Nový Hyundai Tucson charakterizuje dynamickejší dizajn, ktorý odzrkadľuje víziu spoločnosti Hyundai v oblasti budúcej mobility. V európskej premiére sa nový Tucson predstaví začiatkom roka 2024, v blízkej budúcnosti budú známe aj jeho špecifikácie pre európsky trh.

 

Dynamickejší a rafinovanejší dizajn

 

Nový Tucson zdedil esenciu dizajnérskeho jazyka „Parametric Dynamics“, ktorú poznáme zo súčasného modelu. Predná maska nového Tucsonu sa ​​vyznačuje odvážnou súhrou hranatých línií, ktorú dopĺňajú parametrické skryté svetlá.

 

Nárazník a lišty nárazníka sa tiahnu po celej šírke a dodávajú autu dynamický a vizuálne širší postoj. Prepracované zliatinové disky kolies ešte viac zvýrazňujú dynamiku auta a jeho celkové proporcie. Vzadu sú ochranné lišty integrované do lišty nárazníka a umocňujú dojem širšieho rázvoru. Elegantný tvar zadnej časti auta plynule kopíruje jeho prednú časť a vzbudzuje pocit stability a rovnováhy.

 

 

 

 

Interiér nového Tucsonu je kompletne preracovaný. Viac sa približuje elektrickym modelom Ioniq 5 a 6. Dominuje mu dvojitý displej, páka automatickej prevodovky sa premiestnila pod volant. Skvelá správa je, že Tuscson sa vracia ku klasickým tlačidlám.

 

Vytvorené pre európskych zákazníkov

 

Tucson vstúpil do segmentu SUV pred dvomi desaťročiami a stal sa z neho celosvetový bestseller. Obrovskú popularitu si získal aj medzi európskymi zákazníkmi. Podľa JATO Dynamics, spoločnosti zaoberajúcej sa prieskumom automobilového trhu, sa stal Tucsonv roku 2022 najpredávanejším kompaktným SUV v Európe. Vďaka svojmu neprehliadnuteľnému dizajnu, vyspelým technológiám a vysokej popularite je aj nový Tucson pripravený pokračovať v tomto úspešnom ťažení.

 

 

 

 

Tucson, ktorý stelesňuje charakteristickú dizajnovú filozofiu značky Hyundai Sensuous Sportiness (športová zmyselnosť), sa môže pochváliť šarmom SUV a zároveň moderným vzhľadom, ktorý dokonale ladí s vkusom súčasného zákazníka.

 

Európska premiéra už onedlho

Nový Tucson je prvým čiastočným redizajnom tohto modelu za tri roky od uvedenia jeho aktuálnej generácie na trh v roku 2020 a má ambíciu zvýšiť jeho konkurencieschopnosť. Európska premiéra nového Hyundai Tucson je plánovaná na začiatok roka 2024 a prvé kusy dorazia do predajní pred letom.