai Tucson: dostal Matrix beam LED svetlomety, ostáva benzín, nafta, hybrid aj plug-in hybrid

Nové technológie a matrixové svetlomety

 

Nový Tucson je tiež vybavený novými technológiami a matrixovými svetlometmi, ktoré prispievajú k ešte väčšej radosti z jazdy.

 

Údržba a aktualizácie softvéru v Tucsoni sú jednoduchšie vďaka bezdrôtovým aktualizáciám Over-the-Air (OTA), ktoré zabezpečujú, že vozidlo je vždy vybavené najnovším softvérom. OTA aktualizácia navyše umožňuje prístup k ďalším funkciám na požiadanie (FOD) a najnovším funkciám navigácie a infotainmentu.

 

Tucson disponuje pôsobivým dvojitým zakriveným 12,3-palcovým displejom, ktorý elegantne integruje funkcie prístrojovej dosky a infotainmentu. Okrem futuristického vzhľadu ponúka aj intuitívne a pohlcujúce rozhranie. Rozsiahly 12-palcový projekčný Head-Up displej (HUD) ešte viac zlepšuje zážitok z jazdy tým, že poskytuje najdôležitejšie informácie priamo v zornom poli vodiča.

 

04 Hyundai TUCSON HEV N Line Nový Hyundai Tucson: dostal Matrix beam LED svetlomety, ostáva benzín, nafta, hybrid aj plug-in hybrid

 

Neskôr v priebehu roka príde Tucson s podporou funkcie digitálneho kľúča Hyundai Digital Key 2.0 s ultra širokým pásmom. Táto technológia zdôrazňuje záväzok značky k poskytovaniu špičkovej konektivity a kladie dôraz na pohodlie bez kompromisov v oblasti bezpečnosti. Digitálny kľúč umožňuje odomknúť auto zo vzdialenosti niekoľkých metrov a naštartovať ho bez použitia tradičného kľúča, stačí len smartfón.

 

Upozornenie na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách (ROA) s radarom je užitočnou funkciou pre rodiny. Táto technológia upozorní vodiča, ak zaznamená pohyb na zadných sedadlách, keď sa snažia cestujúci vystúpiť z auta.

 

Inteligentný systém predného osvetlenia (IFS) posúva vonkajšie osvetlenie nového Tucsonu na vyššiu úroveň. Technológia Matrix beam LED automaticky prispôsobuje osvetlenie podmienkam na ceste, zabezpečuje optimálne osvetlenie pre vodiča a zároveň minimalizuje oslnenie ostatných účastníkov cestnej premávky.

 

Nové pokročilé funkcie pre maximálnu bezpečnosť

 

Tucson si dlhodobo získal obdiv zákazníkov vďaka svojej vysoko kvalitnej výbave. Hyundai preto vybavil štvrtú generáciu Tucsonu impozantným balíkom vylepšených funkcií, ktoré poskytujú ešte vyššiu úroveň bezpečnosti.

 

Nový Tucson sa v oblasti bezpečnosti vydáva nad rámec bežného štandardu, aby zabezpečil maximálnu ochranu svojich pasažierov. Vyniká pokročilými asistenčnými systémami pre vodiča (ADAS), vrátane systému riadenia stability pri bočnom vetre (CWC). Tento systém účinne pôsobí proti silnému vetru pri vysokých rýchlostiach, čiastočne brzdí a reguluje krútiaci moment riadenia, čím zlepšuje celkovú jazdnú stabilitu.

 

Nový Tucson je tiež štandardne vybavený USB portami typu C, čo umožňuje rýchlejší prenos dát a nabíjanie, čím sa stáva ideálnym pre rôzne zariadenia.

 

05 Hyundai TUCSON HEV N Line Nový Hyundai Tucson: dostal Matrix beam LED svetlomety, ostáva benzín, nafta, hybrid aj plug-in hybrid

 

 

Benzín, nafta aj hybrid. Výber je na zákazníkovi.

 

Nový Hyundai Tucson bude k dispozícii v rôznych variantoch pohonu, vrátane spaľovacích motorov, mild hybridného, full hybridného a plug-in hybridného. Zaujímavú novinku predstavuje plug-in hybridný pohon, ktorý bude dostupný s pohonom všetkých kolies alebo len prednej nápravy. Okrem toho Hyundai predstavil druhú generáciu jazdného režimu Green Zone, ktorý je exkluzívny pre plug-in hybridný pohon. Táto funkcia umožňuje plynulý prechod na čisto elektrickú prevádzku pri vjazde do určených nízkoemisných zón alebo oblastí s emisnými obmedzeniami.

 

Hybridné a plug-in hybridné varianty nového Tucsonu tiež ponúkajú regeneratívne brzdenie pádlami, čo umožňuje vodičovi nastavenie intenzity brzdenia pomocou páčok radenia na volante. To poskytuje tri úrovne ovládania spomalenia, čím zvyšuje pohodlie a úsporu paliva.

 

Nový Hyundai Tucson potvrdzuje odhodlanie spoločnosti Hyundai prekonávať očakávania zákazníkov. S kombináciou štýlu, technológií a udržateľnosti zostáva dokonalou voľbou pre vodičov, ktorí túžia po tom najlepšom. Výroba štartuje v apríli tohto roku a slovenský cenník bude k dispozícii v najbližších týždňoch.

 

Výroba nového Hyundai Tucson štartuje v nošovickom závode Hyundai Motor Manufacturing Czech v apríli a vtedy bude zverejnený aj slovenský cenník. Prvé vozidlá by sa mali u autorizovaných predajcov Hyundai objaviť v máji